Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Klimatyzacja przestała chłodzić (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=282120)

malisz182 31-07-2017 07:59

Klimatyzacja nie działa w upalne dni.
 
Cześć,

Kolega ma prblem w Focusie mk3 1.0 benzyna.
W chłodniejsze dni klima elegancko działa.
W upalne nie...

Miał ktoś może podobny problem?

salom 31-07-2017 08:44

Odp: Klimatyzacja nie działa w upalne dni.
 
Niech podjedzie do klimiarza, podepnie maszynę, zrobi co trzeba, i nie będzie problemu.

Pewnie za mało czynnika, i w upały jest niewydolna.

Grzegorz MX 31-07-2017 08:59

Odp: Klimatyzacja nie działa w upalne dni.
 
ja bym sprawdził czy chłodnica nie jest zamulona kurzem - do wymycia delikatnym strumieniem wody z odległości 40-50cm (nie ciśnieniowo).

Zobaczyłbym czy ma całą osłonę dolną silnika od przedniego zderzaka, aż do nadkoli. jesli cała to cały strumień powietrza przechodzi przez chłodnice i nie ucieka dołem.

malisz182 01-08-2017 07:32

Odp: Klimatyzacja nie działa w upalne dni.
 
Cytat:

Napisał salom (Post 2837616)
Niech podjedzie do klimiarza, podepnie maszynę, zrobi co trzeba, i nie będzie problemu.

Pewnie za mało czynnika, i w upały jest niewydolna.

Czynnik jest ok :)

Cytat:

Napisał Grzegorz MX (Post 2837621)
ja bym sprawdził czy chłodnica nie jest zamulona kurzem - do wymycia delikatnym strumieniem wody z odległości 40-50cm (nie ciśnieniowo).

Zobaczyłbym czy ma całą osłonę dolną silnika od przedniego zderzaka, aż do nadkoli. jesli cała to cały strumień powietrza przechodzi przez chłodnice i nie ucieka dołem.

Faktycznie nie ma osłony, ale czy klima nie powinna się załączyć tak czy siak na postoju?

Grzegorz MX 02-08-2017 10:34

Odp: Klimatyzacja nie działa w upalne dni.
 
Wiesz z tym dobiciem to nie jest tak, że klima nie działa jak jest gorąco a jak zimno to działa.
W moim nissanie, jest nabite zgodnie z ciśnieniem zalecanym przez producenta a w czasie jazdy miejskiej dynamicznej - klima się wyłącza. Powiedziano umyj chłodnicę, bo jest zapchana od much, kurzu. To zrobiłem - na razie przy 29st nie wyłączała się.

Lukasz2525 02-08-2017 11:14

Odp: Klimatyzacja nie działa w upalne dni.
 
Ja też mam podobnie, do powiedzmy 28 stopni fajnie chłodzi, powietrze leci lodowate, wczoraj było 33 i powietrze było ledwo chłodne. To mówicie że to nie za mało czynnika ?

loki34 07-08-2017 13:46

Odp: Klimatyzacja nie działa w upalne dni.
 
Ja tez miałem podobna sytuacje jak autko stało cały dzien w upale w pełnym słoncu. moze to jest subiektywne odczucie ale wydawało mi sie ze klima nie działa.na drugi dzien wszystko juz było ok.

Hooch180 07-08-2017 13:56

Odp: Klimatyzacja nie działa w upalne dni.
 
Jak miałem mało czynnika to też mi nie chciała się włączyć klimatyzacja gdy auto stało w słońcu cały dzień. Naprawa nieszczelności i uzupełnienie czynnika naprawiło problem całkowicie.

marcyan 09-08-2017 10:48

Odp: Klimatyzacja nie działa w upalne dni.
 
Cześć, mam identyczny problem w Focusie 1.0 EB 125 KM. W chłodzie klima działa, a w u upale nie. No może przez kilka minut a potem juz tylko leci letnie powietrze. Sprężarka się włącza, klimatronik też niby reguluje natężeniem pracy dmuchawy, ale powietrze nie jest schładzane.
Jeden serwis klimy stwierdził uszkodzenie zaworu rozprężnego klimatyzacji, drugi serwis wykluczył tą usterkę ale doszukał się błędów w komputerze i zwalił winę na elektronikę sterującą.
Dopiero serwis Forda po diagnostyce komputerowej stwierdził uszkodzenie modułu sterującego na wentylatorze chłodnicy. Do wymiany jest cały wentylator, ponieważ moduł nie występuje osobno jako element wymienny. Masakra - koszt całkowity ok. 1200 PLN.
Ale to nie wszystko...
Przy okazji stwierdezono wyciek płynu chłodzącego z silnika. Za wyciek odpowiedzialny jest jakiś oring, którego wymiana wiąże się z rozebraniem połowy silnika, a konkretnie jego przedniej pokrywy. Koszt całkowity tej naprawy to ponad 2 tys. PLN.
Kosztorys naprawy obejmuje ponad 20 pozycji samych części (głównie śruby), które po demontażu zgodnie z instrukcją Forda muszą być wymienione na nowe.
Jestem z tego powodu po nieprzespanej nocy. Auto ma przejechane 19 tys. km i taka awaria... Co ciekawe płyn chłodniczy ubywa bardzo powoli i nie systematycznie. Raz szybciej, raz wolniej (wręcz niezauważalnie). Temperatura też nigdy nie wzrosła powyżej 90 st.

cstach 09-04-2018 19:06

Klimatyzacja nie chłodzi
 
Witam wszystkich

Mam następujący problem z moją foką - nie chłodzi mi klimatyzacja (manualna).

Dziś jednak przy tym upale, przekręciłem regulator temp na zimno i stwierdziłem, że klimatyzacja nie chłodzi.
- ikonka na przycisku się świeci
- spalanie po włączeniu/wyłączeniu klimatyzacji nie zmienia się
- wentylator się nie załącza
- ciśnienie w układzie chyba jest (wcisnąłem wentylek służący do napełnienia, słyszeć wyraźnie uciekający gaz.

Proszę o radę co mogło się zdarzyć (Klima napełniana rok temu we wrześniu - ubytek środka wtedy był minimalny).
Silnik to 1.6 Diesel 95KM.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.