Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] który rodzaj bezpieczników jest (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=301085)

udonder 22-09-2019 21:58

który rodzaj bezpieczników jest
 
Cześć.

Proszę się nie śmiać, bo pytanie pewnie banalne. Zamierzam zamontować w swoim samochodzie wideorejestrator (kamerę) i chciałbym podłączyć ją na stałe do zasilania. Nie chciałbym natomiast psuć fabrycznej instalacji elektrycznej, więc pewnie zdecyduję się na zakup przejściówki do bezpieczników (taki "rozdzielacz", który wpina się zamiast bezpiecznika, a do niego wpina się oryginalny bezpiecznik i kabel od kamery). Ja tego osobiście nie będę robił, gdyż moje zdolności w tym zakresie są prawie zerowe. Natomiast muszę kupić cały komplet (w tym przejściówkę) i nie jestem pewien który rodzaj bezpieczników jest w Focusie mk3:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pomożecie? :)

Sokółłł 22-09-2019 22:52

Odp: który rodzaj bezpieczników jest
 
A nie możesz sam sprawdzić jakie masz bezpieczniki w aucie?

udonder 23-09-2019 08:03

Odp: który rodzaj bezpieczników jest
 
No właśnie nie bardzo - pisałem to w nocy a samochód niestety stoi pod chmurką poza miastem (brak oświetlenia ulicznego). Od rana z kolei pogoń (praca) i wrócę pewnie jak zawsze zdechnięty późno do domu. Miałem nadzieję że ktoś kto tam już grzebał podpowie.

pankrakus 23-09-2019 09:47

Odp: który rodzaj bezpieczników jest
 
Witam

Zakładam, że instalator będzie się podpinał do skrzynki w nogach pasażera

Wpisz w google BCM => zobaczysz jakie bezpieczniki tam są

https://apollo-ireland.akamaized.net...9TE_rev001.jpg

W Focusie mk3 są 3 skrzynki bezpieczników (w komorze silnika, w nogach pasażera, w bagażniku) i stosowane są 2 rodzaje bezpieczników płaskich ("normalne" i mniejsze)

pozdrawiam
pankrakus

udonder 23-09-2019 20:02

Odp: który rodzaj bezpieczników jest
 
Dzięki. Na pewno będzie tak jak piszesz - tzn. wpięcie nastąpi do skrzynki w nogach pasażera. Teraz tylko jeszcze pozostanie zlokalizować bezpiecznik pod którym będzie zasilanie tylko po włączeniu zapłonu (kupuję wersję z adapterem do trybu parkingowego który się aktywuje zależnie od zasilania na dodatkowym przewodzie ACC). Przeglądałem instrukcję do Focusa i tam są rozpisane wszystkie bezpieczniki, ale na tej podstawie nie potrafię ocenić który obwód będzie aktywny po włączeniu zapłonu - pewnie trzeba będzie testować na chybił-trafił.

zbinek512 24-09-2019 18:29

Odp: który rodzaj bezpieczników jest
 
I tak musisz sprawdzić multimetrem na której blaszce jest napięcie (plus z akumulatora i po zapłonie), ponieważ prawidłowo powinno wpiąć się ten bypass w jednej pozycji, aby urządzenia działały równolegle. Przerabiałem temat u siebie.

udonder 26-09-2019 16:27

Odp: który rodzaj bezpieczników jest
 
Chłopaki, uczciwie poddaję się. Ściągnąłem te 2 plastikowe zabezpieczenia i osłonę w nogach pasażera. Na tym moja radość się skończyła, bo skrzynka jest w tak dogodnym miejscu, że lepiej już chyba być nie mogło :/ Próbowałem wyciągnąć chociaż jeden bezpiecznik, ale poległem. Wróciłem do domu cały mokry. Jak wy się tam dostajecie? Demontujecie przedni fotel pasażera czy jak? Udało mi się tylko tyle ustalić, że na pewno bezpieczniki nie są starego typu (ATC). Skrzynka wygląda jak ta ze zdjęcia które wkleił @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . Tak więc nadal problem pozostaje otwarty :(

zmulim 26-09-2019 17:05

Odp: który rodzaj bezpieczników jest
 
Jeśli już zdemontowałeś osłonę BCM, to trzeba się nieco pogimnastykować by dostać się w miarę wygodnie do bezpieczników. Odsuń fotel max do tylu i połóż się, wkładasz głowę pod schowek ( jakkolwiek to brzmi :D ) i masz dobry dostęp. Do wyciągania bezpieczników zwykle używam małych wąskich kleszczy z długimi zaciskami. I lepiej wszystko co niezbędne daj sobie gdzieś na fotel lub w zasięg ręki, bo jak kilka razy będziesz musiał tam wchodzić i wstawać to poleci łacina ;) albo kręgi ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

udonder 26-09-2019 17:43

Odp: który rodzaj bezpieczników jest
 
Nawet po odsunięciu fotela do tyłu jest bardzo kiepsko. Mam wersję ST i sportowe fotele, które są mega "bufoniaste", więc nie ułatwiają sprawy, a że mam problemy z kręgosłupem to raczej nie będę tego sam próbował, tylko muszę to komuś zlecić.
A tak przy okazji: przeczytałem już chyba ze 30 wątków na temat montowania wideorejestratorów i wszyscy podpinają to pod gniazdo zapalniczki, a ja chciałbym to podpiąć bypassem pod bezpieczniki, szczególnie że kamera którą kupuję ma tzw. "tryb parkingowy" który wymaga podpięcia dodatkowego (trzeciego) kabla "po stacyjce". Podobno bezpiecznik 61 (zapalniczka), który chciałem wykorzystać w tym celu, daje napięcie cały czas - jeżeli tak jest faktycznie to lipton. Wiem, że @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] coś takiego chciał zrobić u siebie ale po przetestowaniu różnych bezpieczników zrezygnował. Czy na prawdę w ten sposób nie da się tego wykonać?

arturek 26-09-2019 19:20

Odp: który rodzaj bezpieczników jest
 
Cytat:

Napisał udonder (Post 3177393)
[...]
Próbowałem wyciągnąć chociaż jeden bezpiecznik, ale poległem. Wróciłem do domu cały mokry. Jak wy się tam dostajecie?
[...]

Witam

Zdemontuj osłonę bezpieczników w komorze silnika
Na wewnętrznej stronie osłony powinny być mini "szczypce", do wyjmowania bezpieczników



zdjęcie poglądowe z netu

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.