Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jaki polecacie bagażnik dachowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69681)

be_rcik 18-01-2011 22:40

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał antoine (Post 1579556)
MikiJ,

ja osobiście polecam bagażnik rowerowy montowany na hak...
kupiłem Atera Strada Sport 3 (ok. 1400 PLN), sam bagażnik ma możliwość zamontowania 3 rowerów, ale do tego jest jeszcze do dokupienia adapter na 4 rower, więc sprawa rozwiązana...
...konstrukcja jest lekka, po zamontowaniu jej na hak, można swobodnie ją odsunąć (z rowerami tym bardziej) i otworzyć klapę bagażnika, poza tym,

<<antoine>>, prtzymierzałem na sucho ten bagażnik przed sklepem, i pamiętam że po zamontowaniu sama klapa się otwierała, ale była moim zdanim zbyt mała rezewa na wystającą kierownicę. Jeszcze gorzej było z drożym
"Atera Starda 3", nie odchylanym ale wysuwanym.
Czy bez problemu po odchylaniu mieszczą się rowery, czy musisz coś kombinować? Masz jakś fotkę jak to wyglada?

johop 18-01-2011 22:49

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał MikiJ (Post 1579071)
Chciałbym jeszcze zapytać osób które miały okazję przewozić 4 rowery na dachu S-max’a...

Cztery rowery mieszczą się z zapasem. Ja ustawiałem je naprzemian i miałem wrażenie, że nawet pięć bym wcisnął. Belki mam jakieś... kupione w ASO z pierwszym S-Maxem i zwykłe bagażniki rowerowe (z tych za 5 dych).

Zoltyy 19-01-2011 00:11

Re: Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał basil (Post 1580039)
Na ten temat była już dyskusja. policja dopuszcza "dorobioną" tablicę rejestracyjną bez naklejki homologacyjnej na bagażnik rowerowy montowany na hak. poszukaj na forum.

Czy "policja dopuszcza" oznacza ze nie moze za taka tablice ukarac, czy ze moze nie ukarac...???

be_rcik 19-01-2011 07:22

Odp: Re: Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał Zoltyy (Post 1580273)
Czy "policja dopuszcza" oznacza ze nie moze za taka tablice ukarac, czy ze moze nie ukarac...???

Tzn jak by chciała to może ukrać.
Ale raczej nie chce. Mam z tym już doświadczenia i w mojej rodzinie nie tylko ja.
Sama praktyka jest tak powszechna i niejednoznacznie uregulowana, że musisz mocno podpaść "władzy" żeby się na tobie "wyżywał".

antoine 19-01-2011 07:34

Odp: Bagaznik dachowy
 
be_rcik,

ja na razie jeżdżę z dwoma dużymi rowerami (moim na ramie 21' i żonki), pierwszy rower jest zamontowany na pierwszym "polu" do zamontowania roweru, drugi tuż za nim... powiem Ci, że przy wysunięciu rowerów i otwarciu klapy bagażnika nie ma mowy o tym, aby kierownice w jaki kolwiek sposób utrudniły jej otwierania...jest zbyt duża odległość po odsunięciu bagażnika od samochodu...

...z początku sądziłem, że cała konstrukcja może nie wytrzymać wysunięcia, kiedy będą zamontowane 3 rowery, ale bagażnik jest stalowy, a tylko te zewnętrzne elementy są aluminiowe... poza tym, sama nazwa może mylić, bo Atera strada DL 3 jest bodaj że lżejsza niż Atera Strada Sport 3, a ma takie same możliwości załadunkowe (kg)...

...jeśli chodzi o zdjątka, to musiałbym specjalnie zakładać bagażnik i rowery, a teraz to sezon na wożenie boxa :)))
...ale nie ma problemu, jak się zrobi cieplej, abym zrobił parę fotek i je umieścił na forum...

,,,moim zdaniem nie ma co się bać tego bagażnika, a teraz jak widziałem ceny to chyba jest taniej i to o jakieś 200 PLN, jedyny problem to brak haka, ale on się przyda także do przyczepy, poza tym to wygoda mieć rowery z tyłu i nie dźwigać ich na dach

be_rcik 19-01-2011 10:00

Odp: Bagaznik dachowy
 
Cytat:

Napisał antoine (Post 1580337)
,,,moim zdaniem nie ma co się bać tego bagażnika, a teraz jak widziałem ceny to chyba jest taniej i to o jakieś 200 PLN, jedyny problem to brak haka, ale on się przyda także do przyczepy, poza tym to wygoda mieć rowery z tyłu i nie dźwigać ich na dach

Dzięki za info, ceny w sklepach około 1400 zł.
Jestem zdecydowanym zwolennikim bagażników rowerowych na hak.
Na razie mam hak, ale hak niestey będzie sprzedany razem z samochodem (pewnie za jakieś 3 lata), a sam bagaznik jest inwestycją długofalową.

Co do montażu rowerów na dachu, to jest horror.
Założenie bagażnika - 15 min
załozenie uchwytów na rowery - 30 min
założenie rowerów 3 sztuki - min 30 min.
Po takiej operacji miełem zawsze tak pocharatane palce, że się dziwię że któregoś nie straciłem. Montowałem niestety zawsze sam, muszę poczekać jeszcze z 10 lat żeby mi syn pomógł ;-)
a moja piękna takimi sprawami się nie zajmuje, może się najwyżej wkurzyć "że to tak długo trwa ..." :P

Jeszcze jedno, da radę samemu montować na hak taki bagażnik samemu?
Ten którym dysponuję daje się, ale jest ciężko - dosyć dużo waży, to jest Strada która ma jakieś 6-7 lat, jest nieuchylna.

pbobek 19-01-2011 10:08

Odp: Bagaznik dachowy
 
Waga 15,5 kg

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
wygląda na wykonalne w pojedynkę. Byłem w szoku jak zobaczyłem że odchyla się prawie o 90 stopni.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Atera Strada DL3 odsuwana a nie uchylana i kosztuje już 1700

Slartibartfast 19-01-2011 10:18

Odp: Bagaznik dachowy
 
Panowie a jak wygląda sprawa zabezpieczenia tego bagażnika na hak przed kradzieżą?
Tzn jedziesz na rowekru a eSio zostaje z zamontowanym bagażnikiem na parkingu?
P.S. W tym temacie jestem zieloniutki. Nie wiem nawet jak takie wielkie ustrojstwo stabilnie trzyma się na kuli od haka...

antoine 19-01-2011 13:05

Odp: Bagaznik dachowy
 
be_rcik, Slartibartfast,

odpowiadając na wasze pytania...
sam bagażnik wydaje mi się, że jest lekką konstrukcją, ja ją sam dźwigam bez niczyjej pomocy (dane producenta to 15,5 kg)...sam montaż jest dość prosty, bo obsługuje się głównie jedną ręką za pomocą dźwigni (to jest kwestia wprawy, za pierwszym razem musiałem poczytać instrukcję obsługi, ale potem szło jak po maśle :) ), w której znajduje się zamek, na uchwytach, do których mocuje się rowery także znajduję się zamki na ten sam kluczyk...

...jeśli chodzi o zabezpieczenie bagażnika po zdjęciu z niego rowerów, to sam bagażnik jest zabezpieczany poprzez zamknięcie go kluczykiem, ale ja nigdy nie byłem tak odważny aby zostawić go na haku i pojechać sobie na rowerkach...a to dlatego, że bagażnik Atera Strada DL 3 idealnie wchodzi do bagażnika S-maxa, po szerokości, nie trzeba nic kombinować (skos, wzdłuż)...więc zawsze zostawiałem bagażnik w samochodzie

be_rcik 19-01-2011 17:48

Odp: Bagaznik dachowy
 
Dzięki, przekonaliście mnie,
jak ja przekonam moja piękniejszą połówkę to kupię :619:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.