Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Kuga 2008-2012] Dołożenie kamery cofania niefabrycznej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=292251)

jacekg93 17-08-2015 22:36

Problem z kamerą cofania
 
:?:Witam, mam zepsutą kamerę cofania:?:

Kamera nie działa dobrze mam automat, gdy włącze bieg "R" to kamera cofania wyświetla się ale potem jak włącze bieg "D" to zaczyna pikać i świecieć na zielono, żółto albo na czerwono a moim zdaniem powinno wyświetlać się w biegu "R". Proszę o jakieś wskazówki :!:

artur1970 17-08-2015 22:45

Odp: Problem z kamerą cofania
 
Proszę poprawić tytuł tematu na zgodny z zasadami panującymi na forum

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jakrysz 07-12-2018 22:20

Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej
 
Dobry wieczór
Dzień dobry
Hallo
Cześć
Mam problem, problemik, koszmarny problem.:shock:
Jak podłączyć odbiornik wifi kamery cofania do stacji multimedialnej.
Nadajnik wifi z kamerą podłączony jest plusem i minusem do świateł cofania i swoją robotę wykonuje.
Jeśli potrzeba do porady dodatkowych informacji to podam.
Mam raczej średnią wiedzę elektryczno - elektroniczną (czyt. kiepską) ale spróbuje ogarnąć porady.
Dzięki

arturek 08-12-2018 07:14

Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej
 
Witam

A może by kolega zapodał jakieś schematy elektryczne i zdjęcia => jak niby mamy Ci powiedzieć gdzie podłączyć



pozdrawiam
Arturek

jakrysz 08-12-2018 10:09

Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej
 
1 załącznik(i)
Witam.
Zapodaje informacje. :569:
Nadajnik i odbiornik wifi jak na zdjęciu. Do tego oczywiście kamera, którą podłączyłem pod nadajnik, a plus i minus podłączyłem do światła cofania. Ten układ działa. Po włączeniu wstecznego i zapalenia się świateł cofania kamera przez nadajnik podaje obraz do odbiornika. Sprawdzone.
Problemem jest jak podłączyć odbiornik do stacji multimedialnej. Z opisów stacji multimedialnej ( a raczej z domysłów, bo te chińskie małe rączki robią sprzęt, ale instrukcji to już niekoniecznie) wynika, że chincza odbiornika trzeba podłączyć do chincza radia opisanego CCC AVIN. I to jeszcze jest w miarę zrozumiałe. Na tym się kończy info od chińczyka. Z różnych for internetowych zrozumiałem że: obraz automatycznie na stacji się pojawi tylko jeśli podepniemy się do kabelka opisanego jako "reverse" (lub "back" i jeszcze troche innych nazw np. parking itd.) Pytanie. reverse da plusa czy dać mu plusa? Jeśli dać to skąd? Plus może być podany tylko wtedy kiedy zaświecą światła cofania bo w przeciwnym przypadku obraz będzie cały czas. Tym samym plusem trzeba by zasilić odbiornik. Chyba? Gdzieś wyczytałem że można go wziąć z bezpiecznika świateł cofania. Hm, chciałem wifi żeby nie ciągnąć kabelków. Z drugiej strony Ford chyba przewidział, że kamera cofania musi się wyświetlić na nawigacji i na Boga chyba podpiął taki sygnał na kostke ISO. Czy nie? Jak go znaleść?Makabra.

Hm. nie wiem jak załączyć obrazek. Muszę nad tym pomyśleć.

Bump:

Bump:

psamolek 08-12-2018 12:16

Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej
 
Kolegę a jak podciagnales okablowanie i gdzie zamontowales kamerke? ?

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

jakrysz 08-12-2018 12:26

Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej
 
Kamera zamontowana jest w miejscu lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Taki model piłem zeby zmieściła się i kamera i żaróweczka. Nadajnik pozostawiłem przy kamerze wewnątrz klapy a kabelki zasilające dociągnąłem do żarówki światła cofania i tam się nimi wpiąłem. I to działa.

jakrysz 08-12-2018 21:42

Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej
 
Podanie napięcia na kabel reserve nie wzbudziło przełączenia stacji na obraz z kamery. To samo z kablem "back'. Też nie pomogło. Jakieś pomysły. :diabel2:

yaris1 09-12-2018 00:40

Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej
 
O ile się nie mylę dość dawno instalowałem koledze ale z odbiornika wifi przy radiu masz dwa kabelki jeden ACC drugi masa. One służą do zasilenia urządzenia WIFI a nie sygnał do radia podpinasz chincz pod CCCAVIN i gotowe

stasiek180958 09-12-2018 09:40

Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej
 
witam mam pytanie kupilem auto ford mondeo mk4 2011 r wyposazone fabrycznie w kamere cofania i okazuje sie ze ona nie dziala pan z komisu mowi ze trzeba podjechac do serwisu forda i ja aktywowac czy to jest prawda czy ktos z was to moze juz przerabial i wie cos na ten tematz gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.