Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] o¶wietlenie w Zegarach jak to naprawić ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=84740)

John691 27-11-2009 08:14

o¶wietlenie w Zegarach jak to naprawić ?
 
Witam !!!!!!!!!!!!!
Padło mi podswietlenie wszystkich zegarów na desce rozdzielczej. Czy przepalił się bezpiecznik (który?) - czy jest jaka¶ inna przyczyna???????. Dodam , że w moim modelu nie ma potencjometru regulacji natężenie pod¶wietlenia, a w opisie bezpieczników w instrukcji któr± mam żaden nie odpowiada za deskę rozdzielcz± ?????!!!! POMOCY !!!!!

kiku 27-11-2009 08:32

Odp: pod¶wietlenie zegarów - padło !!!
 
Jesli to bezpieczniki to nr 50 lub 59- oba brazowe 7,5 A. Mozesz je sprawdzic. To jest skrzynka z bezpiecznikami po lewej stronie pod tabl. rozdzielcza. A radio dziala?

John691 27-11-2009 08:42

Odp: pod¶wietlenie zegarów - padło !!!
 
No dzięki sprawdzę - ale w instrukcji mam napisane , że bez. nr 50 (br±zowy 7,5 A)odpowiada za ogrzewanie lusterek, a nr 59 (czerwony 10 A)za przeł±cznik swiateł - ale ta instrukcja jest trochę do bani , bo niby taka uniwersalna do róznych modeli !!!!!!!. Radio działa !!!!!!

fujimore 27-11-2009 08:55

Odp: pod¶wietlenie zegarów - padło !!!
 
Miałem ten sam problem sprawdziłem bezpieczniki były ok. padły mi wszystkie żarówki .
Po ich wymianie(3 miesi±ce temu) nadal jest ok. (mam też ¶wiatła bez regulacji pod¶wietlenia)
Wymiana żaróweczek jest banalnie prosta dasz sobie rade .

John691 27-11-2009 09:26

Odp: pod¶wietlenie zegarów - padło !!!
 
Dzieki !!!!! A pamietasz może jakie to żarówki , o jakiej mocy i ile ich tam jest - to najpierw bym podjechał gdzie trzeba i je kupił a potem zabierał sie do rozkręcania deski. Tak czy inaczej zacznę od sprawdzenia bezpieczników . A swoja droga to dziwne że wszystkie spaliły się naraz !!!!

tomiscorpio 27-11-2009 10:44

Odp: pod¶wietlenie zegarów - padło !!!
 
watpie w to powaznie zeby padly wszystkie zarowki naraz.

Albo jakies zwarcie bylo , jedynie ze przy wymianie na nowe nieswiadomie naprawiles cos ze zadzialalo wszystko.

shapyr 27-11-2009 15:10

Odp: pod¶wietlenie zegarów - padło !!!
 
SprawdĽ bezpiecznik nr 30.

fujimore 27-11-2009 17:48

Odp: pod¶wietlenie zegarów - padło !!!
 
Miałem problem z ładowaniem alternatora (¶rednio 16v) może z tond ten problem?
Żaróweczki to bodajże (T5) 5w. Dokładnie nie pamiętam.

Lukas_power 30-11-2009 09:54

Odp: pod¶wietlenie zegarów - padło !!!
 
SprawdĽ czy ¶wieca Ci sie tylne ¶wiatła. Bezpiecznik 32 odpowiada za pod¶wietlenie deski, pokręteł od nawiewu i za ¶wiecenie tylnych ¶wiateł.

ahinsa81 30-12-2014 00:04

Odp: pod¶wietlenie zegarów - padło !!!
 
witam, u mnie było podobnie. objawy te same co u kolegi, nie działało pod¶wietlenie zegarów i nawiewów, po sprawdzeniu również tylne ¶wiatła. wymieniłem bezpiecznik nr 30 i wszystko gra. a żarówki w pod¶wietleniu muszę wymienić swoj± drog±


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.