Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] mimo wciśniętego pedału hamulca hamuje ale nadal jedzie. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311463)

jakoturysta 27-07-2020 11:22

mimo wciśniętego pedału hamulca hamuje ale nadal jedzie.
 
Witam, mam problem z którym nie mogę sobie poradzić,
mianowicie od pewnego czasu mój Focus mimo wciśniętego pedału hamulca
hamuje ale nadal jedzie.
Klocki są ok, tarcze ok. Przeszedł pozytywnie test hamowania.
Powiedziano mi żebym kupił zawór zwrotny do serwo i jego wymiana powinna pomóc.
Problem w tym, że albo źle coś wpisuje albo nie wiem, bo nie mogę znaleźć takiej części do Focusa Mk2 1.8TDCi.
Mechanik u którego wszystko robię przebywa na urlopie.
Co może być przyczyną?

fantozzi 27-07-2020 11:37

Odp: Problem z hamulcem - FOCUS Mk2 1.8TDCi
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

jakoturysta 27-07-2020 11:55

Odp: Problem z hamulcem - FOCUS Mk2 1.8TDCi
 
nie będzie żadnego problemu, że ten który wysłałeś jest do 2.0 TDCi?

fantozzi 27-07-2020 11:56

Odp: Problem z hamulcem - FOCUS Mk2 1.8TDCi
 
Zapytaj w sklepie.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

margov 27-07-2020 12:37

Odp: Problem z hamulcem - FOCUS Mk2 1.8TDCi
 
Tylko 2.0 D

U siebie w 1.8tdci mam po wymianie serwo problem ze pedał dość głęboko wg mnie zostaje wciśnięty zanim zacznie skutecznie hamować.
Układ odpowietrzony kloxki tarcze jeszcze sporo przejadą. Ktoś coś może da się to jakoś wyregulować. Jak lekko wciśnie się pedał parę mm dosłownie to na prostej jak auto sir toczy zwalnia, inna sprawa że stop tylny wtedy nie zapala się a dopiero jak głębiej się wciśnie pedał hamulca.

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

DjLeo 27-07-2020 13:14

Odp: Problem z hamulcem - FOCUS Mk2 1.8TDCi
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a sprawdzałeś na kompie, czy nie ma jakiś błędów?

jakoturysta 27-07-2020 13:27

Odp: Problem z hamulcem - FOCUS Mk2 1.8TDCi
 
nie sprawdzałem, niedawno przechodziłem przegląd i wszystko było ok. przy przyspieszeniu i gwałtownym hamowaniu auto po prostu nie ma siły hamowania. kola się obracają.

DjLeo 27-07-2020 21:59

Odp: Problem z hamulcem - FOCUS Mk2 1.8TDCi
 
Cytat:

Napisał jakoturysta (Post 3269749)
nie sprawdzałem, niedawno przechodziłem przegląd i wszystko było ok. przy przyspieszeniu i gwałtownym hamowaniu auto po prostu nie ma siły hamowania. kola się obracają.

Kurczę za sterowanie mocą hamowanie jest odpowiedzialne właśnie Serwo. Więc jeżeli przy gwałtownym naciśnięciu pedału hamulca, nie masz wyraźnego efektu hamowania, to może być właśnie serwo, no ale mówisz, że przeszedł test hamowania, to trochę nie rozumiem. Jedno drugie wyklucza.

Niezależnie od tego przychodzą mi do głowy jeszcze 2 rzeczy. Problem z korektorem siły hamowania. Może jest tak, że masz nie do końca sprawny korektor i np. równo rozłożoną siłę hamowania na przednią i tylną oś. Działający korektor powinien dawać większe hamowanie na przód. Co podczas jazdy może skutkować właśnie takim efektem, hamujesz auto jedzie. Dodatkowo to by mogło tłumaczyć pozytywny test hamowania. Ponieważ regulator nie ma dużego zastosowania w rolkach na stacji diagnostycznej, kiedy auto stoi i nie działają na nie siły inne niż te w układzie hamulcowym. Kiedy auto się porusza podczas gwałtownego hamowania przód się dociska, źle działający regulator nie wyrównuje siły tak aby przód dostawał więcej hamowania, przez to efekt może być taki jak masz.

To oczywiście jedna z hipotez, ale zawsze jakiś dodatkowy punkt zaczepienia. Przy czym podpiął bym do kompa auto i tak. Może a raczej powinno coś wyjść, jeżeli ma to związek z układem hamowania.

Pozostaje kwestia EBA (System wspomagania awaryjnego hamowania), może tutaj też coś nie gra. Nie mam zbyt dużej wiedzy w kwestii tego systemu, ale jest on składową ABS i to właśnie on jest odpowiedzialny za to, aby do hamować auto jak użyjesz hamulca (mniej pewnie, podczas gwałtownego hamowania).

Gdybyś bezpiecznie rozpędził auto do powiedzmy 70km/h i wykonał gwałtowne hamowanie z pedałem z całej siły wciśniętym to wtedy byłoby wiadomo o co chodzi. W takiej sytuacji powinny zadziałać wszystkie systemy.

Tak czy siak musisz posprawdzać co się da.

Qzynrally 28-07-2020 06:57

Odp: Problem z hamulcem - FOCUS Mk2 1.8TDCi
 
Cytat:

Napisał DjLeo (Post 3269900)
Działający korektor powinien dawać większe hamowanie na przód. Co podczas jazdy może skutkować właśnie takim efektem, hamujesz auto jedzie. Dodatkowo to by mogło tłumaczyć pozytywny test hamowania. Ponieważ regulator nie ma dużego zastosowania w rolkach na stacji diagnostycznej, kiedy auto stoi i nie działają na nie siły inne niż te w układzie hamulcowym. Kiedy auto się porusza podczas gwałtownego hamowania przód się dociska, źle działający regulator nie wyrównuje siły tak aby przód dostawał więcej hamowania, przez to efekt może być taki jak masz.

Na serio w naszych focusach korektory tak działają? Kurde było by to pierwsze auto które znam, że korektor ma jakikolwiek wpływ na przednią oś. We wszystkich w ktorych dotychczas grzebałem korektor jedynie mniej lub bardziej ograniczał siłę hamowania tylnej osi i tym sposobem zmieniał rozkład sił przód tył. A sam przód zawsze hamuje 100% "tego co nacisniesz"

DjLeo 28-07-2020 07:48

Odp: Problem z hamulcem - FOCUS Mk2 1.8TDCi
 
Cytat:

Napisał Qzynrally (Post 3269943)
Na serio w naszych focusach korektory tak działają? Kurde było by to pierwsze auto które znam, że korektor ma jakikolwiek wpływ na przednią oś. We wszystkich w ktorych dotychczas grzebałem korektor jedynie mniej lub bardziej ograniczał siłę hamowania tylnej osi i tym sposobem zmieniał rozkład sił przód tył. A sam przód zawsze hamuje 100% "tego co nacisniesz"

Tak to prawda, jedno słowo do zamiany, z przód na tył i reszta się zgadza. Inna kwestia nie jestem pewien czy korektor występuje w ogolę w tym modelu. Także zwracam honor.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.