Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Puma (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=113)
-   -   [Puma 2020- ] Złe działanie Start/Stop (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=335988)

untaztood 07-07-2023 11:07

Złe działanie Start/Stop
 
Dzień dobry wszystkim.
Czy tylko u mnie, czy u Was też start/stop nie działa poprawnie?
Gdy jadę w korku, wciskam sprzęgło, wrzucam pierwszy bieg, silnik gaśnie. Potem przy próbie ruszenia auto nie odpala. Muszę ponownie wcisnąć sprzęgło do samego końca. Problem występuje za każdym razem.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

arturek 07-07-2023 19:10

Odp: Złe działanie Start/Stop
 
Cytat:

Napisał untaztood (Post 3462749)
[...]
Czy tylko u mnie, czy u Was też start/stop nie działa poprawnie?
[...]

Witam

1) Zarówno w poprzednim Fordzie, jak i w obecnym Auto Start Stop działa poprawnie

2) Po dojechaniu do świateł:
- wrzucamy na luz
- puszczamy sprzegło
...
- auto gasnie
...
- naciskam sprzegło - auto odpala
- włączam pierwszy bieg

pozdrawiam
Arturek

Sethh 08-07-2023 23:43

Odp: Złe działanie Start/Stop
 
SS działa poprawnie, Twoja technika jazdy niestety nie.

arturek 09-07-2023 07:49

Odp: Złe działanie Start/Stop
 
Jest to opisane w instrukcji obsługi

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam

maniunio 10-07-2023 11:01

Odp: Złe działanie Start/Stop
 
I stoisz na światłach z non stop wciśniętym sprzęgłem i z zapiętą jedynką? Bez jaj :)

musso87 31-07-2023 23:13

Odp: Złe działanie Start/Stop
 
Sytuacja na światłach jest taka ( u mnie), że wciśnięcie sprzęgła i wrzucenie jedynki nie odpala silnika w 60% przypadków. Auto przede mną musi ruszyć, a ja musze popuścić sprzęgło. Wówczas rozruch niejako powoduje ruszenie Pumą.

Kiedy ja jestem pierwszy na czerwonym wrzucenie jedynki zawsze powoduje uruchomienie silnika.

lukaszooo 01-08-2023 08:34

Odp: Złe działanie Start/Stop
 
Spotkałem się z takim problemem. Auto było w serwisie, stwierdzili że tak ma być. Rozwiązaniem jest wyłączenie start stopu, jeśli auto na gwarancji to montuje się specjalny modulik.
Problem bardziej znany w transitach 2020-2022.

Waldzior 22-08-2023 18:38

Odp: Złe działanie Start/Stop
 
Po co ci ten SS ja wyłączyłem to od razu po zakupie auta , szarpie to niepotrzebnie rozrządem rozrusznikiem i akumulatorem , wiem zaraz napiszecie że jest to wszystko przystosowane do tego , i oszczędza się paliwo , a w rzeczywistości tak nie jest , dla mnie to samo zło .

untaztood 29-09-2023 10:54

Złe działanie Start/Stop
 
Cytat:

Napisał Sethh (Post 3462887)
SS działa poprawnie, Twoja technika jazdy niestety nie.


Czyli jak powinienem ruszać? Z dwójki?
Jakoś problem w mojej prywatnej Skodzie nie występuje.

untaztood 29-09-2023 10:58

Złe działanie Start/Stop
 
Cytat:

Napisał maniunio (Post 3463013)
I stoisz na światłach z non stop wciśniętym sprzęgłem i z zapiętą jedynką? Bez jaj :)


Jakoś trzeba ruszyć. Zapala się zielone to chyba normalne że wrzucam jedynkę.

maniunio 02-10-2023 08:23

Odp: Złe działanie Start/Stop
 
Z tego co napisaleś to nie tylko wrzucasz jedynkę ale non stop stoisz na światłach z wciśniętym sprzęgłem a to jest błąd i dlatego system nie działa. Jeśli faktycznie tak jest to podjedź kiedyś na światła, wrzuć luz i nie ruszaj sprzęgła do momentu aż nie będziesz chciał autem ruszyć. Jeśli faktycznie tak robisz to wtedy faktycznie problem leży w innym miejscu

untaztood 02-10-2023 10:03

Złe działanie Start/Stop
 
Cytat:

Napisał maniunio (Post 3472049)
Z tego co napisaleś to nie tylko wrzucasz jedynkę ale non stop stoisz na światłach z wciśniętym sprzęgłem a to jest błąd i dlatego system nie działa. Jeśli faktycznie tak jest to podjedź kiedyś na światła, wrzuć luz i nie ruszaj sprzęgła do momentu aż nie będziesz chciał autem ruszyć. Jeśli faktycznie tak robisz to wtedy faktycznie problem leży w innym miejscu


Dziś nie wyłączyłem SS w korku i efekt jest następujący - dojeżdżam do auta, wciskam sprzęgło i hamulec. Silnik gaśnie. Wrzucam pierwszy bieg - silnik dalej zgaszony. Puszczam sprzęgło - silnik się nie włącza z komunikatem że należy nacisnąć sprzęgło celem uruchomienia silnika. Wciskam sprzęgło ponownie - silnik się uruchamia.

Jeśli wg niektórych z Was tak ma to działać to polecam przejechać się autem jakieś innej marki.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

maniunio 02-10-2023 18:06

Odp: Złe działanie Start/Stop
 
Sprzęgło służy do zmiany biegu a nie staniu z wciśniętym na czerwonym świetle. Tutaj technika jazdy jest zła a nie SS. Polecam poczytać/obejrzeć co powinno się robić ze sprzęgłem gdy stajemy na skrzyżowaniu. Możliwe, że inne auta sobie z tym radzą, nie przeczę, ale tak czy siak gdybyś jeździł prawidłowo to byś nie miał z tym problemu.

untaztood 02-10-2023 18:27

Złe działanie Start/Stop
 
To jak dojeżdżam do auta przed sobą, to jak wg Twojej teorii (żeby nie wciskać sprzęgła) się zatrzymać? Może w tym aucie jest coś czego nie wiem? Jak się zatrzymać za autem, w korku, które za 1-3 sekundy ruszy?
Może część z Was pochodzi z tak luksusowych miejsc gdzie korków nie ma i po prostu nie ma takiego problemu?

Z tego co czytam wątek ktoś napisał że problem jest znany, ale część z Was dalej próbuje zrobić kwadrat z koła, przy okazji obrażając.

fordfocus2 02-10-2023 19:16

Odp: Złe działanie Start/Stop
 
wrzuc na luz

tomao 02-10-2023 19:52

Odp: Złe działanie Start/Stop
 
Cytat:

Napisał untaztood (Post 3472125)
które za 1-3 sekundy ruszy

Sam byłem świadkiem nieraz na parkingach, gdy samochodu zatrzymywał się na chwilę i gasły (inne marki niż ford), za sekundę zapalały do ruszenia. Pewnie nowe start stopy są bardzo agresywne.

SRS 02-10-2023 21:17

Odp: Złe działanie Start/Stop
 
Cytat:

Napisał untaztood (Post 3472062)
Dziś nie wyłączyłem SS w korku i efekt jest następujący - dojeżdżam do auta, wciskam sprzęgło i hamulec. Silnik gaśnie.

i tak można pisać nawet 200 postów o podstawowych rzeczach , a autor tematu nie rozumie że pedał sprzęgła służy do bezkolizyjnego włączania odpowiedniego biegu lub rozłączenia . Wystarczy dojeżdżając do świateł wrzuci na luz i ostatnie metry dotoczyć się i zatrzymać , oczywiście operując TYLKO pedałem hamulca nie dotykając pedału sprzęgła

Cytat:

Napisał untaztood (Post 3472062)
Puszczam sprzęgło - silnik się nie włącza z komunikatem że należy nacisnąć sprzęgło celem uruchomienia silnika. Wciskam sprzęgło ponownie - silnik się uruchamia.

a skąd PCM moduł silnika ma mieć informację że włączasz bieg , przecież dostaję ją TYLKO w momencie wciśnięcia pedału sprzęgła.

untaztood 02-10-2023 21:22

Złe działanie Start/Stop
 
Cytat:

Napisał SRS (Post 3472140)
i tak można pisać nawet 200 postów o podstawowych rzeczach , a autor tematu nie rozumie że pedał sprzęgła służy do bezkolizyjnego włączania odpowiedniego biegu lub rozłączenia . Wystarczy dojeżdżając do świateł wrzuci na luz i ostatnie metry dotoczyć się i zatrzymać , oczywiście operując TYLKO pedałem hamulca nie dotykając pedału sprzęgła

a skąd PCM moduł silnika ma mieć informację że włączasz bieg , przecież dostaję ją TYLKO w momencie wciśnięcia pedału sprzęgła.


- Czy ja piszę o światłach czy o jeździe w korkach? No właśnie, wystarczy chronologicznie czytać ze zrozumieniem.

- Moduł silnika otrzymuje informację o tym że bieg jest wrzucony (lub nie) - jest to konieczne w każdym samochodzie z SS i w Pumie także to występuje. Jednak co to ma wspólnego z tematem, skoro silnik nie uruchamia się po puszczeniu pedału sprzęgła?

Czy wy w ogóle oglądacie filmy z linku które dodaję? Przecież czarno na białym na nich widać w czym jest problem.

SRS 02-10-2023 21:35

Odp: Złe działanie Start/Stop
 
Cytat:

Napisał untaztood (Post 3472142)
Przecież czarno na białym na nich widać w czym jest problem.

tak , w twojej technice jazdy
Cytat:

Napisał untaztood (Post 3472142)
Jednak co to ma wspólnego z tematem, skoro silnik nie uruchamia się po puszczeniu pedału sprzęgła?

bo rozróżnia wciśnięcie pedału sprzęgła od poszczenia jego.

untaztood 02-10-2023 21:44

Złe działanie Start/Stop
 
To jak jeździć poprawnie w korku? :)
Co 3 sekundy wyrzucać na luz przez 40 minut? :D

Na pewno wiesz lepiej :)

maniunio 03-10-2023 07:37

Odp: Złe działanie Start/Stop
 
Dobra skoro wiesz lepiej co masz robić i że jeździsz tak jak powinieneś to po co w ogóle zakładałeś ten post tutaj? Dostałeś już mnóstwo odpowiedzi, że twoja technika jazdy jest nieprawidłowa a ty uparcie twierdzisz, że nie wiemy o czym mówimy. Skoro nie wiemy, to zamykaj temat i tyle, przecież nie będziemy się przepychać teraz kto ma rację a kto nie. Dostałeś wszystko jak na tacy i albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem albo "ten typ tak ma". Pozdrawiam

untaztood 03-10-2023 09:37

Złe działanie Start/Stop
 
Po to jest forum, żeby pytać - chyba że Forda jest na tyle specyficzne że są tu inne reguły - przyznaję jednak że się nie spotkałem, ale widocznie musiał być ten pierwszy raz.

Opisałem swój problem a dostaje odpowiedzi totalnie z dupy :) Kilka razy wspominam o problemie w jeździe w korku, opisujecie mi o staniu na światłach i o zgrozo, aby do świateł dojeżdżać na luzie.

Dziś rano wziąłem Focusa z 2022 i ten problem nie występuje. Nie muszę dwa razy wciskać sprzęgła by ruszyć. Za każdym razem jest tak jak powinno być.

Problem wg serwisu Forda jest znany (zgłaszany), być może wyjdzie aktualizacja, być może nie.

Jeśli jeżdżę praktycznie każdym modelem Forda, który ma manualną skrzynię i SS (np. poprzednio Focusem z 2017 roku), a problem jest tylko w Pumie, którą (niestety) dostałem na stałe, to chyba oczywiste jest że problem chyba jednak leży w aucie?

Sethh 03-10-2023 10:15

Odp: Złe działanie Start/Stop
 
Coś tu jest nie tak z tym SS. Rzadko jeżdżę Pumą, więc teraz nie pamiętam dokładnie, ale mam wrażenie, że to zgaszenie po wciśnięciu sprzęgła na biegu u mnie nie występuje. W korku mogę normalnie się toczyć na półsprzęgle rozsprzęgląjąc czasem do końca i potem znów półsprzęgło bez żadnych problemów (i raczej bez gaszenia silnika, zauważyłbym, gdyby co chwilę się gasił i uruchamiał).

To zachowanie ekranu po alercie z innego wątku też jest inne. Masz nowy rocznik, może Ford narobił jakieś idiotyczne zmiany w sofcie.

untaztood 03-10-2023 10:36

Odp: Złe działanie Start/Stop
 
Cytat:

Napisał Sethh (Post 3472172)
(...) W korku mogę normalnie się toczyć na półsprzęgle rozsprzęgląjąc czasem do końca i potem znów półsprzęgło bez żadnych problemów (i raczej bez gaszenia silnika (...)

O właśnie dokładnie o tym piszę. Jazda na półsprzęgle to katorga, bo auto gaśnie, a następnie wymaga pełnego wciśnięcia pedału sprzęgła żeby silnik się uruchomił.
Na szybko porównałem to teraz z Focusem z tego samego rocznika i nie ma takiego stanu, kiedy silnik jest zgaszony w momencie wciśniętego pedału sprzęgła, więc pewnie tu leży problem.

Grzybowóz 03-10-2023 19:46

Odp: Złe działanie Start/Stop
 
3 strony porad a mam wrażenie, że nikt nie przeczytał postu autora.
Z opisu wynika, że auto gaśnie po wciśnięciu sprzęgła na biegu co nie jest normalne.

Normalne działanie:
Wciskam sprzęgło - silnik działa
Wrzucam luz - silnik działa
Puszczam sprzęgło - TUTAJ GAŚNIE

Wciskam sprzęgło ponownie - silnik zapala

untaztood 03-10-2023 21:13

Złe działanie Start/Stop
 
Cytat:

Napisał Grzybowóz (Post 3472206)
3 strony porad a mam wrażenie, że nikt nie przeczytał postu autora.
Z opisu wynika, że auto gaśnie po wciśnięciu sprzęgła na biegu co nie jest normalne.

Normalne działanie:
Wciskam sprzęgło - silnik działa
Wrzucam luz - silnik działa
Puszczam sprzęgło - TUTAJ GAŚNIE

Wciskam sprzęgło ponownie - silnik zapala


Cieszę się bardzo że w końcu ktoś mnie zrozumiał. Jest dokładnie tak jak napisałeś.
Silnik gaśnie przy wciśniętym pedale sprzęgła, lub przy jeździe w korku np. na półsprzęgle. Nie byłoby problemu, gdyby silnik się uruchamiał po puszczeniu sprzęgła, ale wywala komunikat, że trzeba wcisnąć ponownie sprzęgło by go uruchomić.

maniunio 04-10-2023 07:34

Odp: Złe działanie Start/Stop
 
Zwracam honor bo faktycznie źle zrozumiałem. Nie powiem nic nowego czyli, że tak to działać nie powinno. Napisałeś wcześniej, że problem jest znany przez Forda. Co kazali robić? Żadnych porad?

untaztood 04-10-2023 10:25

Odp: Złe działanie Start/Stop
 
Kazali zgłosić na przeglądzie. Ktoś już to wcześniej im zgłaszał, ale nie mają żadnych procedur.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.