Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Polecany auto handel lub auto komis samochodowy. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=300718)

adam612 11-09-2019 23:09

Polecany auto handel lub auto komis samochodowy.
 
Witajcie,
Pomysł jak w temacie... "Polecani sprzedawcy samochodów" auto handel lub auto komis samochodowy.

Mamy polecane warsztaty a wiec dlaczego nie stworzyć polecanych sprzedawców w danej okolicy, województwie, czy powiecie.
Oczywiście polecenie trzeba by poprzeć dowodem wizyty/oględzin/zakupu np zdjęciami.

Tylko pozytywy i ewentualne komentarze potwierdzające daną opinie

Na pewno było by to bardzo przydatne, dla wszystkich szukających auta.
Osobiście znam kilku którzy naprawdę się starają.

Temat do dyskusji i ewentualnego rozwinięcia.
Admini na pewno pomogą ;)

Co o tym myślicie :?:
  1. TAK ?
  2. NIE ?

kocur 12-09-2019 14:22

Odp: Polecani sprzedawcy samachodów
 
Lista będzie kompletnie z d... i już napiszę czemu:


Dla mnie sprzedawcą w 99% pewnym jest każde ASO i tutaj mamy rozkminę:

1. Swojego Mondeo kupiłem jako poflotowe w jednym ASO w Krakowie - stan perfekcyjny i nic nie było ukryte

2. W tym samym ASO kolega kupił poflotowego Focusa i co chwilę musiał w niego ładować kasę mimo że też przeszedł całą kontrolę przy sprzedaży


Do tego dodam że w jednym punkcie może pracować 2 sprzedawców:

a - super gość
b - skończony burak


I jak ocenić danego sprzedawcę ? :)

adam612 12-09-2019 20:23

Odp: Polecani sprzedawcy samachodów
 
Może nie dokładnie się wyraziłem, mając na myśli punkt a nie osobe/osoby pracujecie w punkcie.

Nie oceny pozytyw czy negatyw, tylko po prostu: w moim mieście X polecam komis Y , działa tak i tak, ma auta takie i takie , dokonałem udanego zakupu lub mam pewność ze auta dobre bo...


Pomine kwestie, ze tylko aso lub tylko salon, bo sa ludzie ktorzy się starają i moze zamiast pisać tylko o tych złych to warto opisac tych dobrych.

Ot taki pomysł ;)

Marcian 13-09-2019 09:23

Odp: Polecani sprzedawcy samachodów
 
Są różne ASO. Kumpla z roboty braciak kupił Mondeo MK IV 1.8 tdci z przebiegiem - 180 tys. km. Był na przeglądzie w ASO wsio ok i powiedzieli, że przy 200 tys. przyjechać na zmianę rozrządu. Przy 192 tys. strzelił - remont silnika 11 tys. zł. Póki co jeździ. Nie wiem jaka była historia auta - może był cofany, a może ASO podeszło zbyt optymistycznie.

kocur 17-09-2019 15:11

Odp: Polecany auto handel lub auto komis samochodowy.
 
Sprawdzenia rozrządu nie ma w żadnym punkcie na liście serwisowej - po prostu praktycznie trzeba by go rozebrać.

To że Ford zaleca 200 tys / 10 lat to nie zmienia faktu że warto robić wcześniej. Mnie np. gość przy bodajże 160 tys powiedział że nie warto ryzykować i jeszcze świetną cenę zrobił.


Mnie chodzi o to szeroko pojęta mechanika jest sprawdzana a przynajmniej powinna - zwłaszcza jak kupujesz w ASO auto kilkuletnie jeszcze z gwarancją.

kopson 18-09-2019 15:56

Odp: Polecani sprzedawcy samachodów
 
Cytat:

Napisał kocur (Post 3173150)

2. W tym samym ASO kolega kupił poflotowego Focusa i co chwilę musiał w niego ładować kasę mimo że też przeszedł całą kontrolę przy sprzedaży

I jak ocenić danego sprzedawcę ? :)

To, że ktoś po zakupie zaczął dokładać do samochodu, wcale nie musi oznaczać, że dany handlarz, komis lub ASO jest zły, nieuczciwy itd. Kolega mógł po prostu trafić na felerny egzemplarz, który np. był wyeksploatowany i wkrótce zaczął być skarbonką.
Bardziej chodzi tu o komisy/handlarzy którzy ukrywają wypadkową przeszłość auta, nie chcą podać nr VIN, kombinują przy przebiegu, wypisują bzdury w ogłoszeniu itp.
I taka lista polecanych uczciwych sprzedawców, wg mnie, ma sens.

kocur 18-09-2019 17:35

Odp: Polecani sprzedawcy samachodów
 
Cytat:

Napisał kopson (Post 3174909)
To, że ktoś po zakupie zaczął dokładać do samochodu, wcale nie musi oznaczać, że dany handlarz, komis lub ASO jest zły, nieuczciwy itd. Kolega mógł po prostu trafić na felerny egzemplarz, który np. był wyeksploatowany i wkrótce zaczął być skarbonką.
Bardziej chodzi tu o komisy/handlarzy którzy ukrywają wypadkową przeszłość auta, nie chcą podać nr VIN, kombinują przy przebiegu, wypisują bzdury w ogłoszeniu itp.
I taka lista polecanych uczciwych sprzedawców, wg mnie, ma sens.

To nie ja pisałem o Focusie :D

kopson 18-09-2019 17:59

Odp: Polecany auto handel lub auto komis samochodowy.
 
A kto, jak nie ty? Przecież przytoczyłem wcześniej twoją wypowiedź o Focusie kolegi.

kocur 19-09-2019 11:22

Odp: Polecany auto handel lub auto komis samochodowy.
 
Zobacz jeszcze raz powyższe posty - pochrzaniłeś coś w cytowaniu :)

O Focusie kolegi pisał Marcian

Asymptota 19-09-2019 15:33

Odp: Polecany auto handel lub auto komis samochodowy.
 
Cytat:

Napisał kocur (Post 3175174)
Zobacz jeszcze raz powyższe posty - pochrzaniłeś coś w cytowaniu :)

O Focusie kolegi pisał Marcian

Post nr #2 w tym temacie.

Punkt nr 2 w tym poście.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.