Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] wymiana klocków i tarcz a hamulec elektryczny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=252732)

_Marcin_S_ 25-10-2016 13:21

wymiana klocków i tarcz a hamulec elektryczny
 
Witam,

czy ktoś może mi wyjaśnić na czym polega problem z wymiana klocków i tarcz (z tyłu) w samochodzie Mondeo MK5 2014 (wersja Fusion Canada\USA) z elektrycznym ręcznym

Jako że jeden klocek prawie wyparował a drugi jest blisko to postanowiłem je wymienić razem z tarczami które też nie są super. Na początek poszedł najbliższy mi zakład z sieci Bosch. Panowie już prawie zrobili (czytaj zdjeli koła itd) gdy okazało się (btw podobnie jak w tym [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ) ze nie mogą wydać komputerem komendy (cytuję) aby "się hamulec się w pełni otworzył" bo podobno kody dla EU i USA sa inne.

Wtedy obdzwoniłem kilka polecanych na tym forum zakładów w Krakowie i co ciekawe nikt nie miał doczynienia z samochodem z USA i musiałby się z nimi pobawić ale raczej zrozumiałem że kiepsko to widzą :( sprawe z tym hamulcem

Wiec załamany skierowałem sie do ASO które sprawdziło po VINie że części mają ale czy będą sami umieli / w stanie wymienić okaże się jak spróbują . Tu pojawi się wariacka cena bo same części (tarcze i klocki tył) śpiewają koło 1200zeta bo org FORD :(.

Czy ktoś może polecić kogoś (poza ASO) kto w Krakowie (okolicach) umiałby sobie poradzić taką wymianą ?

schytryk 12-12-2016 21:07

Odp: wymiana klocków i tarcz a hamulec elektryczny
 
witam,

nie chce mi się tłumaczyć na nasze mam nadzieje ze to pomoże
Opis procedury włączenia maintenance mode

Enable "maintenance mode".
1. Set the ignition switch to "On" but do not start the engine.
2. Press and hold down the accelerator (gas) pedal and hold the EPB switch down to the release position.
3. Set the ignition switch to "Off" and then to "On" within 5 seconds.
Continue to hold the accelerator pedal down and hold the EPB switch down.
You will see the yellow EPB indicator light on the gauges and "Maintenance Mode" will display on the message center.
4. Switch the ignition to "Off" and release both the gas pedal and EPB switch.


To deactivate the electronic parking brake's "Maintenance Mode", follow these steps:
1. Switch the ignition to "On" but do not start the engine.
2. Press and hold the accelerator pedal and pull the EPB switch "Up" to the "Apply parking brake" position. Continue to hold down the gas pedal and pull up the EPB switch.
3. Switch the ignition to "Off" and then "On" within 5 seconds. Continue to hold the gas pedal and pull up on the EPB switch.
4. The EPB system will apply the brake and then release it.
5. Release the gas pedal and the EPB switch.
The "Maintenance Mode" message should have disappeared from the screen.

Pozdr
S.

fabi76 14-12-2016 06:38

Odp: wymiana klocków i tarcz a hamulec elektryczny
 
Znalazłem coś takiego, może będzie pomocne
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mustang2560 23-01-2018 09:54

Odp: wymiana klocków i tarcz a hamulec elektryczny
 
Witam. Czy ktoś próbował wymieniać tylne klocki powyższą procedurą?

lukaszant 23-01-2018 12:37

Odp: wymiana klocków i tarcz a hamulec elektryczny
 
Ja już jestem po wymianie klocków z tyłu... mój mechanik sobie poradził, bez oprogramowania i wszystko jest ok. Zatem myślę, że każdy warsztat, który się zajmuje wymiana klocków poradzi sobie z tematem.

SRS 23-01-2018 20:42

Odp: wymiana klocków i tarcz a hamulec elektryczny
 
Cytat:

Napisał lukaszant (Post 2921181)
Zatem myślę, że każdy warsztat, który się zajmuje wymiana klocków poradzi sobie z tematem.

czy na pewno , właśnie ostatnio tak "mechanicy" ogarnęli temat że musiałem od podstaw programować układ hamulca ręcznego .

lukaszant 23-01-2018 22:54

Odp: wymiana klocków i tarcz a hamulec elektryczny
 
Robercie, może przesadziłem z kwantyfikatorem "wszyscy" ale mój mechanik generalnie zajmował się do tej pory tylko wulkanizacją, od niedawna tez prowadzi wymianę zawieszenia i układów hamulcowych, oczywiście ma dostęp do komputera.
Poradził sobie jednak z moimi klockami i wszystko działa.

wojciech0015 24-01-2018 09:36

Odp: wymiana klocków i tarcz a hamulec elektryczny
 
Cytat:

Napisał mustang2560 (Post 2921124)
Witam. Czy ktoś próbował wymieniać tylne klocki powyższą procedurą?

Kilka dni temu robiłem zgodnie z tą procedurą jest to dziecinnie proste, żadnych dodatkowych czynności.

benokogel 26-01-2018 12:50

Odp: wymiana klocków i tarcz a hamulec elektryczny
 
...

Mondomaniak 02-05-2018 19:36

Odp: wymiana klocków i tarcz a hamulec elektryczny
 
Cytat:

Napisał schytryk (Post 2710242)
witam,

nie chce mi się tłumaczyć na nasze mam nadzieje ze to pomoże
Opis procedury włączenia maintenance mode

Enable "maintenance mode".
1. Set the ignition switch to "On" but do not start the engine.
2. Press and hold down the accelerator (gas) pedal and hold the EPB switch down to the release position.
3. Set the ignition switch to "Off" and then to "On" within 5 seconds.
Continue to hold the accelerator pedal down and hold the EPB switch down.
You will see the yellow EPB indicator light on the gauges and "Maintenance Mode" will display on the message center.
4. Switch the ignition to "Off" and release both the gas pedal and EPB switch.


To deactivate the electronic parking brake's "Maintenance Mode", follow these steps:
1. Switch the ignition to "On" but do not start the engine.
2. Press and hold the accelerator pedal and pull the EPB switch "Up" to the "Apply parking brake" position. Continue to hold down the gas pedal and pull up the EPB switch.
3. Switch the ignition to "Off" and then "On" within 5 seconds. Continue to hold the gas pedal and pull up on the EPB switch.
4. The EPB system will apply the brake and then release it.
5. Release the gas pedal and the EPB switch.
The "Maintenance Mode" message should have disappeared from the screen.

Pozdr
S.

Robota bardzo prosta. Zastosować należy tą procedurę jak wyżej, zdejmujemy jarzma i wciskamy tłoczek, nie kręcić tylko wcisnąć. Po złożeniu druga część procedury i mamy działający ręczny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.