Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Pojedynczy stuk przy pierwszym ruszaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257948)

Pingwin1992 31-01-2017 18:47

Pojedynczy stuk przy pierwszym ruszaniu
 
Wydaje mi się ze nie jest to trudne w zdiagnozowaniu, jednak przeczytałem kilka tematów i nie mogłem znaleźć niczego pasującego.

Jak ruszam rano słyszę jeden stuk, tylko jeden i tylko jak ruszam pierwszy raz z parkingu, tak jakby po długim postoju. Później nic nie słychać wszystko działa. Czy problemem może być amortyzator tył? bo nie dawno byłem na diagnostyce i wyszło ze zalany wodą, wkrótce trzeba wymienić - 55%.
Czy to może być wina czegoś innego?

Dziękuje za pomoc,

mtl 31-01-2017 18:51

Odp: Pojedynczy stuk przy pierwszym ruszaniu
 
Nie, to aktywacja i selftest pompy ABS przy ok 20 km/h. Pojawia się po dłuższym postoju i jest absolutnie normalne.

Skolmi 31-01-2017 18:52

Odp: Pojedynczy stuk przy pierwszym ruszaniu
 
W zimę, czy cały rok? W zimę taki stuk mogą wydać odskakujące szczęki.

Pingwin1992 31-01-2017 18:59

Odp: Pojedynczy stuk przy pierwszym ruszaniu
 
20k/h na pewno nie osiągam, sam moment ruszenia, puszczam h. ręczny, puszczam sprzęgło w momencie gdy auto rusza jest stuk, mam wrażenie ze sporadycznie zdarzało się na jesieni, właśnie zastanawiałem się czy to mogą być szczęki czy coś innego

mtl 31-01-2017 19:16

Odp: Pojedynczy stuk przy pierwszym ruszaniu
 
No to kolega Skolmi ma rację. Pomimo puszczenia ręcznego szczęki wciąż trochę trzymają (zwłaszcza na mrozie) i odskakują przy ruszaniu.

Fulara 31-01-2017 19:55

Odp: Pojedynczy stuk przy pierwszym ruszaniu
 
zapieczone klocki \ szczeki po nocy

hindus 01-02-2017 06:28

Odp: Pojedynczy stuk przy pierwszym ruszaniu
 
Spróbuj zostawić na biegu, bez ręcznego (jeśli nie jest to niebezpieczne w miejscu gdzie parkujesz) i zobacz, czy coś to zmieni.

Grzegorz MX 01-02-2017 13:34

Odp: Pojedynczy stuk przy pierwszym ruszaniu
 
Uważaj - szczególnie jak trafia do garażu, tam w dodatniej temperaturze procesy utleniania zachodzą szybciej - czytaj - mocniej i szybciej złapią klocki/szczęki (niepotrzebne skreślić).

Jak poprzednik napisał - zostawiaj na biegu, wsteczny lub 1. Ręczny luźny.

Fulara 01-02-2017 13:49

Odp: Pojedynczy stuk przy pierwszym ruszaniu
 
ale co wam to przeszkadza, że przy ruszaniu strzeli ? strzeli, przy pierwszym hamowaniu tarcza będzie jak nowa i w czym problem ?

co do garażu - pełna zgoda. to skrócenie samochodowi pół żywota. pyszna pożywka dla żernitów - sól, lód i wjazd do ciepłego garażu :)

hindus 01-02-2017 14:43

Odp: Pojedynczy stuk przy pierwszym ruszaniu
 
E tam pół żywota, 18 lat parkowania Astry w garażu (od nowości) i wygląda tak: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Chociaż przyznaję się, progi były zrobione. Pytanie brzmi raczej - jak by wyglądało, gdyby stało na zewnątrz? ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.