Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Błąd awaria silnika fuel error (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=307253)

Bartazz 14-03-2020 00:38

Błąd awaria silnika fuel error
 
Witam serdecznie

Walczę już z moim nowo zakupionym autem od stycznia

W związku, że jestem wierny marce Ford, tym razem moje auto to Ford Kuga 11r. DW10C 140KM Delphi

Kupiłem auto z uszkodzonym silnikiem i zrobiłem przekładkę na inny.

Wszystko już niby jest ok ale niestety pojawiły się nowe problemy.

Na początku nie dało się skasować błędu awarii silnika i wywalał błąd, że ta świeca dopalająca dpf jest uszkodzona i coś z cewką wtrysku na 2 cylindrze i właśnie jeden z wtryskiwaczy w silniku klekotał gdzie było to mocno odczuwalne (słuchowo i wibracje na budzie auta). Wtryskiwacze oddałem do firmy zajmującej się tematem. Po diagnozie odchylenia były po 50%, zostały dokładnie wyczyszczone i po złożeniu wtrysk nadal lekko się odzywał ale było dużo lepiej. Auto trochę pochodziło (zastosowałem środek liquimoly do oczyszczenia wtrysków) i było coraz lepiej - błąd się usunął i w czasie jazdy 30km wypalił się dpf (wcześniej przez błąd nie mógł). W czasie jazdy ostro puścił dymem i jakby coś się odetkało i błąd już zniknął. Drugi błąd to coś z poziomem paliwa ale to później.

Dzisiaj po przejechaniu jakiś 50km już jest elegancko. Ładnie zaczął zapalać, zero dymienia i ogólnie na wolnych obrotach słyszę tylko takie lekkie cykanie tego wtryskiwacza (wcześniej mocno klekotał) ale jeździ się normalnie i żadnych już wibracji na karoserie nie ma. Dla laika i nieprzewrażliwionego byłoby super.

Tak więc ucieszyłem się, że wreszcie mam spokój aż tu nagle (myślałem, że jest paliwo, bo było na wskaźnikach pół zbiornika paliwa) wskazówka spadła momentalnie na zero i zapaliła się rezerwa, zaczął się dusić, przerywać i pojawił się błąd z czerwoną literką "i" awaria silnika - szybko pojechałem na stację, zatankowałem dobre, te droższe paliwo za 100zł w renomowanej stacji i chwilę kręcąc przy zapalaniu auto znowu ożyło, podczas jazdy dostało moc a wskaźnik paliwa powędrował na poziom trochę ponad połowę zbiornika i wszystko wróciło do normy.

Kiedy już dojechałem do domu, błąd sam się usunął, silnik ładnie zaczął pracować i ogólnie jechało się miło.
Po jakiś 3h poszedłem do garażu, odpaliłem go z 3 razy (chciałem się upewnić czy wszystko już ok) i nagle znowu pojawił się błąd z awarią silnika ale nie było żadnych objawów poza komunikatem. Zgasiłem i zapalałem go z 3 razy i błąd znowu sam zniknął. Wskaźnik paliwa już nie głupieje ale od samego początku jak go kupiłem są z nim jakieś problemy i wariuje (nagle z połowy zbiornika może nagle pokazać poziom 0).

Proszę poradźcie mi co robić?
Może mam jakiś syf w zbiorniku? Może ten pływak jest walnięty? Może z tą pompką w zbiorniku jest coś nie tak co przelewa paliwo w komorach?
Czy rzeczywiście nie miałem paliwa jak się dusił mimo tego że chwilę wcześniej pokazywał połowę zbiornika? (Wcześniej zatankowałem również za 100zł i zrobione zostało nim z 130km ale zaznaczę, że był mocno testowany łącznie z wypalaniem).

Mam kolegę z całą Kugą na części z małym przebiegiem i mam pomysł, żeby kupić od niego cały zbiornik z pływakiem tylko sprzedał tą pompkę i nie wiem czy ona też może powodować problemy?
Dlaczego błąd awarii silnika powraca lub powrócił?

Wydaje mi się, że przez te pokazywanie złego poziomu paliwa nie mogę dojść z nim do ładu, może ciągnie syf ze zbiornika i dlatego zaczęły mi się problemy z tym wtryskiem?

Czy jeżeli wywalił mi błąd fuel error to sterownik blokował dawkę na wtryski i dlatego się mulił i szarpał czy rzeczywiście okłamuje z tym pokazywaniem poziomu ON?

Na tą chwilę żadnych błędów na liczniku już nie pokazuje ale te auto to jakaś bomba zegarowa, w każdej chwili może być coś.
Nie mam już sił z tym autem....
proszę pomóżcie.

Bartazz 17-03-2020 11:13

Re: Błąd awaria silnika fuel error
 
Witam ponownie.

(pisze bez polskich znakow poniewaz jakies szlaczki zamiast tych liter wyskakuja)

Na ta chwile blad pojawia się co jakis czas z tą awarią silnika z czerwonym "i" i nadal dzieje się to niespodziewanie co jakis czas mimo tego, ze auto jezdzi bez problemow. Niestety moj elektryk zamknal warsztat w zwiazku z sytuacja w Panstwie tak wiec musze czekac. Z tego co dodatkowo zauwazylem to licznik jakos zaczal brzeczec - edit: okazało się, że to nie licznik tylko ten wiatraczek temperatury wewnętrznej co jest koło lewarka zmiany biegów a stacyjką.

Bartazz 18-03-2020 19:00

Stukający wtryskiwacz? Samoadaptacja? Na zimnym jest lepiej.
 
Witam

Chciałbym zapytać was o wasze doświadczenia związane z wtryskiwaczymi Delphi 2.0 Tdci 140KM DW10C.
W mojej Kudze z 2011r. wymieniłem uszkodzony silnik kupując goły słupek razem z wtryskiwaczami. Na początku niby było ok, ale później jakiś zaczął stukać. Wtryskiwacze oddałem do firmy która je dokładnie wyczyściła (były odchyły po 50% przed czyszczeniem) i ogólnie serwis zajmujący się układem paliwowym stwierdził, że ogólnie wtryski jakiegoś tam ich testu nie przeszły i nadają się do naprawy (2480zł) ale mogę je założyć i powinno być ok. Mój mechanik twierdzi, że założył nowe podkładki (a może nie? może źle je coś dokręcił?) ale tak naprawdę nie wiem ile w tym prawdy i już sam nie wiem czy mam kontakt z niekompetentnymi ludźmi czy po prostu mam niesamowitego pecha z tym samochodem. (Walczę z przekładką i ożywieniem go do stanu należytego od 31.01).
Serwis podobno wgrał jakieś inne kody, mój mechanik się zdziwił, że są inne i nie wiem czy zrobił adaptację na te nowe (twierdzi, że tak ale Ja mu nie wierzę) więc objaw jest obecnie taki, że słychać takie lekkie stukanie jednego z wtryskiwaczy najmocniej na wolnych obrotach. Na zimnym silniku jest dobrze, czym silnik się bardziej rozgrzewa, na biegu jałowym ten stukot jest coraz mocniej słyszalny.
Podczas dodawania gazu na większe obroty, ponad 2000 obr/min jest już ok i może przez hałas silnika już tego nie słyszę? Ale na pewno już nic nie stuka, silnik kręci się tak jak powinien.

Z tym mechanikiem już dałem sobie spokój bo tygodniami nie może rozwiązać problemu i kazał mi zabrać auto i nim jeździć po prostu (Wspomniał potem mi jeszcze, że na kompie coś niby cewkę wtryskiwacza na 2 cylindrze coś pokazało).

Na początku wywalał błąd awarii silnika i "i" na czerwono (check na żółto się nie zapalał) a teraz już jest ok i się to nie pojawia.

Czy mam wierzyć w samoadaptacje? Czytałem tutaj na forum, że może trwać ona nawet od 1000km do 2000km?

Auto zapala dobrze, nie dymi, przyspiesza idealnie, nie szarpie, obecnie już żadne błędy się nie pojawiają (zrobiłem bez błędu jakieś 60km).

Myślę nad zakupem kabla i sam porobić jakieś testy bo ręce mi już opadają na tych pseudo fachowców a kumaty elektryk w mojej okolicy ze względu na sytuację w kraju ma zakład zamknięty :(

lucas4891 21-03-2020 07:14

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Wtryski muszą się za zaadaptować. To wymaga pewnego czasu. Jest też procedura przyspieszenia adaptacji. Polega to mniej więcej na przyspieszeniu i hamowaniu silnikiem powyzej 1500 obr/ min.
Silnik gorący oczywiście.
Kup kabel do forscana, program jest darmowy lub za niewielką opłatą.
Jeździć autem i narazie się nie przejmować. Jak wywalić jakieś błędy w późniejszym czasie to się będzie myśleć.
Błąd cewki wtryskiwacza może również oznaczać problem z okablowaniem danego wtrysku.

Bartazz 23-03-2020 09:44

Re: Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał lucas4891 (Post 3236032)
Wtryski muszą się za zaadaptować. To wymaga pewnego czasu. Jest też procedura przyspieszenia adaptacji. Polega to mniej więcej na przyspieszeniu i hamowaniu silnikiem powyzej 1500 obr/ min.
Silnik gorący oczywiście.
Kup kabel do forscana, program jest darmowy lub za niewielką opłatą.
Jeździć autem i narazie się nie przejmować. Jak wywalić jakieś błędy w późniejszym czasie to się będzie myśleć.
Błąd cewki wtryskiwacza może również oznaczać problem z okablowaniem danego wtrysku.

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Kabel właśnie zamówiłem. Jeżeli chodzi o obecne objawy. Auto czym się silnik bardziej nagrzeje, to te pstykanie wtrysku jest bardziej słyszalne i co zauważyłem, to jeżeli trzymam go na obrotach 1500 obr/min to ma buda lekkie wibracje, jeżeli trzymam go na 2000 obr/min to już mniej a jak ponad 2500 obr/min mam to już wibracji nie ma. Najbardziej jest to odczuwalne przy 1500 obr/min. Na tę chwilę jak przyjdzie kabel to będę prosił o pomoc jak sprawdzić te wtryski czy jest wszystko ok a teraz bardzo dziękuję za pomocną poradę i będę jeździł hamując silnikiem jak opisałeś wyżej. Pozdrawiam

Bartazz 25-03-2020 15:06

Re: Błąd awaria silnika fuel error
 
A więc tak jak pisałem wcześniej, zakupiłem kabel i podłączyłem go do forscana.

Na początek zobaczyłem czy te wtryski mi dobrze wgrał i przesyłam zdjęcie z zapytaniem?

https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/6.jpg?screen

Później sprawdziłem błędy i na początku wyrzucił mi takie błędy
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/9.jpg?screen

Kiedy to wykasowałem przez chwilę było tak
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci.../10.jpg?screen

Po chwili natomiast przy odpaleniu pojawiła się informacja z czerwonym "i" awaria silnika i po z czytaniu błędów wyskoczyły mi takie błędy
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/1.jpg?screenhttps://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/2.jpg?screenhttps://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/3.jpg?screenhttps://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/4.jpg?screenhttps://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/5.jpg?screen

Więc znowu to wykasowałem i już na liczniku nie ma teraz tej informacji o awarii silnika i błędy przez kilka odpaleń były po zczytaniu takie:
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci.../10.jpg?screen
A już później powróciło znowu tak i jeżdżę już jakiś czas i jak na razie odpukać błąd o awarii się na liczniku już nie pojawia
(ale wydaje mi się, że w każdej chwili to może wrócić - taka chyba loteria? Bo dlaczego jak jeździłem nim z tydzień to błędu awarii silnika na liczniku nie pokazał a jak tylko podpiąłem dzisiaj ten kabel to powróciło) ale obecnie przy sprawdzaniu błędów jest tak i tej awarii nie pokazuje:
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/8.jpg?screen

Sprawdziłem też dpf-a
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/7.jpg?screen

i na tą chwilę nie mam już pomysłów.

Nadal przy trzymaniu gazu między 1500-2000 obr/min karoseria lekko drga i po nagrzaniu silnika jakiś wtrysk tak lekko stuka (po za tym bardzo ładnie przyspiesza, nie szarpie, nie dymi, zapala ładnie, żadnych innych objawów nie mam)

Proszę zobaczcie te moje kody błędów, czy mogę sprawdzić który to wtryskiwacz może lekko cykać i co powoduje te wibracje przy danych obrotach?

Dodam jeszcze, że mam problemy z poziomem paliwa, sprawdziłem go w programie i pokazuje jakieś 30% a na liczniku ponad połowę zbiornika. Wcześniej naglę wyskoczył mi na liczniku fuel error i zaczął przerywać mimo, że na liczniku pokazywał 1/2. Po zatankowaniu za 100zł wskazówka podnosi się lekko ponad 1/2 i błędu już tego fuel error nie wywala (pewnie do momentu znowu opróżnienia baku do czego oczywiście nie doprowadzę)

Antej 25-03-2020 15:27

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Ten błąd ciągły z licznika dla mnie wygląda podejrzanie.
IMO licznik nadaje się do weryfikacji zimnych lutów.

Bartazz 25-03-2020 15:39

Re: Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3237361)
Ten błąd ciągły z licznika dla mnie wygląda podejrzanie.
IMO licznik nadaje się do weryfikacji zimnych lutów.

Chodzi o ten IC U1900-20? a co z pozostałymi błędami? i proszę powiedzcie mi dlaczego nie wyświetlają mi się tutaj na forum polskie znaki?

Antej 25-03-2020 15:48

Odp: Re: Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał Bartazz (Post 3237362)
IC U1900-20?

tak i poczytaj sobie o nim

yaris1 25-03-2020 17:18

Odp: Re: Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3237364)
tak i poczytaj sobie o nim

Ale ten błąd zawsze wyskakuje jak podłącza się skanery nie pochodzące od forda .
Lub do tej pory żyłem w błędzie ��

Bartazz 25-03-2020 17:26

Re: Odp: Re: Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał yaris1 (Post 3237396)
Ale ten błąd zawsze wyskakuje jak podłącza się skanery nie pochodzące od forda �

No właśnie... też właśnie czytam na ten temat bo licznik u mnie działa poprawnie i nie pokazuje żadnych złych objawów.

Co do reszty moich błędów, z tego co doczytałem błąd P003A może mieć związek z nie najlepszym już akumulatorem a właśnie czeka mnie zakup na nowy

Błąd P20CD to świeca dopalająca dpf więc muszę mieć coś z instalacją bo raz jest dobrze a raz nie (i wtedy jak się on pojawi to wywala awarie silnika na liczniku i samo za jakiś czas znika)

Wracają do wtrysków, chciałem zmienić mu mapę na 163KM ale niestety nie jest to takie łatwe w Kudze więc za to się nie zabieram.

Wychodzi na to, że problem z wibracjami na postoju przy 1500-2000 obr/ min jest spowodowany całkowicie czymś innym i dlatego proszę poinformujcie mnie, czy jestem w stanie sprawdzić forscanem jakoś pracę wtryskiwaczy? I znalezienie tego niby wadliwego?

tedi_k 25-03-2020 17:36

Odp: Re: Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał Bartazz (Post 3237362)
... proszę powiedzcie mi dlaczego nie wyświetlają mi się tutaj na forum polskie znaki?

Calkiem dolna belka strony forum, lewa strona, lewy dropbox to "styl" a prawy dropbox to "język". W tym drugim warto sobie wybrać "Polski"...:one:

Antej 25-03-2020 17:52

Odp: Re: Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał yaris1 (Post 3237396)
Ale ten błąd zawsze wyskakuje jak podłącza się skanery nie pochodzące od forda .
Lub do tej pory żyłem w błędzie ��

mi czasem zostaje tylko P1000, reszta znika

tedi_k 25-03-2020 18:06

Odp: Re: Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał yaris1 (Post 3237396)
..ten błąd zawsze wyskakuje jak podłącza się skanery nie pochodzące od forda ...

To akurat nie jest prawda. Prawdą natomiast jest, że Ford wielokrotnie publikował biuletyny, ze tego typu błędy należy ignorować jeśli nie łączą się z jakimiś zauważalnymi anomaliami/usterkami.
Kolega powyżej "zimne luty widzi powszechnymi". Jego prawo. Można oczywiście posłać mu zegary do lutowania - nie powinno zaszkodzić. Sam nawet zalecam ludziom by masowo wysyłali jak tylko okazja się nadarzy. Pomóc pewnie nie pomoże, ale zaszkodzić nie powinno.

Niestety ta akurat (potencjalna) naprawa do wtrysków ma się nijak. Raczej zalecał bym fizyczne zweryfikowanie ich stanu (w sensownym warsztacie znającym się na tych silnikach). Na Śląsku takie przypadki wysyłam do [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bartazz 25-03-2020 21:18

Odp: Re: Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3237416)
Niestety ta akurat (potencjalna) naprawa do wtrysków ma się nijak. Raczej zalecał bym fizyczne zweryfikowanie ich stanu (w sensownym warsztacie znającym się na tych silnikach). Na Śląsku takie przypadki wysyłam do [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dzięki wielkie za pomoc z tym polskim językiem ;) Wreszcie widzę, ż,ć,ź i resztę :lol:

Również dziękuję za rzeczową odpowiedź w sprawie moich problemów. Też tak myślałem po przeczytaniu tych błędów i doinformowaniu się tutaj na forum, że te błędy nie mają nic wspólnego z układem wtryskowym i są tak naprawdę nie jakoś ważne.
Jutro zakładam nowy akumulator więc ten P003A może zniknie tym bardziej, że później w statusie jest informacja o nim "nieobecny w czasie wydania polecenia",
ten od świecy dopalającej P20CD co mi wyrzucało na liczniku bez żółtego checka info o awarii silnika teraz już się nie pojawia a jak się pojawi to samo zniknie (może gdzieś w instalacji muszę zobaczyć).

Co do tego U1900-20 to się nie przejmuję więc tak jak piszesz ewidentnie musi być problem fizyczny. Nie wiem też czy może w zbiorniku nie ma syfu bo pływak nie działa i zakłamuję rzeczywistą wartość (w forscanie 30% a na liczniku ponad 1/2) i jak miałem przypadek, że myślałem, że mam paliwo (było pół zbiornika na wskazówce) to zaczął przerywać i wyskoczył fuel error i ledwo dojechałem do stacji (po zatankowaniu znowu pokazuje ponad 1/2 zbiornika - wrażenie jest takie, jakby 1/2 była tak naprawdę oparami fizycznie - i błędu nie ma ale tak jeździć nie mogę).

Na tą chwilę mam zamiar wymienić cały zbiornik z pływakiem bez tej pompki (bo qmpel już ją sprzedał a resztę ma z demontażu), następnie sprawdzić te kable od tego błędu P20CD.

Co do wtrysków jestem w stanie jakoś programem stwierdzić który wtrysk przejawia problemy? Bo mam wrażenie, że problem jest tylko z 1xsztuką tym bardziej, że dawałem je już do sprawdzenia do firmy we Wrześni (stwierdzili, że miały odchyły o 50% i że jakiegoś testu mu nie przeszły ale powinno być teraz ok a tak naprawdę to jest jak jest.:( Za sprawdzenie i czyszczenie zapłaciłem 240zł a kompleksowa regeneracja bo powiedział, że nie można wymienić w Delphi czegoś tylko trzeba robić komplet, zaśpiewał 2480zł :( Czy te zdjęcie co przesłałem wyżej z adaptacji wtrysków są dobrze wczytane? Czy syf w zbiorniku mógł je załatwić? Wiem, że to takie wróżenie z fusów ale chciałbym po prostu naprawić lub wymienić ten jeden co jest do zrobienia a nie wywalać tyle kasy i robić wszystkie, tym bardziej, że auto przyspiesza i jeździ bez problemów. Czy mam się łudzić, że po zrobieniu z 2000km to się jakoś ustabilizuje? W co szczerze wątpię.......

Z góry dzięki za pomoc

SRS 25-03-2020 22:04

Odp: Re: Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał Bartazz (Post 3237464)
Jutro zakładam nowy akumulator więc ten P003A może zniknie

P003A - Przekroczony limit programowania położenia mechanizmu sterowania ciśnieniem doładowania turbosprężarki/sprężarki doładowującej A ,

i ten bład nie zniknie akumulatora , jest pozostałością po "umiejętnej" zmianie mocy silnika

Cytat:

Napisał Bartazz (Post 3237464)
ten od świecy dopalającej P20CD

P20CD - Niski poziom sygnału w obwodzie sterującym wtryskiwaczem A dopalania spalin ,

tedi_k 25-03-2020 23:03

Odp: Re: Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał SRS (Post 3237468)
P003A - ... jest pozostałością po "umiejętnej" zmianie mocy silnika

P20CD - Niski poziom sygnału w obwodzie sterującym wtryskiwaczem A dopalania spalin ,

Kolega nic na razie nie zdołał "napsuć" kablem.
Pierwszy z błędów to raczej zablokowany układ zmiennej geometrii turbiny albo "padnięty" Pierburg (zawór podciśnienia sterowaniem zmiennej geometrii).

Drugi z błędów to spalona/zwrta do masy świeca parownika par paliwa. Błąd wróci jak znów sterownik włączy dopalanie DPF.

Obie usterk (wraz z tymi wtryskami) nadają się do sensownego mechanika. Nie bardzo jest tu co kombinować z FORScanem.

Bartazz 26-03-2020 00:52

Odp: Re: Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał SRS (Post 3237468)
P003A - Przekroczony limit programowania położenia mechanizmu sterowania ciśnieniem doładowania turbosprężarki/sprężarki doładowującej A ,

i ten bład nie zniknie akumulatora , jest pozostałością po "umiejętnej" zmianie mocy silnika

No właśnie. Ja nic nie grzebałem z mocą w aucie, chyba, że ktoś to już robił za granicą? Ten błąd może być powodem, że auto zbiera się niesamowicie? Ma niesamowitego tak zwanego kopa jak na te 140KM.
Ok dostałem bardzo ważne informacje tylko niestety u mnie w Gnieźnie nie ma dobrego mechanika który by to ogarnął i nie wiem do kogo dać to auto.

Czyli ten błąd wypalania powróci? Tzn. może być tak, że przez ten błąd procedura wypalania w ogóle nie nastąpi i będzie zapychało mi dpf-a? Zwłaszcza, że autem będzie jeździła żona głównie po mieście? Widzę jednak, że tak autem nie mogę jeździć i muszę jak najszybciej ogarniać kumatego mechaniora. :/

Bump:
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3237476)
Drugi z błędów to spalona/zwrta do masy świeca parownika par paliwa. Błąd wróci jak znów sterownik włączy dopalanie DPF.

Tylko, że dzisiejszym podłączeniem go do kabla to wcześniej z tydzień błąd się nie pokazywał a jeździmy głównie po mieście to niepowinien szybciej wywalić tej awarii na liczniku? A dpf mam na 34%. Mój były mechanik z którego zrezygnowałem (wspominałem mu, że trzeba to wymienić) poddał się twierdząc, że nie może tej świecy wykręcić z wydechu i by musiał ciąć więc stwierdził, że błędu już nie ma i jeździć...... tak więc już widzicie dlaczego kupiłem kabel i zacząłem was pytać na forum ;( Tylko teraz jak go oddam do jakiegoś elektryka to błędu z ta świecą nie będzie...

Bartazz 03-04-2020 12:59

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Witam ponownie.

Auto po tygodniu u elektryka/mechanika który skupił się w pierwszej kolejności na prawidłowym wskazywaniu paliwa na liczniku zrobił:
- wymienił pływak w zbiorniku (sprawdził parametry tego poprzedniego i że pokazywał też niby dobrze wiec to chyba nie to)
- wypłukał zbiornik
- sprawdził druga komorę gdzie znajduje się pompka (też ją sprawdził i po testach stwierdził, że jest z nią wszystko ok)
i po zmontowaniu zbiornika z powrotem przy forscanie pokazuje poziom ropy 30,59% a teraz na liczniku pokazuje, że jest prawie full.
Kazał mi też przywieźć inny licznik ale po podłączeniu innego też tak źle paliwo pokazywał.
Na koniec zapłaciłem za robociznę a efektu brak. Kazał mi zatankować go do pełna i obserwować co się dzieje i przyjechać za jakieś 200-300km.
Co do reszty z tym cykaniem wtrysku stwierdził, że to bardziej przy pompie wtryskowej słychać i nic z tym nie robić. Co do błędów P003A i P20CD u siebie sprawdzał kilka razy i twierdzi, że już tych błędów nie ma więc nie widzi problemu.
Dzisiaj podepnę się sam jeszcze raz i zobaczę po swojemu co i jak więc sami widzicie, dlaczego kupiłem sam kabel i dlaczego tutaj proszę was o pomoc.

Bump: I tak jak myślałem. Wracam właśnie przed chwilą z auta i sam podłączając kabel (moim zdaniem elektryk nie wcisnął przycisku tzw. play w forscanie żeby mu podał nowe wartości i miał 30.59% poziomu paliwa)
Moje parametry

Przy takim poziomie (auto zatankowane do full aż się przelało)
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/2.jpg?screen

i wartości z forscana
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/1.jpg?screen

Dodatkowo przejechałem nim trasę około 40km/h mocno mu cisnąć nawet do 140km/h i co mnie też zdziwiło że w DPF jest już 43% a było mniej i co ważne jak teraz sam zrobiłem wykrywanie błędów to nie ma żadnego oprócz tego U1900-20 (nie ma już ani tego P20CD ani tego P003A)

Antej 03-04-2020 14:30

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał Bartazz (Post 3239542)
Kazał mi też przywieźć inny licznik ale po podłączeniu innego też tak źle paliwo pokazywał.

Wstawiał zegary z Kugi czy z Focusa/Cmaxa?
Jak z Focusa a nie przestawił ich na Kugę to mogły przekłamywać co do pojemności zbiornika.

Bartazz 04-04-2020 16:14

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3239577)
Wstawiał zegary z Kugi czy z Focusa/Cmaxa?

No właśnie dokładnie z focusa i na pewno nic nie przestawiał...... (elektryk podobno najlepszy u nas w mieście - parodia). Tzn. jak załatwię od Kugi - nawet anglika to bez przestawiania pokaże dobrą wartość? Dzięki za info. Jak zrobię z 300km i nie będzie efektu to jadę do niego go wyedukować.
P.S. Jestem w stanie sam to zrobić forscanem? Bo nic więcej oni też nie zrobią.... niestety :(

Antej 04-04-2020 16:44

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Czy najlepszy w mieście to nie wiem, z PGN mam informacje że ktoś tam grzebie z sukcesami w softach Fordów, ale sprawy licznikowe i tak były załatwiane u mnie.

Nie ma znaczenia z jakiego auta jest licznik UK-EU to też tylko kwestia tarczki, przynajmniej mi to nie sprawia różnicy.

Ważne żeby wszystkie opcje dla Kugi były zaznaczone, a najszybciej i najpewniej będzie jak licznik dawca dostanie konfigurację as built po VIN.

Forscanem tego nie zrobisz (przynajmniej ja tego nie próbowałem tym programem).

tedi_k 04-04-2020 19:43

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał Bartazz (Post 3239863)
...
P.S. Jestem w stanie sam to zrobić forscanem?...

Licznik w Kudze MK1 (podobnie jak w FF2 lift, C-max MK1 lift) konfiguruje się programem ELMConfig. Kabel używa się do tego ten sam co do FORScana.
Bez problemu da się to ogarnąć przez TeamViewer.

BTW - elektryk nie mógł być tak całkiem "leworęczny", bo licznik z Focusa MK2 nie zadziałał by w Kudze bez przestawienia rodzaju IMMO. Bo jakoś tak słabo wierzę, że to była "6-ta w totka" i trafił się szczęśliwie licznik od FF2 z FordPower... Bywają, ale jak te białe kruki - nie za często...

Antej 04-04-2020 20:19

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3239912)
Bywają, ale jak te białe kruki - nie za często...

trochę ich widziałem

tak na szybko przejrzałem ostatnie VIN, trafiłem na dwie sztuki Focusów z KVM
Widać nie taka to rzadkość, ale uczciwie trzeba powiedzieć że były to duże liczniki.

Bartazz 08-04-2020 21:02

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3239912)
BTW - elektryk nie mógł być tak całkiem "leworęczny", bo licznik z Focusa MK2 nie zadziałał by w Kudze bez przestawienia rodzaju IMMO.

Czyli jeżeli licznik od focusa też pokazuje złą wartość i był cały zbiornik wywalany w celu wymiany pływaka to co teraz? Czy pompa paliwa w drugiej komorze w zbiorniku też ma pływak?
Na tą chwilę zrobiłem około tylko 70km z powodu obecnych ograniczeń i wskazówka ani nie drgnęła z fulla nawet na milimetr....


Błędów obecnie już nie ma żadnych ale wartość procentowa zapchania dpf się zwiększa a wypalanie żadnego jakoś na razie nie zauważam.

Z auta ogólnie jestem bardzo niezadowolony bo niby wszystko jest ok (po za jakimś cykaniem, lekkim klekotaniem jak się rozgrzeje z okolic pompy wtryskowej dokładnie jak tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] więc mam nadzieję, że to tylko vacum) lecz dzisiaj jadąc przez może jakieś 7km, zaczął mi się dusić i wolniej przyspieszał nie pokazując żadnych błędów. Po zgaszeniu i po odpaleniu po chwili, zero problemów i wyrywał do przodu jak wcześniej...(może to objaw pompy paliwa w zbiorniku bo podobno często padają?)

i jeszcze jedno co dzisiaj zauważyłem. W związku, że mam ją od niedawna, kupiłem to auto na oponach zimowych i myślałem, że szum podczas hamowania czy jazdy z mniejszymi prędkościami jest właśnie spowodowany bieżnikiem zimowym lub z zużyciem tych opon? Dzisiaj założyłem nowe letnie bez przebiegu i jest może trochę lepiej ale nadal słyszę taki szum podczas jazdy? Nie miałem wcześniej suva ale czy może się ktoś wypowiedzieć na ten temat? Czy one tak powiedzmy głośniej jeżdżą? Wiem, że pytam jak totalny amator, chyba, że to łożyska? (Muszę sprawdzić na podnośniku jeszcze)

Wiem, że męczę i zadaje dużo pytań ale proszę was o pomoc w związku z dużą ilością czasu wolnego. Oczywiście nic nie chcę za darmo, po prostu nie mogę sobie z nim poradzić.

Antej 08-04-2020 21:36

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Przeczytaj co dotychczas napisałem.

Licznik z Focusa będzie działać poprawnie tylko jeśli wszystko w nim będzie ustawione na Kugę.
Mech na pewno musiał mieć ustawiane w liczniku właściwy rodzaj PATS,zgodny z Kugą (może przestawił a może miał szczęście,że trafił na zgodny).

W przypadku Kugi można zaryzykować nawet "wysyłkowe" przygotowanie licznika.
Wystarczy VIN i przebieg, a potem "wyjmij/włóż".
W zasadzie to żadne ryzyko, a kwestia czy były jakieś dodatki po wyjeździe z fabryki.

Bartazz 08-04-2020 21:49

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3240908)
W przypadku Kugi można zaryzykować nawet "wysyłkowe" przygotowanie licznika.
Wystarczy VIN i przebieg, a potem "wyjmij/włóż".
W zasadzie to żadne ryzyko, a kwestia czy były jakieś dodatki po wyjeździe z fabryki.

Ok. Czyli najlepiej jakbym wysłał Tobie 2x liczniki ten od kugi mój oryginalny i ten od focusa anglika i mi to ogarniesz? Łącznie ze zmianą tarczek? Jeżeli tak to z jakimi kosztami muszę się liczyć?

Bartazz 16-04-2020 16:53

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Chciałbym dodać ważną informację w temacie.

Te cykanie, klekotanie, stukanie co mi mechanicy postawili wyrok na wtryski lub pompę i koszty z tym związane i wstępne kwoty naprawy które miały oscylować w granicach od 2000-3000zł okazały się problemem z pompą vacum którą sam wymieniłem.
Koszt używanej pompy pierburg od Citroena DS5 po przebiegu 40.000km = 29zł
Nowa uszczelka z serwisu forda = 36zł, moja robocizna = 0zł

Za 65zł autko pracuje cichutko i tak jak powinno :)

Co do reszty, czyli został mi jeszcze wskaźnik paliwa który jest totalną zagadką i wtedy co mi lekko przerwał i stracił moc (po wyłączeniu i włączeniu silnika wszystko wróciło do normy) to pojawił się błąd ten P003A który pojawia się sporadycznie więc tym na przyszłość muszę się zająć i chyba wreszcie będę mógł się cieszyć w pełni tym autem.

Bartazz 27-04-2020 10:51

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
To znowu Ja (niestety).

Ten samochód zaczyna mnie powoli dobijać.

Wczoraj jadąc jakieś 20km, silnik zaczął nagle tracić moc, przerywał, raz chwytał moc a raz nie, a na postoju obroty falowały tak jakby nie dostawał odpowiedniej dawki paliwa (tak jak ostatnio). Na chwilę też na liczniku pojawiła się informacja o awarii silnika. Po przejechaniu jakiś znowu 10km, wszystko wróciło do normy, zero komunikatów i auto jeździ już bez zastrzeżeń (do czasu pewnie znowu jak coś się stanie).

Domyślam się, że będzie to związane z błędem który pojawia się sporadycznie P003A?

Dlatego chciałbym was zapytać. Ten czujnik co jest przy turbinie to z tego co widziałem jest niewymienialny? On jest jakby zakleszczony przez takie wypustki metalowe i nie idzie go odkręcić? Jest to do kupienia osobno i można to wymienić? To jest ten aktuator elektryczny, zawór upustowy?

https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/1.jpg?screen

Przed chwilą zczytałem też kody błędów i chyba te przerywanie to nie ten aktuator
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/1.jpg?screen

Po wykasowaniu błędów
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/2.jpg?screen

Chyba coś z przewodami paliwowymi i instalacją wtrysków? Muszę wymienić instalacje te dwie po 4x kostki z jednej strony i po 2x z drugiej? No i te przelewy to tylko nowe teraz muszę zamówić tak? Bo te które teraz są założone kupowałem używane. Chyba, że to coś innego. Żadnych wycieków nie ma. Poradźcie proszę.

https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/3.jpg?screen
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/4.jpg?screen
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/5.jpg?screen
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/6.jpg?screen
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/7.jpg?screen
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/8.jpg?screen

yaris1 27-04-2020 14:18

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Przy tylu błędach z różnych modułów, pierwsze co bym sprawdził to masa

Bartazz 29-04-2020 18:28

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Witam ponownie

Rozebrałem tą górną kapę i jak zobaczyłem tą instalacje wtrysków to mnie ścięło.

Mechanik taką instalacje wtrysków mi założył! Połamane plastiki, zalepione ropą, brak słów. Jak je ruszałem to takie piszczenie było wtryskiwaczy i nagle to się uspokoiło i błąd z awarią silnika się pojawił na liczniku i zniknął.

Zamówiłem też nowe przelewy bo te zielone zatyczki mi połamał i też mi ten błąd z tymi przewodami wyskoczył więc zamówiłem to oryginalne też nowe.

Zobaczcie jak to wyglądało.
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/4.jpg?screen
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/5.jpg?screen

yaris1 29-04-2020 20:56

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał Bartazz (Post 3246313)

Mechanik

Pomyliłeś się z jednym słowem , może miało być PAPRAK

Bartazz 29-04-2020 21:37

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Brak słów :( Dlatego jak mam dać auto do mechanika z czymkolwiek (u mnie w mieście Gnieźnie chyba z pięciu już przerabiałem) to jestem chory. U nas jest z tym patologia! Dlatego tak częstym jestem tu gościem i tak męczę co niektórych ;) Ale wiedza zdobyta tutaj na tym forum, pozwoliła mi pomóc już niejednemu z fordami i to mnie bardzo cieszy.

Wracając do mojego pechowego auta.... (potem się dziwić, jak trafi się na takich mechaników to człowiek tak zrazi się do danej marki i danego modelu, że szkoda gadać).

Ford g.. wort? Najlepsze auto jakim jeżdżę to Ford Transit ostatnie wydanie 2.0 TDDi 85KM 2006r. (takich już aut teraz nie robią) a Kuga? Najchętniej bym się jej pozbył ale mam po prostu pecha, że daje ją do typowych "majstrów druciarstwa"tylko, że w tym aucie wymieniłem już chyba wszystko.... ciekawe kto się pierwszy podda? Kuga czy Ja? ;) zobaczymy.

Jedno mnie jeszcze zastanawia.... założyłem nowy temat bo nie wiem od czego ta wtyczka jest i czy też ma jakiś związek z tymi moimi przygodami w tym aucie.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bartazz 30-04-2020 20:32

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Dzisiaj po wymianie na nowe oryginalne części, czyli 2x instalacje wtryskiwaczy i przewody przelewowe też nowe i oryginał, przejechałem się ok 100km i na tą chwilę zero problemów. Po zczytaniu błędów jest tylko ten P003A.

Jedynie co mnie męczy w tym aucie to niewiedza jak działa to wypalanie dpf (przed wyjazdem w trasę było 43% DPF LOAD i 37% DPF SOOT) jechałem jakieś 60km non stop ok 140km/h i kiedy wróciłem do domu, podpiąłem znowu kompa i było 44% DPF LOAD i 41% DPF SOOT

Jeżeli chodzi o wskazywanie paliwa, pokazuje cały czas full, mimo tego, że zrobiłem już ponad 200km no i te szumienie podczas jazdy. Kupiłem nowe opony więc to chyba nie przez nie. Do 60km/h jedzie cicho. Od 60 do 120km/h buczy jak bym jechał czołgiem. Przy 140-150km/h jest już cicho więc to chyba nie łożyska? Nie wiem....

No i od czego jest ta wtyczka? Cały czas jeżdżę z nią niepodpiętą.
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/1.jpg?screen

Bartazz 12-05-2020 13:44

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Witam ponownie

Myśląc, że po wymianie instalacji wtrysków i przewodów przelewowych na nowe, problem się rozwiąże, byłem w błędzie.

Dzisiaj odpalając go rano znowu na liczniku pojawił się sygnał dźwiękowy i napis awaria silnika bez żadnych objawów. (Wcześniej szarpał i się dusił więc domyślam się, że to przez tą instalacje i przelewy).

Teraz jedzie normalnie, ma moc i przy czwartym odpaleniu auta, informacja już znika i nie ma żadnych problemów. Komunikat z tego co widzę pojawia się nie wiadomo kiedy i tak naprawdę już nie mam sił do tego auta.

Podłączyłem go pod komputer

błąd który był cały czas i nadal jest to:
PCM P003A:00-28 (bez objawów podczas użytkowania auta)

i teraz doszły nowe błędy:
PDM U0202-20
DFDM C198F-20
DFDM U0201-20

https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/1.jpg?screen
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/2.jpg?screen
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/3.jpg?screen
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/4.jpg?screen

O co chodzi z tym zespołem sterującym drzwiami kierowcy i pasażera?

Auto normalnie jeździ i zapala bez problemów. Nie dymi i ma moc.

Martwiłem się, że ten napis o awarii silnika, może też być związany z wypalaniem dpf
Teraz mam wartości 38.00 i 58.00 tylko tak naprawdę nie wiem co oznacza to dpf load od dpf soot ? Czym to się różni?
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/1.jpg?screen

Proszę pomóżcie.... :(

Antej 12-05-2020 13:57

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał Bartazz (Post 3249502)
przy czwartym odpaleniu auta, informacja już znika i nie ma żadnych problemów

jeśli błąd nie jest stały to zostaje w pamięci ale sygnalizacja przy 4 odpaleniu auta znika z licznika

Masz otwieranie drzwi przyciskiem na klamce?

Bartazz 12-05-2020 14:05

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3249505)
Masz otwieranie drzwi przyciskiem na klamce?

Chodzi ci o ten przycisk na zewnętrznej klamce w tych kugach co miały keys free? Ja nie mam tego systemu. Otwieram normalnie pilotem albo kluczykiem.

Wyczytałem przed chwilą że tymi błędami na U nie mam się przejmować to w takim razie ten błąd o awarii silnika wywala mi przez ten P003A? Bez żadnych objawów?

tedi_k 12-05-2020 15:30

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał Bartazz (Post 3249502)
....
PCM P003A:00-28 (bez objawów podczas użytkowania auta)
...

Prawie 2 tygodnie temu w tym wątku napisałem wyraźnie, że ten błąd jest spowodowany brakiem adaptacji turbiny albo zaciętą zmienna geometrią turbiny ewentualnie uszkodzonym zaworem podciśnieniowym sterowania zmienną geometrią.
Nie ma nic wspólnego z wtryskami, DPF itp.
Dopóki przyczyna po stronie turbiny nie będzie wyeliminowana, to check będzie się pojawiał regularnie.

Bartazz 12-05-2020 15:53

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3249526)
...ten błąd jest spowodowany brakiem adaptacji turbiny albo zaciętą zmienna geometrią turbiny ewentualnie uszkodzonym zaworem podciśnieniowym sterowania zmienną geometrią.

Dzięki... Czyli to w pierwszej kolejności muszę naprawić. A czy z tym mogę na razie jeździć i nic się nie stanie? Muszę poczekać na przypływ gotówki i na tą chwilę nie mogę sobie pozwolić na naprawę tego tak więc pytam. (Tym bardziej, że nie mam żadnych objawów) i jeszcze jedno, tedi_k Ty jesteś taki kumaty i wiesz wszystko i masz wiedzę ogromną, to pewnie bez problemu dla Ciebie, będziesz wiedział, do czego jest ta wtyczka, która u mnie jest niepodpięta? (Tą którą oznaczyłem znakiem zapytania).
https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...g/1.jpg?screen

tedi_k 12-05-2020 20:08

Odp: Błąd awaria silnika fuel error
 
Cytat:

Napisał Bartazz (Post 3249532)
... będziesz wiedział, do czego jest ta wtyczka, która u mnie jest niepodpięta? ...

Przykro mi - nie pomogę. Nie jestem mechanikiem i otwarcie pokrywy silnika nie sprawia mi żadnej przyjemności - toteż unikam tego jak mogę...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.