Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Nie działa podgrzewana przednia szyba (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99998)

andrzejandrzej 10-05-2010 16:59

Nie działa podgrzewana przednia szyba
 
Witam,

Przestała mi działać podgrzewana przednia szyba (nie załącza się przekaźnik ani dioda na przycisku), czy może być to spowodowane wysoką temp. na zewnątrz?
dodam że jest prąd na przekaźniku, a sam przekaźnik jest na 100% sprawny.

szukałem na forum ale na to pytanie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

karloss 10-05-2010 18:42

Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba
 
z tego co pamiętam powyżej 4 stopni C nie działa podgrzewanie szyby
po za tym po co chcesz teraz włączać to podgrzewanie? przecież mrozów nie ma:surprise:

pupek86 10-05-2010 19:54

Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba
 
Cytat:

Napisał andrzejandrzej (Post 1433249)
Witam,

Przestała mi działać podgrzewana przednia szyba (nie załącza się przekaźnik ani dioda na przycisku), czy może być to spowodowane wysoką temp. na zewnątrz?
dodam że jest prąd na przekaźniku, a sam przekaźnik jest na 100% sprawny.

szukałem na forum ale na to pytanie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

grzanie powinno sie zalczyc bez wzgledu na temp. jezeli szyba jest ciepla, to poprostu szybciej wylaczy sie grzanie, bynajmniej jest tak u mnie.

Mariusz 10-05-2010 20:35

Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba
 
Tak samo jest u mnie. Jeżeli temp. zewn. spada poniżej iluś tam stopni, grzanie szyby załącza się automatycznie, jeżeli zaś włączam ogrzewanie świadomie, niezależnie od temp. zewn. to grzeje. A jeśli chodzi o czas grzania, nie wiem. Może 2, 3, 4 min.

andrzejandrzej 11-05-2010 11:12

Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba
 
Cytat:

Napisał karloss (Post 1433327)
po co chcesz teraz włączać to podgrzewanie? przecież mrozów nie ma:surprise:


Faktycznie nie ma mrozów ale ostatnio prałem tapicerkę i miałem zaparowaną szybę, naciskam przycisk i nic... z reszta nie lubie jak mi coś w aucie nie działa ;)

Cytat:

Napisał karloss (Post 1433327)
z tego co pamiętam powyżej 4 stopni C nie działa podgrzewanie szyby

no właśnie tak też myślałem... dodam, że mam climatronic i jest taki przycisk z rysunkiem szyby przedniej i napisem MAX. pomyślałem, że to jest po to właśnie, jak jest powyżej 4*C, ale jak koledzy twierdzą, że powinno hulać mimo wszystko to trzeba będzie problem rozwiązać...

Dzieki za wypowiedzi :)

karloss 11-05-2010 12:23

Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba
 
no właśnie tak też myślałem... dodam, że mam climatronic i jest taki przycisk z rysunkiem szyby przedniej i napisem MAX. pomyślałem, że to jest po to właśnie, jak jest powyżej 4*C, ale jak koledzy twierdzą, że powinno hulać mimo wszystko to trzeba będzie problem rozwiązać...

to co jest na panelu climatronica (duży przycisk) służy właśnie do szybkiego odparowania szyb i nie ma nic wspólnego z podgrzewaniem szyby
szczerze mówiąc to podgrzewanie nie działa jak suszarka i wykorzystanie tego do zaparowanej szyby (mowa o obecnych plusowych temp.) jest raczej wątpliwe (bardzo mała skuteczność):027:
włącz klimę, skutecznie osusza powietrze, najlepiej na obiegu wewnętrznym:)

arturek 11-05-2010 12:37

Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba
 
Witam
Istotne pytanie - jak włączacie ogrzewanie przedniej szyby????!!
- czy tylko przekręcacie kluczyk i naciskacie przełacznik
- czy uruchamiacie silnik i wtedy naciskacie przełacznik
Aby właczyło się ogrzewanie przedniej szyby (właczane przyciskiem) to musi byc uruchomiony silnik - taka ochrona akumulatora przed rozładowaniem.

Arturek
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

andrzejandrzej 11-05-2010 13:15

Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 1433831)
Witam
Istotne pytanie - jak włączacie ogrzewanie przedniej szyby????!!
- czy tylko przekręcacie kluczyk i naciskacie przełacznik
- czy uruchamiacie silnik i wtedy naciskacie przełacznik
Aby właczyło się ogrzewanie przedniej szyby (właczane przyciskiem) to musi byc uruchomiony silnik - taka ochrona akumulatora przed rozładowaniem.

Arturek
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Oczywiścnie że na włączonym silniku

co do zdjęcia to chcę zaznaczyć że mam mondeo przed liftem ale ogólnie ikonki na guzikach są te same :)


Cytat:

Napisał karloss (Post 1433820)
włącz klimę, skutecznie osusza powietrze, najlepiej na obiegu wewnętrznym:)

Wiem, tak też zrobiłem :) ale nie zmienia to faktu, że padło mi podgrzewanie przedniej szyby :(

rabbit_tomek 27-10-2010 22:53

Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba
 
witam
mam problem z przednia szyba. po włączeniu jej działa tylko lewa cześć a prawa nie grzeje :/ koledzy czego to może być przyczyna? może szyba jest do wymiany, coś pękło wewnątrz??

Mariusz 27-10-2010 23:29

Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba
 
Cytat:

Napisał rabbit_tomek (Post 1530611)
witam
mam problem z przednia szyba. po włączeniu jej działa tylko lewa cześć a prawa nie grzeje :/ koledzy czego to może być przyczyna? może szyba jest do wymiany, coś pękło wewnątrz??

Niekoniecznie.
Brak styku na złączce gniazdo/wtyczka na podszybiu, spalony bezpiecznik (dwa osobne lewa/prawa strona), no chyba, że w ostateczności szyba (sprawdź rezystancję obydwu połówek szyb).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.