Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   [Grand C-MAX 2010-2015] Założenie LPG 1.6 Ecoboost - czy opłaca się (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290874)

darq_1 14-01-2019 23:36

Założenie LPG 1.6 Ecoboost - czy opłaca się
 
Witam

Mam pytanie w kwestii montażu instalacji LPG w grand c-max 1.6 ecoboost 150 czy opłaca się montaż takiej instalacji? W jednym z warsztacie zaproponowano mi instalację firmy LANDI RENZO? Co sądzicie o takiej instalacji jakie są wady i zalety czy ogolnie warto montować LPG? Gdzie mogę znapeść kod silnika?

Pozdrawiam

Artu66 16-01-2019 11:32

Odp: Założenie LPG - czy opłaca się
 
Na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć. Zależne jest to od tego, ile kilometrów robisz rocznie. Łatwo policzyć, tylko trzeba chcieć :diabel2:

darq_1 17-01-2019 07:58

Odp: Założenie LPG - czy opłaca się
 
Miesiecznie robie 1500km przeliczenie nie jest takie łatwe bo każdy "gazownik" mówi inną wartość spalonej benzyny i gazu na 100km gdyż montowane instalacje działają na zasadzie mieszanki Pb i Lpg(ile pali gazu na 100km nie wiem a też ciężko mi jest zgadywać). Reasumując dostałem informację że spalane Pb jest w granicach 1.5-4 l na 100km i temu chciałem dowiedzieć się od posiadaczy podobnych instalacji jak to naprawdę wygląda. Wiadomo spalanie indywidualna sprawa ale może ktoś napisze gazu pali tyle a benzyny tyle i jaką instalacje ma. Jeszcze jest kwestia co szybciej wykańcza się w silniku przy takim rodzaju paliwa. Coś słyszałem o wtryskach że padają. Na ten temat też prosiłbym o wypowiedz. Z innej beczki może ktoś napisze gdzie mogę znaleść kod silnika bo po vin nie ma takiej opcji?

Artu66 19-01-2019 07:13

Odp: Założenie LPG - czy opłaca się
 
Ja swojego "zagazowałem" w listopadzie 2016r. Nie mam żadnej informacji o "pobieraniu benzyny" podczas jazdy... oczywiście oprócz rozruchu, do czasu przełączenia na LPG.
Co do wyliczeń, to koszty paliwa są średnio 50% niższe na LPG niż PB.
Dochodzi droższy przegląd, bo przecież trzeba jakoś ukarać za to, że jeździmy ekologicznie :evil:
Jeśli chodzi o wtryski, to zawsze uruchamiasz na PB, więc ich "zapiekanie", to według mnie jest mit :)

Jeśli chodzi o kod silnika, to jest temat na forum: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

makinen 19-01-2019 17:35

Odp: Założenie LPG - czy opłaca się
 
Chcesz mieć problemy i tracić czas załóż. Mówię to jako użytkownik dwóch aut z LPG. W drugim wymontowałem to w cholerę. Kolega chwalił dopóki nie musiał remontować silnika. Teraz kupił diesla.

jarhel74 19-01-2019 23:51

Odp: Założenie LPG - czy opłaca się
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - czytaj ze zrozumieniem- kolega chce założyć gaz do 1.6 EB, a nie do wolnossaka.
Poczytaj w dziale lpd- jest parę tematów o 2.0 EB, a to podobne silniki. Jestem zwolennikiem lpg, ale do EB gaz to kiepski pomysł.

kln1920 20-01-2019 10:51

Odp: Założenie LPG - czy opłaca się
 
We wtrysku pośrednim lpg jak najbardziej się opłaca, ale w bezpośrednim...sam nie wiem. Powoli myślę nad wymianą samochodu na nowszy i mocniejszy, chyba też patrzę coraz przychylniej na diesla, taniej wychodzi niż 9l lpg + 2l no pb

matipad 20-01-2019 16:05

Odp: Założenie LPG - czy opłaca się
 
Zrobiłem 100tyś na gazie (12l gazu na 100km) i nie miałem żadnych problemów. Łatwo sobie obliczyć, że zarobiłem na tym wartość samochodu. Takie sprawy jak droższy przegląd, czy 100zł na przegląd gazu co 15 tyś to pomijalne kwoty.
Tyle ze gaz w 2.0 duratec, a jak się to ma to tych ecoboostów. Nie mam pojęcia.
Diesel może spali mniej, ale co z tego jak naprawy wtrysków, dwumas, dpfów zaburzają całą opłacalność.

jarhel74 21-01-2019 21:27

Odp: Założenie LPG - czy opłaca się
 
Mój kuzyn zakłada gaz.
Mimo że to jego kasa, mocno odradza zakładanie lpg do wtrysku bezpośredniego.

Raflik85 03-03-2019 19:38

Gazowanie
 
Witam serdecznie czy jest możliwość zagazowania Grand C maxa 7 os. ??
I jaki silnik sie do tego najlepiej nadaje ??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.