Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Czy to Uszczelka pod głowića ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=284901)

Naveen 15-08-2018 10:30

Czy to Uszczelka pod głowića ?
 
Witam wczoraj w trasie w mojej małej fuzji pojawił się taki oto problem gdy zatrzymałem się na stacji usłyszałem syczenie otworzyłem maskę i co widzę ? Wyrzuciło mi cały płyn zbiorniczkiem wyrównawczym. Dziś po zaciągnięciu go pod dom próbowałem dojść co mogło się zepsuć. I niestety nigdzie nie mogę zlokalizować problemu.

Poczynania jakie zrobiłem to:
-Odpala od strzałą tak jak do tej pory (nie kopci z rury wydechowej)
-Na korku od oleju nie ma masełka (czyściutki jak łza)
-W płynie chłodniczym nie ma ani grama oleju i na odwrót
-Węże na chłodnice przy nagrzewaniu silnika są ciepłe
-Podczas przepływu płynu z chłodnicy wygląda to tak jakby więcej płynu wrzucał do zbiorniczka a mniej pobierał do schłodzenia (przy wymianie w zbiorniczku rosnie o 1,5-2,5cm ilość płynu) i tak w kółko zasysa wiatrak na chłodnicę się uruchamia schłodzi wpuszcza do zbiorniczka wyrównawczego aż podniesie o ileś cm i tak aż do wyrzucenia płynu korkiem.

Jeżeli ktoś miał podobne objawy lub wie co mogło się zepsuć to prosiłbym o pomoc. Bo dzwoniąc do mechanika od razu powiedział mi że to UPG.

slawomirro 15-08-2018 12:38

Odp: Uszczelka pod głowića ? Problem
 
Cytat:

Napisał Naveen (Post 3018163)
dzwoniąc do mechanika od razu powiedział mi że to UPG.

Jedź do serwisu na sprawdzenie zawartości co2 w płynie chłodniczym. Koszt 150-200zł. Jak jest dwutlenek węgla, znaczy że uszczelka pod głowicą padła, jak brak, to znaczy że coś innego się popsuło. Dowiesz się też ile tego co2 jest co powie Ci o stanie uszczelki.

Jaryska 15-08-2018 19:16

Odp: Czy to Uszczelka pod głowića ?
 
Może pompa wodna nie robi krążenia płynu, lub zamulona lub brudna zewnątrz chłodnica.

Jeżeli dzieje sie to na postoju, to prędzej pompa, niż chłodnica.

Naveen 16-08-2018 05:26

Odp: Czy to Uszczelka pod głowića ?
 
Tak niestety dzieje się w czasie jazdy jak i na postoju. Wcześniej nie było żadnych objawów takich jak spadek ilości płynu chłodniczego czy podobnych.

Jaryska 16-08-2018 06:42

Odp: Czy to Uszczelka pod głowića ?
 
Jeżeli cos sie psuje, to logiczne jest, że wcześniej nie było objawów, tylko od momentu uszkodzenia.
Chyba jak pisałem wyżej, taniej będzie wyjąć pompę, niż od razu brac sie za głowicę.
Jak będą robić test na CO2, obowiązkowo musisz być obecny, bo jak nie, to aby zarobić, powiedzą że byłCO2 w układzie,.

slawomirro 16-08-2018 08:23

Odp: Czy to Uszczelka pod głowića ?
 
Cytat:

Napisał Jaryska (Post 3018449)
Jak będą robić test na CO2, obowiązkowo musisz być obecny, bo jak nie, to aby zarobić, powiedzą że był CO2 w układzie,.

Robiłem w warszawskim SolidGarage 3 tygodnie temu i wyszło, że nie ma i jest ok. A szef tej firmy jest z Otwocka :) widać "nie chciał" zarobić :D

Jaryska 16-08-2018 09:38

Odp: Czy to Uszczelka pod głowića ?
 
Nigdy nie pisałem, że wszyscy tak robią, ale ,,,,,,,,,,,,,,,,,,sledząc Forum, można wysnuć takie wnioski.

Naveen 17-08-2018 08:00

Odp: Czy to Uszczelka pod głowića ?
 
Panowie wiecie jeżeli to UPG to ok no wiadomo auta się psują i dają takie czy inne objawy tylko jak sami wiecie to nie jest tania naprawa i chce mieć pewność że to na pewno ona a nie że wymienią uszczelkę chwilę pochodzi normalnie a za jakiś czas znów te same objawy i okaże się winne coś innego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.