Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] pobiera prąd i rozładowuje akulumator (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=324431)

krzys3 26-02-2010 07:27

akumulator coś pobiera prąd
 
Kur... Dzisiaj rano ja ide go garazu, a aku padl drugi raz w tym roku, poprzedni wywalilem bo mial juz 4 lata, ale ten nowa oryg z serwisu Forda. Swiece zarowa jakos nagrzewa ale rozrusznikiem juz nie pokrecil.

Co moze byc, ostatnio sprawdzali uklad ladowania i mowili, ze ok?

ŁukaszD 26-02-2010 09:29

Odp: akumulator problem
 
Z tego co piszesz to najpewniej coś pobiera prąd przy wyłączonym zapłonie. Dobrze by było amperomierza użyć i sprawdzić.

krzys3 26-02-2010 17:04

Odp: akumulator problem
 
Podeszli do sprawy na zasadzie zbadania a nie wymiany na nowy. Wgranie nowego oprogramowania do elektroniki zwiekszylo napiecie ladowania z 13,8 do chyba 14,5 - cos kolo tego - koszt ok 280 zl.
Teraz lece szybko po ta gwarancje 12 mies za 98 zl przy okazji nast wymiany plynow za ok 1 mies. W jej zakres wchodzi rozrusznik, kolo dwumasowe, silnik i wiele innych (czesci + koszty naprawy) + assistance w europie. Te 98 zl zaoszczedze na nizszej opcji ubezpieczenia na samochod. Naprawialem w Bieranowskim w Bydgoszczy, drugi juz raz odczucia pozytywne.

Przy okazji pytania:
- czy da sie odlaczyc opcje automatycznego grzania szyb przy niskiej temp?
- czy da sie odlaczyc alarm od szyb?

witekga 26-02-2010 17:32

Odp: akumulator problem
 
U mnie przednia szyba grzeje tylko jak włączę

ŁukaszD 26-02-2010 21:28

Odp: akumulator problem
 
Wygląda na to, że moja wiedza kończy się na fordach z rocznika 99:( Wgranie nowego softu zwiększa napięcie ładownia... Gdybym nie przeczytał na forum, nigdy bym nie pomyślał, że to możliwe :)

witekga 27-02-2010 14:16

Odp: akumulator problem
 
Przy większym napięciu częściej będą Ci padać żarówki, no chyba że masz ksenony.

Wojtek 27-02-2010 14:26

Odp: akumulator problem
 
krzys3 popraw temat postu na zgodny z regulaminem , bo może wylądować w zsypie.


Polecam lekturę :[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozdrawiam.

krzys3 27-02-2010 18:53

Odp: akumulator problem
 
Cytat:

Napisał ŁukaszD (Post 1373190)
Wygląda na to, że moja wiedza kończy się na fordach z rocznika 99:( Wgranie nowego softu zwiększa napięcie ładownia... Gdybym nie przeczytał na forum, nigdy bym nie pomyślał, że to możliwe :)

Czy twierdzisz, zed np przykrecili lepiej kleme a w rachunku napisali cos innego? CZy elektroniczna regulacja napiecia ladowania nie jest mozliwa?

Jak zmienic temat postu?

Wojtek 27-02-2010 19:00

Odp: akumulator problem
 
Cytat:

Napisał krzys3 (Post 1373869)
Jak zmienic temat postu?

Sie ma.

Na dole swojego postu masz zakładkę " edycja ". Tam wchodzisz w zaawansowane i zmieniasz temat.

Pozdrawiam.

ŁukaszD 27-02-2010 19:14

Odp: akumulator problem
 
Kolego Krzys3. Ja nic nie twierdzę, uwierzyłem w to co napisałeś. A, że nie wiem czy i jak to możliwe to już wynik mojej niewiedzy w tym temacie :(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.