Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Wahacze przednie - wymienne tuleje czy nie?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=269648)

Zielik30 13-09-2017 20:27

Wahacze przednie - wymienne tuleje czy nie??
 
Witam

Chciałbym spytać czy ktoś przerabiał już wymianę wahaczy w c-max (2011r)?

W moim 1.6tdci okazało się że trzeba wymienić tuleje wahaczy i mechanik poinformował mnie że tych elementów nie można wymienić osobno, dostępne są tylko w komplecie z wahaczami...
Poszperałem w sklepach internetowych i faktycznie o ile sworznie jeszcze są do kupienia tak tulei nie widać...
Mechanik mówi że ciężko z dostępem do jakiś dobrej klasy zamienników tych elementów (wahaczy). Zaznaczam że do Pana mechanika mam pełne zaufanie.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym tematem i może potwierdzić że faktycznie jest to wymienne jedynie jako całość? ewentualnie podpowiedzieć gdzie szukać jakiś dobrych zamienników.

Rafał A.(antek) 14-09-2017 07:42

Odp: Wahacze przednie - wymienne tuleje czy nie??
 
Z tulei jest dostępny sidem z wahaczy sidem i TRW

Tomek089 16-09-2017 11:58

Odp: Wahacze przednie - wymienne tuleje czy nie??
 
Witam
Mam Forda Grand c max 2.0 TDCi i właśnie jestem po wymianie tulei przedniego wahacza na każdą stronę przypadają dwie tuleje , monroe l16835 monroe l16834 oto numery części które zakupielem

Bump: Witam
Mam Forda Grand c max 2.0 TDCi i właśnie jestem po wymianie tulei przedniego wahacza na każdą stronę przypadają dwie tuleje , monroe l16835 monroe l16834 oto numery części które zakupielem

MrQ 22-09-2017 09:06

Odp: Wahacze przednie - wymienne tuleje czy nie??
 
Cytat:

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym tematem i może potwierdzić że faktycznie jest to wymienne jedynie jako całość? ewentualnie podpowiedzieć gdzie szukać jakiś dobrych zamienników.
Wczoraj wymieniłem w przednich wahaczach tuleje przednie, tylnie i sworznie. Jak wydzierać wahacze to odrazu robiłem wszystko. Sytuacja wygląda tak, że ASO ma tylko nowe wahacze chyba po 900 zł sztuka:diabelek: a łączniki stabilizatora po 250 zł sztuka !!! :619:. Ja kupiłem części:
sworzeń MOOG FD-BJ-12509,FD-BJ-12510 po 51 zl szt
tuleje MOOG FD-SB-12512 127 zł
tuleje Dephi TD897W 43 zł szt
łączniki stabilizatora LEMFORDER 70-100 szt
Demontaż
1) Sworznie trzeba roznitować. Mechanik naciął je i później pneumatycznym przecinakiem ściał główki a nity wybił.
2) przednia tuleja została wypalona palnikiem a później guma wypada prawie sama
3) tylna tuleja wypchnięta na siłe (urwana) na prasie - mega szybkie rozwiązanie
Montaż
- Tuleja przednia na imadle bez problemu
- Tuleja tylna na prasie wcisnieta
- Sworznie to wiadomo
- Do tego nowe łączniki stabilizatora bo po roku sie posypały
Przy montażu jest troche zabawy bo do tulei tylnych jest przykrecony drążek reakcyjny razem więc trzeba wcisnąć tuleje pod drążej i razem skręcić
Czas wymiany jakieś 2-3h.
Kosztowo - poniżej ceny 1 wahacza wa ASO(części + robocizna). Moje tuleje po 70 tyś były rozwulkanizowane i kiepsko wyglądały a przez padnięte łączniki tłukło strasznie. Teraz jeździ sie jak nowym autem. :wink:
Tu znajdziesz raczej wszystko [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Gregi86 24-09-2017 22:22

Odp: Wahacze przednie - wymienne tuleje czy nie??
 
powiedz mi jedno,
tuleje maja jakis charakterystyczny znak, ksztalt dzieki czemu wprasujesz je w tej samej pozycji?
niby tylko zewnetrzna tuleja polaczona guma z tuleja wewnetrzna ale wlasnie pozycja tej gumy jest istotna

MrQ 25-09-2017 08:22

Odp: Wahacze przednie - wymienne tuleje czy nie??
 
Na moich tulejach nie widziałem żadnych znaków. Wprasowaliśmy wg tego jak było w oryginale. Można się wspomóc patrząc na drugi wahacz. Tylna tuleja "motylek" jest montowana tylko w jedną strone patrząc jak mają być "skrzydełka". Dobry mechanik bez problemu sobie poradzi. Wymiana samemu raczej nie możliwa bez podnośnika, łomu, pneumatyki i prasy. Mój sworzeń po 5 latach zardzewiał i tylko młotem dało sie go rozpiąć od zwrotnicy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.