Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   rdzewiejąca karoseria (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=154671)

osorio89 28-03-2012 21:55

rdzewiejąca karoseria
 
Witam,

Jestem ciekawy jakich środków stosujecie do oczyszczania powierzchni z rdzy?
Jakie podkłady są polecane oraz farby?

I ile to kosztowałoby :)

Pozdrawiam.

wojtekjanus 29-03-2012 08:34

Odp: rdzewiejąca karoseria
 
To zależy w którym miejscu trzeba coś zrobić.
Jeżeli pod autem, to czyszczę do żywego metalu różnymi narzędziami (tarczka obrotowa lub stalowa szczotka, skrobaki - najlepiej z kanciastych pilników, płótno ścierne itp), odtłuszczam nitro, a potem nanoszę na to bez żadnego podkładu masę uszczelniającą. Może to być np polska SEAL 10 lub SEAL 12 lub niemiecka Carlofon. Mają one niesamowitą adhezję, stosunkowo szybko wysychają, ale pozostają elastyczne. Potem - jeżeli widać jasną plamę (np w nadkolu) pryskam czarnym barankiem.

Na nadwoziu - po dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu - kładę podkład akrylowy APP - a potem pędzeleczkiem robię zaprawkę.
Jednak wszystkie większe roboty - nie kwalifikujące się do tzw zaprawek - oddaję do dobrego lakiernika.

Zapoznaj się z ofertą firmy APP: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
mają świetne produkty, towar I klasa dla zawodowców, wszystko co potrzebujesz.

Mi kiedyś kapnął w zakamarek podłogi duży glut masy APP SEAL10 - nie zauważyłem od razu. Potem jak już wysechł i chciałem go usunąć, to nawet obcęgami nie mogłem go oderwać - jak przyspawany... Nie do wiary, jak to cholerstwo trzyma się czystej blachy. Moim zdaniem żaden podkład nie będzie się tak trzymał podłoża, jak ta masa...

Samuurai 05-04-2012 09:00

Odp: rdzewiejąca karoseria
 
takie zabezpieczenia masami uszczelniającymi to według mnie powinny być robione już w fabryce!

przemoroxette 05-04-2012 17:16

Odp: rdzewiejąca karoseria
 
Nigdy rdzy nie usuniesz do końca. Dobrze jest użyć na wyczyszczoną powierzchie z rdzy brunoxa lub corroplexa.

berthold61 06-06-2012 12:31

Odp: rdzewiejąca karoseria
 
ciekawy temat a ja bym jeszcze chciał się dowiedzieć co robić w nadkolach bo tam trzeba wstawić kawałek blachy (jest dziura 15/20 cm) aż do bagażnika i rdza czy tym samym środkiem co tu nadmieniliście bez podkładu a może tym brunexem czy cortaninem podkład a potem ta masa????
to jest stary golf 2 szkoda sprzedawać służy mi na dojazdy na ryby

Set2000 17-06-2012 18:58

Odp: rdzewiejąca karoseria
 
Dziury które nie mają większego wpływu na kaste i są sporadyczne można załatać większym kawałkiem blachy i nitownicom na nity zrywalne przynitować.Nie zapominając
o oczyszczeniu, podkładzie, i uszczelniaczu tak więc kolego berthold61
nitem to !

berthold61 19-06-2012 18:02

Odp: rdzewiejąca karoseria
 
Cytat:

Napisał Set2000 (Post 1841321)
Dziury które nie mają większego wpływu na kaste i są sporadyczne można załatać większym kawałkiem blachy i nitownicom na nity zrywalne przynitować.Nie zapominając
o oczyszczeniu, podkładzie, i uszczelniaczu tak więc kolego berthold61
nitem to !

tak też to zrobię bo blacharze kilku i każdy śpiewa że 300 z stówy a do tak starego auta to trochę kasy już szkoda bo szrot się już pomału kłania rok może dwa

majdan 18-09-2012 19:15

Odp: rdzewiejąca karoseria
 
> brunoxa lub corroplex

brunox to cienizna; tego drugiego nie znam. Ja usuwam to co odpada, pozniej corizon (sluzy do konserwacji statkow) i na koniec boll. Jak sa dziury to albo masa uszczelniajaca albo mata i zywica z utwardzaczem. Po roku ponowna lustracja ubytkow. I tak w kolko. Jedyna rada to wycinac i nowe wspawac.

Napisany 20-10-2012 14:46

Odp: rdzewiejąca karoseria
 
Cienizna to może przesada, no ale faktycznie szału nie ma za taką cenę choć wiele osób poleca... Spotkałem się z różnymi sprzecznymi opiniami.

Ja sam do usuwania rdzy używam odrdzewiacz.com , przystępna cena, nie widzę sensu wydawać nie wiadomo ile kasy na odrdzewiacz,odtłuszczacz. Jest skuteczny, penetruje rdzę i zostawia warstwę ochronną, zapobiega nawrotom rdzy. Przykładowych fotek chwilowo nie mam, ale na dniach mogę wrzucić.

DN Szczecin 20-10-2012 22:00

Odp: rdzewiejąca karoseria
 
Corroplex jest skuteczny, w pierwszej osobie stosowałem. Brunox to rzeczywiscie cienizna-słabizna.

Napisany masz rację - odrdzewiacz.com jest dobry i dosyć tani, dobra alternatywa dla drozszych preparatow, dla ludzi ktorzy nie przywiazuja sie do znanych srodkow. Co Ty? Chcesz robić zdjecia rdzy? :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.