Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 1994-2000] Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109325)

tomek37 17-09-2010 17:11

Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch
 
W sumie IC schładza zasysane powietrze,a zimne powietrze jest gęściejsze i poprawia sprężanie wzrasta moc, ale w turbo się sprawdza powinno też w wolnossącym szczególnie w upały.

wojtekjanus 17-09-2010 18:14

Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch
 
Jak w wolnossącym silniku może się sprawdzić IC - schładzając zasysane powietrze z otoczenia do temperatury... otoczenia? Raczej pogorszy osiągi, bo wzrosną opory zasysania.

W silniku z turbiną sprężane powietrze osiąga wysokie temperatury rzędu nawet ok 200 stopni - schładzanie go w IC powietrzem z otoczenia ma sens - jest bardzo wydajne... A opory zasysania nie mają dużego znaczenia, bo turbina i tak tłoczy z nadmiarem i jej wydajność jest układowo ograniczana przez zawór upustowy lub sterownik geometrii łopatek.

zadra1965 18-09-2010 11:45

Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch
 
Spalanie wzrosło około 1 - 2 litry. Dziś zmiejszyłem obrót śruby na 0.5 obrotu i chyba już tak pozostawię .

lopez-ck 21-09-2010 21:39

Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch
 
Cytat:

Napisał zadra1965 (Post 1509213)
Spalanie wzrosło około 1 - 2 litry. Dziś zmiejszyłem obrót śruby na 0.5 obrotu i chyba już tak pozostawię .

Ja jeszcze nie wiem czy spalanie wzrosło. Moc na pewno tak. Przekręciłem śrubę o 1 3/4 obrotu. Generalnie mu nie wciskam ale dość często jeżdżę z przyczepą, więc chyba to spalanie 1 litr więcej nie jest przerażające. Pożyjemy zobaczymy.

neo2k 27-09-2010 18:30

Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch
 
w swoim też to zrobiłem, a w zasadzie wydaje mi się powróciłem do ustawień fabrycznych, bo brudas, od którego go kupiłem tez musiał wsadzać tam łapska. Przedtem samochód w ogóle nie miał mocy, teraz śmiga jak osobówka. co do spalania nie widzę żadnego wzrostu.

jgrz 04-12-2010 13:33

Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch
 
Witam! Czekałem z opinią na temat tej "innowacji" do czasu, gdy warunki zimowe nastaną, gdyż wtedy dopiero naprawdę wychodzi " szydło z worka" w dieslach - wiekowych szczególnie! Z czystym sumieniem mogę polecić to rozwiązanie!!! WOJTEKJANUS - Szacunek dla Ciebie! Od września - kiedy podkręciłem mego Boscha, zrobiłem 15 tys.km - może niewiele ale jakieś pojęcie to daje. U mnie metodą prób i błędów ustaliłem wkręcenie śruby na poziomie jednego obrotu. Dało to optymalny przyrost mocy, przy podobnym zużyciu paliwa. Nadto "odżył" u mnie tempomat!!! Byłem przekonany, że od momentu zakupu transolka, jest on uszkodzony. Nic z tych rzeczy! Ten model tempomatu ( nie pytajcie jaki, bo nie mam pojęcia-fabrycznie montowany w wersji skandynawskiej Euroline ) ma ograniczenie użycia w przedziale od 80 do 120 km/h. Przed tą modyfikacją zapalała się kontrolka z napisem "error" gdy poprosiłem go o trzymanie szybkości w granicach w.podanych. Ale jak miał ją trzymać, gdy np.na trasie A2 (jadę nią często do i z Łodzi ) byle górka powodowała, że auto nie chciało ciągnąć. A jeszcze jak mi się trafił jakiś "wyścigowy" TIR przeważnie z oznaczeniem "BY" lub "UA" co to za punkt honoru obrał sobie wyprzedzenie innego tirowego "demona szybkości" i przez trzy kilometry starał się go "łyknąć", to była już masakra! Spadek obrotów zmuszał do totalnej redukcji i namawianie Transolka by wrócił do logicznej szybkości przelotowej ( ok.100/h) poprzez wkręcanie silnika na maks obroty kolejno na 3-ce, 4-ce i dopiero wreszcie 5-tka! A teraz - bajka! Tempomat działa w pełnym zakresie, autko ciągnie jak nowe! A mrozy które przyszły ( najniżej było -11 st.) nie spowodowały ŻADNYCH problemów! Pali jak palił - od pół obrotu! A więc z czystym sumieniem POLECAM jeszcze raz! ps. do ADMINA prośba! Warto by ten wątek - tak jak w przypadku pompy Lukas - "przykleić". Jest moim zdaniem b.ważny dla posiadaczy Transitów w tej starszej wersji i spowoduje, że ilość pytań w rodzaju " mój osiolek nie wchodzi na obroty" czy " brak mocy" znacznie spadnie!

lukas2602 01-01-2011 13:09

Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch
 
Witam.Ja podkreciłem pompe o jeden obrót i teraz mój transit idzie jak szalony jak po tuningu, lecz opcji z przepustnicą nie próbowałem.Spalanie około 10l/100km.Podziękowania dla WojtekJanus.

maryś 11-02-2011 16:36

Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch
 
Witam. Dziś wykonałem powyższe czynności na pompie,zawór EGR mam zamknięty od jakiś dwóch lat:) I przyznam że operacja powiodła się powodzeniem(pacjent żyje),odczuwalny przyrost mocy,silnik jakoś kulturalniej pracuje co do spalania to na razie nie mam pojęcia ale nie to jest dla mnie najważniejsze:) no chyba że zacznie pić strasznie dużo. Jak zacznę jeździć z przyczepą kempingową waga 1100kg to opisze efekty.

rostek 13-02-2011 21:26

Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch
 
Koledzy powiedzcie mi jak rozpoznać czy ma się Lucasa czy Boscha?

wojtekjanus 14-02-2011 18:25

Odp: Jak podnieść moc w silniku 2,5D z pompą Bosch
 
Były dwie pompy Lucasa, jedna z osprzętem CAV do 1990 roku - chyba nie o tą ci chodzi...
Druga to Lucas Epic - zawsze z tym układem silnik ma turbinę.
Silnik z Boschem nigdy turbiny nie miał. Po tym poznasz najłatwiej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.