Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] Skrzynia lekko szarpie przy zmianie biegów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=273480)

diaspora 07-12-2017 10:51

Skrzynia lekko szarpie przy zmianie biegów
 
Witam posiadam forda fusion/mondeo MK5 z USA rok 2015 silnik ecoboost 2.0 240km Mam taki problem, wydaje mi się że od 2 dni czuje delikatne szarpnięcie w momencie zmiany biegów z 1 na 2 (reszta biegów wchodzi ok) Czuć wtedy gdy dodaję lekko gazu przy ruszeniu autem. Kiedy gaz wciskam mocniej, mam wrażenie że szarpnięcia nie ma. CZY TAK MA BYĆ?? Auto ma przejechane 80 tys/km I zastanawiam sie czy wymiana oleju była by wskazana w tej skrzyni. Poza tym prosze o informacje jaki olej do skrzyni i jaki filtr. Skrzynia to 6f MID-RANGE

rumunn95 07-12-2017 11:17

Odp: Skrzynia lekko szarpie z 1-2
 
czyzby powershit?

diaspora 07-12-2017 13:14

Odp: Skrzynia lekko szarpie z 1-2
 
W tych silnikach występuje 6F MID-RANGE podobno nie wymienia się w niej oleju.

AP-ford 29-07-2018 19:52

Odp: Skrzynia lekko szarpie z 1-2
 
Mam podobnie, natomiast szarpnięcia zaczęły się pojawiać kilka dni temu przy przełączeniu na 3 bieg. Po kilkuset metrach, moze kilometr już tego nie ma i ponoć to przy tej skrzyni hydrokinetycznej to norma przed rozgrzaniem i ponoć form nie zaleca wymiany oleju, ale należy to robić ponoć. Natomiast dwa dni temu pojawiło się nowe zjawisko. Auto przy hamowaniu do zera na światłach już po zatrzymaniu, szarpie jakby wskoczył pierwszy bieg z opóźnieniem. Dwa dni temu przy ruszaniu na zimnym silnku, auto jechało z prędkością 5 km/h i zmiana biegów następowała przy wysokich obrotach, wsteczny w ogóle nie ruszył tylko silnik wył i ford cofnął się o kilka cm. jazda 10-20 km/h po kilkuset metrach wrócił do normy. Nie mam pojecia o co chodzi?

cegla66 18-10-2018 13:15

Odp: Skrzynia lekko szarpie z 1-2
 
Witam. Mam Fusiona 2.0 EB AWD i mam to samo. Już się zacząłem martwić. Przy lekkim dodawaniu gazu czuję szarpnięcie przy zmianie z 2 na 3. Przy zatrzymywaniu się też czuć lekkie szarpnięcie. Przy przerzucaniu z R na D też. poza tym bajka skrzynia. Przebieg 60 000km. Olej wymieniony w skrzyni ale nie wiem jak było wcześniej bo auto mam od 2 tyg. Są to minimalne szarpnięcia ale jednak odczuwalne.

Doczytałem że generalnie (nie wiem jak w przypadku Fusiona) do automatów sprowadzanych z USA powinno się dołożyć dodatkową chłodnicę oleju w skrzyni. Jak jest w Fusionie? Ma chłodnicę? Trzeba? Nie trzeba? Miejska legenda?

Piotr_V6 18-10-2018 22:08

Odp: Skrzynia lekko szarpie z 1-2
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Karlson21 09-03-2019 10:21

Odp: Skrzynia lekko szarpie z 1-2
 
Witam,też miałem problem przy zmianie z 2 na3 bieg,Fusion 2.5,odradzano mi wymianę oleju,ale biłem się z myślami i stwierdziłem świeża oliwa to świeża oliwa,wymiana poprawiła jakość pracy skrzyni,jeździ się o wiele lepiej i od czasu do czasu czuje szarpnięcie praktycznie nie odczuwalne,ponoć ma się ułożyć,polecam jak najbardziej wymianę,oczywiście dynamiczną,koszt 1500zł ale jeździ się teraz pięknie,pozdawiam

Karlson21 25-03-2019 15:20

Odp: Skrzynia lekko szarpie z 1-2
 
Witam po raz kolejny,po miesiącu jeżdżenia na swieżej oliwie w skrzyni automatycznej,szarpania całkowicie ustały po przejechaniu ok. 200km.,tak więc polecam jak najbardziej wymianę oleju��jazda jest teraz jest mega wygodą,pozdrawiam

Yakac 25-03-2019 18:44

Odp: Skrzynia lekko szarpie z 1-2
 
Podaj szczegóły, gdzie zmianiałeś i jaki olej? Filtr też wymieniony?

Karlson21 31-03-2019 10:56

Odp: Skrzynia lekko szarpie z 1-2
 
Olej zmieniałem w firmie która specjalizuje się wymianami w Lublinie, Olej wlany fordowski zgodnie z specyfikacją,filtr teoretycznie zmieniany jak pytałem, polecam wymianę dynamiczną,nie statyczną


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.