Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Urealnienie spalania średniego w/g komputera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173923)

boncio 07-10-2018 20:46

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
Po lifcie tylko o 100.
A @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] klikasz raz krótko OK i puszczasz? Potem strzalkami i raz krótko OK, aby zatwierdzić. Bo to co opisujesz pasuje do przytrzymania OK, a tak sie wychodzi z testu zegarów.

zygert 26-08-2019 20:01

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 3038991)
Po lifcie tylko o 100.
A @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] klikasz raz krótko OK i puszczasz? Potem strzalkami i raz krótko OK, aby zatwierdzić. Bo to co opisujesz pasuje do przytrzymania OK, a tak sie wychodzi z testu zegarów.

Niestety potwierdzam w wersji poliftowej dziala tylko krok co 100 :(, a w tej wlasnie wersji komp zaniza o 0,5l ( wyliczona srednia ze wszystkich tankowan od 2015r ;) ). Zmienilem na 900 o teraz troche zawyza, ale jest blizsze bardziej prawdy ;) Ciekawe czemu usuneli ustawianie co 1 krok.
Czy ktos wie co oznaczaja inne opcje procz tych oczywistych?

FokaL 02-05-2021 12:21

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
Witam. Ktoś wie jak przestawić wartość średniego spalania (AFE Bias) w aucie po lifcie o krok inny niż 100, czy trzeba się udać do serwisu. Jeśli można to zrobić forscan-em to jak?.

Slawko 02-05-2021 19:24

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
Zanim zaczniecie korygować te ustawienia spalania to najpierw sprawdźcie czy w zegarach i bcmie macie ustawiony poprawny rozmiar opon, czy taki sam jak faktycznie założone. Jak jest inny to będzie przekłamywać i dystans i prędkość.

djdanhill 20-03-2023 21:41

Komputer pokładowy złe wskazania
 
Witajcie

Ford Cmax 1.6 115km 2013rok

Pisałem ostatnio o rezerwie bo zaświeciła mimo że komputer pokazywał jeszcze 200km

Zrobiłem test zatankowałem do pełna zrobilem 103km i okazało się weszlo 6.5 litra (a komputer pokazuje spalanie 4litry)

Pytanie brzmi czy da się to jakoś ustawić właściwie bo najwidoczniej przekłamuje i to bardzo.
Jest jakiś reset komputera ? Wcześniej jak miałem problemu z termostatem jeździłem często z trybem testowym zegarow i tam jest masa funkcji czy możliwe że nieświadomie coś przestawiłem.

miraż 20-03-2023 23:59

Odp: Komputer pokładowy złe wskazania
 
W trybie testowym poszukaj parametru "AFE Bias". Fabryczne ustawienie powinno być 1000. Ustawienie można zmieniać. Więcej informacji jest np. tutaj
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Szuiram76 16-07-2023 19:40

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
w wersji poliftowej można zmieniać także co 1 - strzałka góra/dół i zmieniało mi co 1
1,5 EB R4 z 2017 roku (grudzień)

czarny2891 21-12-2023 19:48

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
Czy ktoś się orientuje czy w Kudze mk1 idzie jakoś zmienić te wartości z poziomu komputera pokładowego lub ew forscanem?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.