Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Nie działają tylne wycieraczki. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294133)

skull1311 26-07-2014 11:11

Brak jakiejkolwiek reakcji wycieraczki ?
 
Witam! Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Fusion :-). Mój pierwszy samochód, także jestem zielony. Jest to wersja sprzed liftu, w niezłym stanie, ale oczywiście jest kilka rzeczy do zrobienia:

Tylna wycieraczka zupełnie nie pracuje. Spryskiwacz tylny działa jak należy, natomiast poza tym nic się nie dzieje. Znalazłem temat z demontażem tylnej wycieraczki i mimo brak rysunków jakoś wszystko pootwierałem. Niestety nie udało mi się wybić trzpienia, do którego przykręcona jest wycieraczka. Uderzałem z wyczuciem w niego młotkiem, ale niestety nie poskutkowało. Czy jest tam po drodze jakaś uszczelka, blaszka zabezpieczająca, którą należy uprzednio zdjąć? Mechanizm w środku po otwarciu był dobrze nasmarowany, nie było tam korozji, więc nie wiem co może być powodem złego działania.

I ogólnie to chyba jak na razie tyle, zawieszeniowych rzeczy się nie podejmę a mam nadzieję, że na te niuanse ktoś znajdzie ratunek. Pozdrawiam!

kubaw20055 26-07-2014 11:46

Odp: Ciężko zatrzaskująca się klapa bagażnika, brak jakiejkolwiek reakcji wycieraczki
 
Jeśli mechanizm jest dobrze nasmarowany to trzeba sprawdzić, czy do silniczka dochodzi prąd. Jeśli tak to może być uszkodzony sam silniczek. Ramię wycieraczki jest na wcisk - po odkręceniu śruby blokującej psikamy płynem penetrującym i delikatnie ciągniemy ramię do siebie aż wyskoczy z trzpienia ;)

skull1311 26-07-2014 15:32

Źle się wyraziłem. Ramię zdjąłem, został mi sam bolec który się nie obraca i nie mogę go wyciągnąć.

kubaw20055 26-07-2014 16:06

Odp: Ciężko zatrzaskująca się klapa bagażnika, brak jakiejkolwiek reakcji wycieraczki
 
Czyli prawdopodobnie zepsuty jest sam silnik. Bolec wychodzi razem z silnikiem do środka klapy po odkręceniu całego silniczka od wewnątrz


http://i29.photobucket.com/albums/c2...psf837bb6b.jpg

sarachen 26-07-2014 18:58

Odp: Ciężko zatrzaskująca się klapa bagażnika, brak jakiejkolwiek reakcji wycieraczki
 
skull1311 mówi chyba o wałku na którym mocowane jest ramię wycieraczki?
Jeśli tak to nakręć na niego nakrętkę wybij to młotkiem ja tam miałem parę kilo;) rdzy i śmieci, ogólnie aby wszystko dobrze wyczyścić powinieneś mieć zdemontowane to duże koło plastikowe zębate, wybity wałek i prawdopodobnie rozebrany silniczek bo skoro wałek się nie obraca (ten co montujesz ramię wycieraczki) to szczotek już nie masz...

kubaw20055 26-07-2014 20:27

Odp: Ciężko zatrzaskująca się klapa bagażnika, brak jakiejkolwiek reakcji wycieraczki
 
Chyba o wiele prościej (a przede wszystkim wygodniej) będzie zastosować używany, ale sprawny silniczek ... ;)

skull1311 28-07-2014 16:36

Odp: Ciężko zatrzaskująca się klapa bagażnika, brak jakiejkolwiek reakcji wycieraczki
 
powalczę jeszcze z tym który mam, a jak mi się nie uda, wtedy na allegro coś wyszarpię. Ps: klapa tylna zatrzaskuje się jak marzenie - dzięki za pomoc kubaw20055. sarachen - na tym wałku nie ma żadnej spinki, którą uprzednio trzeba zdjąć aby go wybić?

sarachen 28-07-2014 17:15

Odp: Ciężko zatrzaskująca się klapa bagażnika, brak jakiejkolwiek reakcji wycieraczki
 
Nie ma, odkręcasz jedynie ten "dekielek stalowy" i jak widzisz już to duże koło zębate to możesz z jednej i z drugiej strony polać ten wałek jakimiś penetratorem np WD40, i go wybić, na 100% masz tam trochę rdzy i to blokuje.

skull1311 02-08-2014 09:16

Ok. Otworzyłem mechanizm, wybiłem wałek i zdrowo obtłukłem go z rdzy (nie spodziewałem się że tyle tego będzie :)). Problem nadal pozostał. Otworzyłem silnik - szczotki jescze są, wbiłem szlilkę w miejscu ogranicznika do kasowania luzu. Poskładałem - nadal nic. No to do bezpieczników - ten od tylnej wycieraczki okazał się spalony. Wymieniłem - nadal nic się nie dzieje, chociaż jakby było słychać załączanie się macganizmu. Stąd kolejne pytanie - jak i gdzie sprawdzić napięcie, czy jest podawane do silnika. 2) jak i ile "prądu" podłączyć na "krótko" do silnika aby być pewnym że wycieraczka działa. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

skull1311 12-08-2014 20:39

Pomoże ktoś? Chciałbym się cieszyć tym samochodem i naprawić to z Waszą pomocą. Jestem na razie noga z motoryzacji (ale nadganiam) więc tu pytam. Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.