Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Przesiadka z Mondeo mkIV --> C-max (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257116)

dodo34 17-01-2017 22:11

Przesiadka z Mondeo mkIV --> C-max
 
Cześć,

chciałem zapytać osoby na forum, czy ktoś może przesiadł się z Mondeo mkIV do C-maxa, bądź innego minivana tej klasy? Jakieś wrażenia, opinie? Czy ktoś żałuje takiej przesiadki, czy wręcz przeciwnie, uważa, że to była świetna decyzja?

Jestem od roku użytkownikiem Mondeo MkIV. Ogólnie, z auta jestem bardzo zadowolony. Zapewnia mi komfort i bezpieczeństwo w trasie, jest dość tani w utrzymaniu i, jak na razie, bezawaryjny. Kupując go, nie miałem jeszcze potomstwa, więc walory funkcjonalne były dla mnie ważne, ale nie priorytetowe.
Teraz sytuacja się nieco zmieniła.
Miałem przyjemność jechać ostatnio nowym C4 Picasso i stwierdziłem, że jako auto rodzinne to inna liga. Mnóstwo miejsca przy kompaktowych wymiarach, 3 niezależne fotele z tyłu, wygodniejsze wsiadanie i, tak po prostu, bardziej nowoczesna technologia (co wcale nie musi być zaletą).
Mieszkam w dużym mieście, gdzie wiecznie brakuje miejsc parkingowych. Sam mam wąskie miejsce parkingowe pod domem, i o ile parkując Fiestą wysiadam normalnie, to już z Mondeo wysiadam "na zapałkę". To wszystko skłania mnie do zakupu czegoś bardziej kompaktowego, ale jednocześnie pozwalającego mi transportować rodzinę, wózek itp. C4 Picasso, C-max. Wcześniej tych aut nawet nie rozważałem, a teraz zastanawiałem się, czy z Mondeo nie przesiąść się do minivana.


Jakieś Wasze opinie lub doświadczenia? Będę wdzięczny za odzew.

slawek-kali 17-01-2017 22:25

Odp: Przesiadka z Mondeo mkIV --> C-max
 
Krok wstecz moim zdaniem. Inna liga.

Swoop 17-01-2017 22:40

Odp: Przesiadka z Mondeo mkIV --> C-max
 
Jeśli wybierzesz lepszy silnik to imo będziesz zadowolony. Choć autko większe, to bardzo fajnie wygląda

slawek-kali 17-01-2017 22:41

Odp: Przesiadka z Mondeo mkIV --> C-max
 
Co jest wieksze? Cmax? przeciez to wysoki focus :D

enifokus 17-01-2017 22:46

Odp: Przesiadka z Mondeo mkIV --> C-max
 
Zrobiłem dokładnie taką przesiadkę o jakiej myślisz.
Przesiadłem się z Mondeo MKIV 2.0 TDCi (140 KM) w budzie Hatchback do Forda Grand C-MAX'a.
Podobnie jak u Ciebie, związane to było z powiększeniem się rodziny.

Czy to był dobry wybór? Nie zamieniłbym się z powrotem. Jeśli chodzi o wygodę dla kierowcy, niewielka różnica (na korzyść Mondeo jednak). Osiągi są jak dla mnie identyczne. Oba pojazdy mają taki sam silnik, prawie taką samą masę. Jeśli chodzi o praktyczność, mój (i każdy inny) Maksik bije Mondeo w każdym miejscu.
W aucie są wszystkie udogodnienia które miałem w Mondeo ale w Mondeo nie ma tych z C-MAX'a.
Do auta wygodnie się wsiada na mocno zatłoczonych parkingach (mieszkam w centrum Warszawy), przesuwne tylne drzwi sprawiają że zapomniałem o problemach i akrobatyce przy sadzaniu w foteliku 3-latka i przypinaniu obok jego półrocznego brata w nosidełku. Pasażerka też jest zadowolona i twierdzi że w ogóle wygodniej.
Synek siedząc z tyłu, dzięki temu że siedzenie jest wyżej, widzi co jest za oknem a nie jedynie plastiki na drzwiach. W ten sposób podróż nie musi trwać krótko bo się nie nudzi tak jak w poprzednim aucie (i nie marudzi).

piotrek305 18-01-2017 09:36

Odp: Przesiadka z Mondeo mkIV --> C-max
 
przesiądź się na s-maxa :) ja tak planuję.. wtedy masz to co w mondziaku tylko wyżej siedzisz :) idealne rozwiązanie :)

cattani75 18-01-2017 09:55

Odp: Przesiadka z Mondeo mkIV --> C-max
 
Ale kwota też siedzi wyżej... :-(

enifokus 18-01-2017 11:54

Odp: Przesiadka z Mondeo mkIV --> C-max
 
Moje oczy uśmiechają się do każdego mondka, którego mijam przechodząc obok na ulicy.
S-MAX, fajna furka, duuża.
Czasem zdarz mi się jeździć S-MAXem z takim samym silnikiem jak miałem w ostatnim mondku i aktualnie w Grand C-MAX-ie.

Jeśli miałbym więcej miejsca do parkowania i więcej pieniędzy na auto, skończyłoby się na S-MAXie. Mondeo z fajnym silnikem (i w automacie) to pieśń przyszłości gdy dzieci już nie będą jeździć w fotelikach.

Na obecnym etapie życia wspomniany wyżej C-maksik jest jednak rozwiązaniem idealnym...

Pozdrawiam

dodo34 18-01-2017 14:31

Odp: Przesiadka z Mondeo mkIV --> C-max
 
Dzięki za odpowiedzi.
Co do S-maxa, owszem, świetne auto, ale dla mnie na teraz za duże. Rzecz w tym, że szukam czegoś bardziej kompaktowego, ale z zachowaniem dużej przestrzeni.
C4 Picasso II ma długość 4,42, czyli ponad 30 cm mniej od Mondeo. Do tego dochodzi większa zwrotność. Nie wiem jak jest z C-maxem, bo nie miałem z nim do czynienia. Grand C-max funkcjonalnie jest świetny, ale ten wygląd... (tak, zaraz mi ktoś zarzuci, że nowe Picasso to druga Multipla...).
Obawiam się, że po przesiadce do C-maxa rozczaruje mnie wyciszenie czy np. niewygodna pozycja za kierownicą. A na końcu okaże się, że bagażnik w nim jest co prawda duży, ale nieustawny, a te fotele z tyłu to już w ogóle są*tylko dla dzieci :)
Na tę chwilę, jestem skłonny do przesiadki do C4 Picasso, ale może rozchodzę to w sobie i zmienię zdanie po jeździe próbnej (choć auto chciałbym i tak kupić 2 letnie). C-max też nie jest zły, ale w*środku wygląda trochę jak Fiesta, która też już nieco mi się znudziła (co innego model po lifcie).
Jak ktoś miałby jeszcze własne obserwacje, to proszę o opinie.

latar 18-01-2017 16:30

Odp: Przesiadka z Mondeo mkIV --> C-max
 
S-Max jest krótszy od Mondeo. No ale w S-Maxie zwrotność zawodzi. Żeby nie powiedzieć, że jest beznadziejna. Na miasto nieporęczne ale z drugiej strony co na mieście robią suvy?

tapatalk


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.