Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Woda dostaje się pod maskę, co zrobić ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311687)

aple4 03-08-2020 05:22

Woda dostaje się pod maskę, co zrobić ?
 
Witam wszystkich,

Mam dość alarmującą kwestię do rozwiązania.
Jechałem dzisiaj do pracy w deszczu (mocna ulewa), po ekspresówce do 120 kmh. Po trasie, gdy otworzyłem maskę zastałem taki oto widok: Uwalona wodą pokrywa silnika, wygłuszenie na masce mokre praktycznie po całej wysokości. Mieliście taki przypadek ? Którędy ta woda się dostaje i jak to uszczelnić ? W miejscu zacieku poniżej pokrywy znajduje się alternator, wolałbym, żeby woda się do niego nie dostawała...
https://i.ibb.co/3Y8dNNQ/IMG-20200803-060009.jpg

lsulima 03-08-2020 06:08

Odp: Woda dostaje się pod maskę, co zrobić ?
 
Bez przesady. Nic się nie stało. A tak z ciekawości zapytam: Dlaczego wolałbyś żeby woda się nie dostała do alternatora?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

aple4 03-08-2020 06:27

Odp: Woda dostaje się pod maskę, co zrobić ?
 
U Ciebie też tak to wygląda ?
Alternator - cóż, woda i urządzenie elektryczne to niezbyt dobre połączenie. Acz bardziej martwi mnie, że może się dostawać na rolki osprzętu.

lsulima 03-08-2020 06:31

Odp: Woda dostaje się pod maskę, co zrobić ?
 
Nie wyglada - ponieważ nie mam tego modelu. Alternator przeżyje pracując krótkotrwale całkowicie pod woda. Samochody przeprawowe tez maj alternatory. I nie są ona bardziej zabezpieczone. Napewno taka ilością nie masz się co martwić. Moim zdaniem szukasz dziury w całym. [emoji39]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

aple4 03-08-2020 06:35

Odp: Woda dostaje się pod maskę, co zrobić ?
 
Wiesz, nigdy czegoś takiego jeszcze nie miałem, a przerobiłem już kilka modeli aut. Dlatego z automatu stwierdziłem, że nie powinno to tak wyglądać. Cieżko mi uwierzyć, aby producent dopuszczał mozliwość wystąpienia takiego zjawiska...

lsulima 03-08-2020 06:41

Odp: Woda dostaje się pod maskę, co zrobić ?
 
Panie inżynierze...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

aple4 03-08-2020 06:55

Odp: Woda dostaje się pod maskę, co zrobić ?
 
Cytat:

Napisał lsulima (Post 3271167)
Panie inżynierze...

Co masz na myśli rzucając takim komentarzem ?

Robert 68 03-08-2020 09:56

Odp: Woda dostaje się pod maskę, co zrobić ?
 
Cytat:

Napisał aple4 (Post 3271166)
z automatu stwierdziłem, że nie powinno to tak wyglądać

U mnie tak to nie wygląda, nawet po jeździe w ulewie.

Garbojad 03-08-2020 10:20

Odp: Woda dostaje się pod maskę, co zrobić ?
 
ja tu widzę jakiś problem z uszczelką czołową maski

karloss 03-08-2020 10:21

Odp: Woda dostaje się pod maskę, co zrobić ?
 
Cytat:

Napisał aple4 (Post 3271160)
Witam wszystkich,
Mam dość alarmującą kwestię do rozwiązania.
Jechałem dzisiaj do pracy w deszczu (mocna ulewa), po ekspresówce do 120 kmh. Po trasie, gdy otworzyłem maskę zastałem taki oto widok: Uwalona wodą pokrywa silnika, wygłuszenie na masce mokre praktycznie po całej wysokości. Mieliście taki przypadek ? Którędy ta woda się dostaje i jak to uszczelnić ? W miejscu zacieku poniżej pokrywy znajduje się alternator, wolałbym, żeby woda się do niego nie dostawała...

A skąd mamy wiedzieć czy masz osłony pod silnikiem? Może sprawdź czy nie są one połamane lub uszkodzone plastikowe nadkole. Sam napisałeś, że jechałeś w silnej ulewie i jak domyślam się wcale nie tak wolno, więc wszystko może się zdarzyć.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.