Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Focus 2011-2014] Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297950)

pavl 03-07-2019 13:58

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
 
Witam,

Mam Forda Focusa z 2012r. 2.0 140KM 130 tys. przebiegu z automatyczną skrzynią biegów.

Czas na wymianę oleju w skrzyni biegów. Mechanik, u którego serwisuję samochód może wykonać tylko statyczną wymianę.

Czytałem, że wymiana statyczna zostawi trochę starego oleju, co może wpłynąć niekorzystanie na skrzynię.

Czy w tym modelu Forda mogę zrobić statyczną wymianę czy powinienem zrobić dynamiczną?

PS czy jest gdzieś jakaś strona, gdzie mogę podać numer VIN i dostać wszystkie szczegółowe informację o moim samochodzie, np. jaki to dokładnie silnik lub jaka to dokładnie skrzynia biegów?

Andrzej_K 03-07-2019 14:04

Odp: Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał pavl (Post 3148743)
Mam Forda Focusa z 2012r. 2.0 140KM 130 tys. przebiegu z automatyczną skrzynią biegów.

Czas na wymianę oleju w skrzyni biegów. Mechanik, u którego serwisuję samochód może wykonać tylko statyczną wymianę.
(...)

Pewnie są tu fachowcy od automatycznych skrzyń, ale lepiej pytać o takie sprawy w dziale do tego przeznaczonym:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

Napisał pavl (Post 3148743)
PS czy jest gdzieś jakaś strona, gdzie mogę podać numer VIN i dostać wszystkie szczegółowe informację o moim samochodzie, np. jaki to dokładnie silnik lub jaka to dokładnie skrzynia biegów?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Oleksandr 1 04-08-2021 13:16

Odp: Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
 
Dzień dobry

Mam Forda Focusa z 2013r. 2.0 TDCI120KM 186tys. przebiegu z automatyczną skrzynią biegów.



Jestem z Ukrainy
Czy jest gdzieś jakaś strona, gdzie mogę podać numer VIN - WF0LXXGSBLDD03416 i dostać wszystkie szczegółowe informację o moim samochodzie, np. jaki to dokładnie silnik lub jaka to dokładnie skrzynia biegów?

Andrzej_K 04-08-2021 13:22

Odp: Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał Oleksandr 1 (Post 3360007)
(...) Czy jest gdzieś jakaś strona, gdzie mogę podać numer VIN - (...)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.