Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   wymiana opon, klocków i tarcz-auto zjeżdża na lewo (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=55419)

radkins20 19-11-2008 07:46

wymiana opon, klocków i tarcz-auto zjeżdża na lewo
 
witam
w poniedziałek wymieniałem opony z letnich na zimowe (na tych samych felgach) i wymieniałem klocki z tarczami przedniej osi.
przed tym auto jak puszczałe kierownice jechało prosto [jeżeli droga na to pozwalała :) ] teraz zauważyłe że odbija mi delikatnie na lewo.... co może być przyczyną żle wyważone koła??

wojtekjanus 19-11-2008 08:07

Re: wymiana opon, klocków i tarcz-auto zjeżdża na lewo
 
Jeżeli lewy hamulec się nie grzeje, to przyczyna leży w oponach; czy zimówki nie były już używane i na lewy przód założyłeś tył (opona z ostrym rantem), a na prawy przód także przód ( opona z zaokrąglonym rantem).
Ale także przy nowych oponach czasem występują różnice w oporach toczenia. Spróbuj zamienić stronami koła.

Paweł5 19-11-2008 08:11

Re: wymiana opon, klocków i tarcz-auto zjeżdża na lewo
 
Spróbuj zamienić prawe koło z lewym i sprawdź efekt. Jeśli to nie pomoże to możliwe że po zmianie klocków coś źle zmontowałeś np. zapieczone tłoczki i lekko jedną tarczę hamują. Przy wymianie klocków należy specjalnym smarem (o właściwościach lekko odrdzewiających) posmarować wysunięty tłoczek. Przerabiałem to wiele razy w moich starych wynalazkach motoryzacyjnych (m.in. polskie cuda dawnej epoki) :fcp3

resonal 19-11-2008 09:21

Re: wymiana opon, klocków i tarcz-auto zjeżdża na lewo
 
Ile przejechałeś po zmianie opon? Może muszą się "ułożyć". U mnie po zmianie opon też sciągało, zrobiłem dużą trasę i ściąganie minęło.
pozdro

Schem 19-11-2008 10:40

Re: wymiana opon, klocków i tarcz-auto zjeżdża na lewo
 
A sam zmieniałeś te tarcze, czy mechanik?
Tarcza co prawda trzyma się tylko na zacisku, ale jeśli przyrdzewiała do piasty a mechanik użył ciężkiego argumentu, żeby ją nakłonić do zejścia, to przejedź się na zbieżność :fcp2

To taki mój wniosek.
Do tych, co koledzy piszą, bo te są jak najbardziej prawdopodobne.
Ale zbieżność bym też sprawdził, skoro jeszcze coś było robione poza zmianą opon.

jumper1 19-11-2008 10:49

Re: wymiana opon, klocków i tarcz-auto zjeżdża na lewo
 
Mam podobny efekt i w moim przypadku jestem pewen ze to opony. W zeszłą zime zaczęlo mi ściągać w lewo, zbieżność OK, okazało się że po zamianie opon prawa-lewa, ściąga w drugą stronę. Po założeniu letnich problem znikł, teraz po założeniu spowrotem zimówek znowu się pojawił.
Wyważanie opon nic nie dało.

Jester 19-11-2008 10:55

Re: wymiana opon, klocków i tarcz-auto zjeżdża na lewo
 
Cytat:

Napisał jumper1
Mam podobny efekt i w moim przypadku jestem pewen ze to opony. W zeszłą zime zaczęlo mi ściągać w lewo, zbieżność OK, okazało się że po zamianie opon prawa-lewa, ściąga w drugą stronę. Po założeniu letnich problem znikł, teraz po założeniu spowrotem zimówek znowu się pojawił.
Wyważanie opon nic nie dało.

Zamień tył na przód. Może po jednym sezonie dotrą się i nie będzie problemu.

mario591 19-11-2008 11:51

Re: wymiana opon, klocków i tarcz-auto zjeżdża na lewo
 
radkins20, piszesz, że wymieniałeś także tarcze i klocki. Nowe klocki muszą sie ułżyć wiec może ten efekt jest tym spowodowany, pośmigaj trochę. A czy po zmianie klocków rozpędzałeś auto i gałtownie hamowałeś kilka razy ??? Bo tak włąsnie sie układa klocki i całą reszte. Zrób tak kilka razy jak nie pomoże to może faktycznie coś z oponami, można też podjechać i ustawić zbierzność !!! (zobacz jak ściera ci się guma w oponach)

radkins20 19-11-2008 19:57

Re: wymiana opon, klocków i tarcz-auto zjeżdża na lewo
 
Może macie racje co do klocków przejechałem dopiero +/- 30 km i starałem się delikatnie hamować. opony zimówki mam nowe a zbierzność była ok na letnich to czemu by niemiała być na zimowych? pośmigam troche i zobaczymy.
dzięki za wszytkie cenne uwagi.

Schem 20-11-2008 07:12

Re: wymiana opon, klocków i tarcz-auto zjeżdża na lewo
 
Cytat:

Napisał radkins20
zbierzność była ok na letnich to czemu by niemiała być na zimowych?

No, temu, że
Cytat:

Napisał radkins20
w poniedziałek wymieniałem opony z letnich na zimowe (na tych samych felgach) i wymieniałem klocki z tarczami przedniej osi.

Ale rób jak uważasz - Twoje życie i Twój samochód :fcp2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.