Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Zamulony diesel (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=317428)

danielbr3 12-02-2021 16:18

Zamulony diesel
 
Wczoraj po tym jak trochę poprawił się stan dróg zauważyłem, że mój focus 2.0tdci utracił znaczną część mocy, zupełnie jakby nagle turbina przestała dmuchać. Dzisiaj było jeszcze gorzej. Obawiając się już, że konieczna będzie wizyta u mechanika i możliwe wysokie koszty postanowiłem go trochę przepalić. Na szczęście okazało się, że samochód był porządnie zamulony, bo niestety warunki w Warszawie przez ostatnie dni nie pozwalały na szybszą jazdę (wina Trzaskowskiego xd). Dzisiaj po rozgrzaniu silnika do ok 80stopni przegoniłem go trochę prawie pod czerwone pole jadąc na wyższych obrotach i mocniej przyspieszając. Po 5-10min takiej jazdy przyspieszenie prawie wróciło do normy, jeszcze jutro przepale go mocniej w dłuższej trasie. Mam więc do was pytanie, czy możliwe żeby przez zaledwie 6 dni wolniejszej jazdy (codziennie 2x15km), z czego 2 dni bardzo wolnej, diesel aż tak odczuwalnie się zamulił?
Jak polecacie rozgrzewać silnik teraz przy mrozach żeby wszystkie układy chodziły jak najdłużej chodziły. Oczywiście nie przyspieszać gwałtownie ale ciężko powiedzieć jakie obroty. No i na jakich obrotach najlepiej jeżdzić żeby połączyć względna ekonomie z dbaniem o silnik (z większym naciskiem na to drugie). Zauważyłem też, że przy mrozach większych niż -10 stopni, chwile po odpaleniu słychać dość mocne falowanie silnika, które ustępuje po ok. 10sekundach. Podejrzewam, że do wymiany będą świece ale chyba można będzie z tym poczekać do następnej zimy.

slawek-kali 12-02-2021 16:49

Odp: Zamulony diesel
 
i w nastepna zime znow ten sam post.. wymien swiece, sprawdz dolot.. moim zdaniem juz po twoim stwierdzeniu, auto nie dbane, jezdzi to jezdzi..
moze sie za chwile okazac ze naprawy przekrocza wartosc.. oby nie.

hindus 12-02-2021 17:00

Odp: Zamulony diesel
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3318866)
moim zdaniem juz po twoim stwierdzeniu, auto nie dbane, jezdzi to jezdzi..

Skąd taki wniosek? Autor zauważył problem i postanowił go rozwiązać zanim konieczna będzie interwencja mechanika

Fulara 12-02-2021 18:10

Odp: Zamulony diesel
 
Przez 6 dni dizla nie zabijesz

danielbr3 12-02-2021 20:41

Odp: Zamulony diesel
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3318866)
i w nastepna zime znow ten sam post.. wymien swiece, sprawdz dolot.. moim zdaniem juz po twoim stwierdzeniu, auto nie dbane, jezdzi to jezdzi..
moze sie za chwile okazac ze naprawy przekrocza wartosc.. oby nie.

Bez przesady. Samochód ten mam dopiero od dwóch miesięcy. O ile się orientuje to właśnie troche zużyte świece mogą dać taki efekt i pojawia się to tylko przez chwilę przy dużych mrozach, których mam nadzieję dużo już w tym roku nie będzie. Teraz bardziej martwią mnie opiłki w filtrze paliwa o czym pisałem też tutaj na forum kilka dni wcześniej. Ogólnie to auto fajnie lata a sam silnik wydaje się być w dobrym stanie jak na 14letni samochód. Chociaż fakt, jakoś wybitnie zadbany to nie byl. Zaraz po kupnie musiałem zmienić płyn od wspomagania którego nikt chyba od nowości czyli 150tys. km nie zmieniał przez co aż pompa wyła, czym o dziwo poprzedni właściciel się nie zajął. Na szczęście drugi właściciel przejściowy który miał auto zaledwie 3miesiące zdążył go trochę wyremontować na co mam wszystkie papiery :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.