Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Co znajduje się pod akumulatorem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=293655)

xArgonaRx 17-03-2019 12:30

Co znajduje się pod akumulatorem
 
Witam,

Dzisiaj wyciągałem akumulator oraz jego podstawę, aby wyczyścić cieknący olej.
Podczas czyszczenia okazało się, że jeden z wężyków jest luźny, odpięty.
Wężyk ten wychodzi (no właśnie z czego?) i dalej nie jest podłączony.
Prosiłbym o informacje co znajduję się pod podstawą akumulatora i gdzie ten wężyk powinien być podpięty?

Ps. 1.8 TDCI 115KM

sayamag 17-03-2019 21:12

Odp: Co znajduje się pod akumulatorem
 
Może jakieś zdjęcie dla zobrazowania problemu...

Fulara 17-03-2019 23:05

Odp: Co znajduje się pod akumulatorem
 
jeśli to jest gumowy z takim klipsem na końcu to właśnie do obudowy filtra powietrza ja tak mam w benzynie

xArgonaRx 18-03-2019 20:55

Odp: Co znajduje się pod akumulatorem
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3107140)
jeśli to jest gumowy z takim klipsem na końcu to właśnie do obudowy filtra powietrza ja tak mam w benzynie

Coś w ten deseń, faktycznie znalazłem otwór w obudowie filtra powietrza gdzie wężyk pasowałby idealnie, jutro będę ponownie rozbierał samochód więc porobię zdjęcia.

Ps. Jeżeli faktycznie będzie to wąż odłączony od obudowy filtra to czy są tego jakieś objawy, za co odpowiada ten wężyk?

damianisko5 19-03-2019 07:32

Odp: Co znajduje się pod akumulatorem
 
W benzynowych wersjach to przewód od odmy. W dieslach chyba jest podobnie, nie wiem na 100%, bo nie mam diesla. ps. W obudowie blisko gniazda tego przewodu jest wsadzona gąbka. Powinniście ją tam mieć.

xArgonaRx 19-03-2019 10:03

Re: Co znajduje się pod akumulatorem
 
4 załącznik(i)
Okej podsyłam zdjęcie wężyka
Załącznik nr 1
Nie wiem czy dobrze ale podłączyłem go do filtra powietrze jeżeli nie ma on tam być to proszę o informacje
Zdjęcie nr 2

Druga sprawa to znalazłem urwany/pęknięty przewód i nwm za bardzo gdzie on powinien być podłączony:
Zdjęcie nr 3 i 4

damianisko5 19-03-2019 13:31

Odp: Co znajduje się pod akumulatorem
 
Przewód z klipsem/zatyczką z foto nr. 1 ma być wsunięty do obudowy filtra, od spodu lub z boku. W 1,6 pb jest wpięty od dołu.

xArgonaRx 19-03-2019 14:18

Re: Odp: Co znajduje się pod akumulatorem
 
Cytat:

Napisał damianisko5 (Post 3107792)
Przewód z klipsem/zatyczką z foto nr. 1 ma być wsunięty do obudowy filtra, od spodu lub z boku. W 1,6 pb jest wpięty od dołu.

Tak też uczyniłem co zostało uwiecznione na foto nr 2.
Pytanie tylko co z wężem ze zdjęć nr3 i 4

waldek1221 19-03-2019 16:08

Odp: Re: Odp: Co znajduje się pod akumulatorem
 
Cytat:

Napisał xArgonaRx (Post 3107809)
Pytanie tylko co z wężem ze zdjęć nr3 i 4

Sterowanie "gruszką" turbiny?

xArgonaRx 23-03-2019 19:12

Re: Co znajduje się pod akumulatorem
 
W dniu wczorajszym odwiedziłem mechanika aby sprawdził ciśnienie na cylindrach, niestety wynik 22-25
Więc w ciągu miesiąca, dwóch zostanie sprzedany.

Co do tego wężyka to trochę się zawiodłem na mechaniku, nie wiedział od czego to i pytał się czy coś się dzieje, powiedziałem że poza trzęsieniem samochodu nic się nie dzieje, więc zaślepił wężyk.

Jednak zanim go sprzedam chciałbym aby ten wężyk był ma swoim miejscu.Teraz pytanie sterowanie gruszki jest bezpośrednio w gruszce czy jest to osobny moduł tak jak czujnik ciśnienia paliwa który jest podłączony w ten sam "trójnik"


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.