Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Kontrolka ładowania paląca się pomimo prawidłowego ładowania. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=263366)

M_A_X_A_M 06-05-2017 13:05

Kontrolka ładowania paląca się pomimo prawidłowego ładowania.
 
Być może tematyka już na forum znana, lecz nie doszukałem się.
Wczoraj zauważyłem następujący objaw: po mniej więcej dwóch minutach od momentu uruchomienia silnika, zapala mi się kontrolka ładowania i nie gaśnie do momentu wyłączenia silnika. Ładowanie jednak jest (ponad 13,5V) - zmuszony byłem przejechać z tym fantem 200km - żadnych niepokojących objawów nie zaobserwowałem, napięcie kontrolowałem całą trasę (woltomierz wpinany w gniazdo zapalniczki). Auto zachowuje się w pełni prawidłowo.
Gdzie się z tym ewentualnie udać w Gdyni? ASO na Owsianej?

scorpion_1982 06-05-2017 13:08

Odp: Kontrolka ładowania paląca się pomimo prawidłowego ładowania.
 
13.5v to za mało. Akumulator jest właściwie ładowany i w takim przypadku
Ma prawo się palić kontrolka.
Sprawdź na klemach ma być 14.4 -14.7v.
Zapal światła i również ma być nie mniej niż 14.4.
Jeśli napięcie masz 13.5V ma zaciskach. Przy akumulatorze to do wymiany szczotki ewentualnie regulator trzeba by było sprawdzić bo szczotek będzie pewnie mało.
Przupilnuj by dobrze wyczyścić komutator z resztek nalotu szczotek ogólnie dobry przegląd wczesniej sprawdź czy miernik nie zaniza.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

M_A_X_A_M 06-05-2017 13:25

Odp: Kontrolka ładowania paląca się pomimo prawidłowego ładowania.
 
Sprawdziłem jeszcze napięcie na słupkach akumulatora przy włączonym silniku - 13,7V.
Jakieś sugestie gdzie z tym e Trójmieście się udać?

Juzek 06-05-2017 13:57

Odp: Kontrolka ładowania paląca się pomimo prawidłowego ładowania.
 
Sprawdź na teście zegarów ile pokazuje. Czasem siada przewód sygnalowy pomiędzy alternatorem a PCM i dzieją się takie cyrki.

Wysłane z Szajsunga MkIV

M_A_X_A_M 06-05-2017 15:36

Odp: Kontrolka ładowania paląca się pomimo prawidłowego ładowania.
 
Cytat:

Napisał Juzek (Post 2797869)
Sprawdź na teście zegarów ile pokazuje. Czasem siada przewód sygnalowy pomiędzy alternatorem a PCM i dzieją się takie cyrki.

Wysłane z Szajsunga MkIV

Robiłem test przy zgaszonym silniku, ale wówczas pokazuje mi jedynie napięcie akumulatora na poziomie 12V.
Da się ten test wywołać przy uruchomionym silniku (zakładam że tylko wówczas dostanę jakąś dodatkową informację)?

slawek-kali 06-05-2017 15:46

Odp: Kontrolka ładowania paląca się pomimo prawidłowego ładowania.
 
Oczywiscie ze tak, ewentualnie zagadaj do kolegi @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] powinien byc w stanie pomoc w diagnozie.

M_A_X_A_M 06-05-2017 15:55

Odp: Kontrolka ładowania paląca się pomimo prawidłowego ładowania.
 
Czy prawidłowo rozumuję, że mając wywołany test zegarów przy zgaszonym silniku, mam wcisnąć sprzęgło i uruchomić silnik starterem (mam auto uruchamiane przyciskiem, bez stacyjki)?

gregor75 06-05-2017 16:49

Odp: Kontrolka ładowania paląca się pomimo prawidłowego ładowania.
 
tak jak piszesz

M_A_X_A_M 06-05-2017 16:57

Odp: Kontrolka ładowania paląca się pomimo prawidłowego ładowania.
 
Zatem, przy uruchomionym teście zegarów, odpalenie silnika skutkuje wskazaniem wartości Battery na poziomie 13,7V.
Co z tego można wywnioskować?
Domniemuję z tego (nie wiem czy słusznie), że skoro PCM widzi to samo napięcie co multimetr, to kabel łączący go z alternatorwm jest OK?

motorek4612 07-05-2017 00:09

Odp: Kontrolka ładowania paląca się pomimo prawidłowego ładowania.
 
Cytat:

Napisał M_A_X_A_M (Post 2797854)
po mniej więcej dwóch minutach od momentu uruchomienia silnika, zapala mi się kontrolka ładowania i nie gaśnie do momentu wyłączenia silnika. Ładowanie jednak jest (ponad 13,5V)


uszkodzona wiązka pod silnikiem przy prawe podłuznicy, trzeba rozpruć izolacje i poszukać uszkodzonego przewodu, kolor zielony przerabiałem ten sam objaw jesienią u siebie....
jak wleziesz pod auto i patrzysz do tyłu to wiązka jest po twojej prawej stronie na podłużnicy przed nadkolem I tam jest ten kabelek, skorodował i nastąpiła przerwa w obwodzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.