Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Co jest na wyposażeniu bagażnika w wersji full wyposażonej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=274340)

edmun 29-12-2017 11:48

Co jest na wyposażeniu bagażnika w wersji full wyposażonej
 
Witam serdecznie

Nie ukrywam, że chyba jest to "ostatnie" miejsce w Focusie o którym nie wiedziałem ale przy okazji dokładnego odkurzania zajrzałem we wnękę pomiędzy tylnymi siedzeniami a bagażnikiem (pod wykładziną/podłogą bagażnika) w kombi i znalazłem że jest tam czarna forma styropianowa z miejscami na akcesoria.

Na oko wygląda, że to na trójkąt ostrzegawczy/apteczkę i chyba na hak holowniczy (wkręcany).

Niestety nie jestem pewien co dokładnie tam było, bo kupiłem auto a tam "pusto". Myślałem, że może faktycznie hak holowniczy, ale ten mam przyczepiony do formy z lewarkiem pod kołem zapasowym.

Czy ten styropian (belka taka) miał jakieś wyposażenie w nowych autach?

Rafał A.(antek) 29-12-2017 13:37

Odp: Co jest na wyposażeniu bagażnika w wersji full wyposażonej
 
bywalo tam to co piszesz, a dodatkowo np ja w mondeo mam tam antene od systemu bezkluczykowego.
Co dokładnie w ff3 tam powinno byc nie powiem, trzeba zajzec do microcata

edmun 29-12-2017 13:47

Odp: Co jest na wyposażeniu bagażnika w wersji full wyposażonej
 
No właśnie szukam czy ktoś ma tam wszystko i mógłby powiedzieć, bo oryginalny zestaw Fordowski (który zawiera koszulkę odblaskową, trójkąt ostrzegawczy i apteczkę) na 100% tam się nie zmieści (dokupiłem ten zestaw jakiś czas temu zanim jeździłem z Anglii do Polski). Hak holowniczy mam jak wspomniałem w formie styropianowej od koła zapasowego, więc czy były w aucie 2? Nie sądzę. Myślę że jest tam miejsce jakbyś nie miał zestawu z kołem zapasowym (tylko np. subwoofer).
Ktoś ma jakieś zdjęcie?
Szukam po necie, znaleźć nie mogę.

grzechu913 29-12-2017 14:09

Odp: Co jest na wyposażeniu bagażnika w wersji full wyposażonej
 
Teraz malo co daja, ucho haka, podnosnik, lejek i trojkat. Apteczke dostalem w gratisie .

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka

dzwiedziu 29-12-2017 15:13

Odp: Co jest na wyposażeniu bagażnika w wersji full wyposażonej
 
Mam Trend i też mam ten styropianowy "schowek", ale tak jak piszesz, za bardzo nic do niego nie mieści się.
Może oszczędzali nawet na pełnym kawałku styropianu :-):-)

Ze_ja 29-12-2017 15:24

Odp: Co jest na wyposażeniu bagażnika w wersji full wyposażonej
 
Wprawdzie mam Mk2 FL, ale sytuacja analogiczna. Styropian tuż za kanapą.

Na forum jest kilka wątków o tym, głównie w kontekście zaczepu / ucha holowniczego. Tym bardziej, że instrukcja obsługi wprowadza w błąd, podając że to ucho jest we wnęce na zapas. Niektórzy nawet zdążyli kupić nowe, nie mogąc go znaleźć a potem okazało się, że jest w tym styropianowym pasku za kanapą.

Długa wnęka niby na trójkąt, ale w Polsce ponoć z cudem graniczyło dostać auto z oryginalnym trójkątem Forda, więc dealerzy wrzucali jakieś uniwersalne składaki, które się tam nie mieszczą, dlatego leżały we wnęce na koło.

Ja znalazłem praktyczne zastosowanie tej wnęki na trójkąt - zapasowa wycieraczka tylnej szyby (kombi) pasuje tam w kartoniku idealnie. Jakby na nią ta dziura :D

Także nawet instrukcja producenta nie jest jak widać wiążąca w kwestii tego, co (i gdzie) znajduje się w bagażniku. Dealerzy robią co chcą, niezależnie od wersji auta.

edmun 29-12-2017 15:56

Odp: Co jest na wyposażeniu bagażnika w wersji full wyposażonej
 
Kurcze będę miał zagadkę :D

Jak mówiłem - ucho do holowania mam w kole zapasowym.
Zestaw apteczka/trójkąt mam taki:

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/i...538912d94c.jpg

Więc dziwnym by była próba "rozłożenia tego na części" żeby to w ten styropian tam powkładać.

Tym bardziej jak sami mówicie, jeśli nie wejdzie tam trójkąt (a na pewno nie wejdzie i apteczka) a ucho do holowania jest w kole zapasowym (albo jak mówiłem, może to miejsce dla tych co nie mają koła zapasowego tylko zestaw naprawczy?), to coś mi się wydaje, że plany jak to wszystko będzie wyglądało trochę się "pozmieniały" przy procesie produkcji i taki styropian pewnie "pozostał" :D :D

Cytat:

Napisał Ze_ja (Post 2908049)
zapasowa wycieraczka tylnej szyby (kombi) pasuje tam w kartoniku idealnie. Jakby na nią ta dziura

Heh mam ich kilka (bo pasuje ta sama co od hatchbacka) więc kto wie, może sobie wsadzę tam zapasową. Jak zapomnę o niej i kiedyś sprzedam auto, to chciałbym widzieć minę nowego nabywcy który kiedyś to odnajdzie i jeśli będzie dociekliwy to będzie się zastanawiał dlaczego Ford zrobił specjalną wnękę na zapasową wycieraczkę tylnej szyby :D :D

Lukasz2525 29-12-2017 19:12

Odp: Co jest na wyposażeniu bagażnika w wersji full wyposażonej
 
Cytat:

Napisał Ze_ja (Post 2908049)
Wprawdzie mam Mk2 FL, ale sytuacja analogiczna. Styropian tuż za kanapą.

Na forum jest kilka wątków o tym, głównie w kontekście zaczepu / ucha holowniczego. Tym bardziej, że instrukcja obsługi wprowadza w błąd, podając że to ucho jest we wnęce na zapas. Niektórzy nawet zdążyli kupić nowe, nie mogąc go znaleźć a potem okazało się, że jest w tym styropianowym pasku za kanapą.

Długa wnęka niby na trójkąt, ale w Polsce ponoć z cudem graniczyło dostać auto z oryginalnym trójkątem Forda, więc dealerzy wrzucali jakieś uniwersalne składaki, które się tam nie mieszczą, dlatego leżały we wnęce na koło.

W jakim nadwoziu wy to macie ? Tajna wnęka zaraz za kanapą ? Muszę to sprawdzić u siebie w kombi.

Ja nie mam koła zapasowego, tylko zestaw naprawczy i u mnie we wnęce na koło w styropianie było wszystko, hak holowniczy, lejek, kompresor, płyn do uszczelnienia koła, wydsje mi się, że jest też tam trójkąt. Niczego za kanapą nie widziałem.

edmun 29-12-2017 20:15

Odp: Co jest na wyposażeniu bagażnika w wersji full wyposażonej
 
podrzucę później zdjęcia bo i tak z psem będę musiał iść na zewnątrz

kristop 29-12-2017 20:26

Odp: Co jest na wyposażeniu bagażnika w wersji full wyposażonej
 
Z tym styropianem to prawie epokowe odkrycie by sie zrobiło
w mk1 kombi tez to jest

w mk3 z zestawem naprawczym w tym styropianie jest ucho holownicze


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.