Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Zmiana podświetlenia zegarów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=253048)

exellero 30-03-2016 09:46

Podświetlenie zegarów i światła pozycyjne nie działają
 
Spaliła się prawa żarówka stopu, którą wymieniłem i wszystko było ok. Po około tygodniu czasu nagle podświetlenie zegarów zaczęło gasnąć i się zapalać, a po niespełna minucie zgasło całkowicie. W tym samym momencie okazało się, że przy naciśnięciu hamulca podświetlenie się włącza i zapalają się światła pozycyjne. Po zwolnieniu hamulca wszystko gaśnie. Przednie reflektory świecą normalnie. Wczoraj wymieniłem żarówkę na inną, żeby zobaczyć czy może to od niej i okazało się, że już przy naciśnięciu hamulca nie świeci się podświetlenie zegarów ani światła pozycyjne, ale gorzej bo ani jedno ani drugie nie świeci się już w ogóle. Nie mam już pomysłu co może być nie tak. Sprawdzałem bezpieczniki, wyglądają jakby były ok. Podpowiedzcie coś :roll:

pankrakus 30-03-2016 17:36

Odp: Podświetlenie zegarów i światła pozycyjne nie działają
 
Witam

Jeśli w tylnej lampie robi się "choinka" = po zapaleniu jednego światła, zapala się drugie, to na 99% jest problem z masą

pozdrawiam
pankrakus

pitstop77 31-10-2016 18:53

Zmiana podświetlenia zegarów
 
Witam,
szukam szukam i nie mogę znaleźć odpowiedzi na temat zmiany podświetlenia zegarów w fiestach MK6 przed liftem.
Chciałem zmienić podświetlenie zegarów w mojej fieście na ledy, gdyż żarówki słabo mi świecą. Rozebrałem licznik, dostałem się do żarówek a tam zonk- żarówek nie da się wyjąć, są wlutowane na amen. A przekonałem się o tym próbując jedną z nich wyjąć i niechcący ją rozwaliłem, także teraz nie mam podświetlenia obrotomierza :) da się z tym żyć ale mimo wszystko chciałbym to naprawić. i teraz parę pytań:
1. CZy da się te żarówki jakoś wymienić (na nowe/lub ledy)?
2. CZy podejdzie podmienić zegary z wersji poliftowej?
3. A może podejdą zegary z innego forda?

Pytania do ludzi którzy bawili się z podmianą podświetlenia w swoich autach.

CinZtDk 02-11-2016 18:34

Odp: Zmiana podświetlenia zegarów
 
Witam, jeśli chodzi o naprawę to może spróbuj podłączyć licznik do auta i włączyć światła (obojętnie czy pozycyjne czy drogowe), zmierz miernikiem napięcie żarówki. Ta która Ci odpadła będzie służyć za wzór w sklepie elektronicznym. Później tylko lutownica i zegary naprawione. Jeśli chodzi o podmiankę z wersji poliftowej czy z innego ford to musiałby ktoś bardziej w temacie wypowiedzieć.

Pozdrawiam

slawomirro 03-11-2016 18:28

Odp: Zmiana podświetlenia zegarów
 
Żarówek podświetlenie zmienia się prosto. Zwkle są w kolorowych kapturkach. By zmienić podświetlenie trzeba zmienić kolor tego kapturka. Niestety po lifcie wszędzie są diody. Tu pewnie kolor zmienia się bawiąc komputerem, bo przecież dioda może dowolny kolor wyświetlać, więc gdzieś to jest zaprogramowane.

wojtekpl 03-11-2016 19:34

Odp: Zmiana podświetlenia zegarów
 
A świstak siedział......
Co to za diody, których kolor zmienia się komputerem? Chętnie przygarnę kilka w rozsądnej cenie.

slawomirro 03-11-2016 21:24

Odp: Zmiana podświetlenia zegarów
 
Cytat:

Napisał wojtekpl (Post 2686847)
A świstak siedział......
Co to za diody, których kolor zmienia się komputerem? Chętnie przygarnę kilka w rozsądnej cenie.

No to dlaczego się świecą na zielono, a nie np na czerwono?

wojtekpl 03-11-2016 21:31

Odp: Zmiana podświetlenia zegarów
 
Jak wyżej: gdzie kupić, pokaż jakie; bo może się nie znam....
Bo mogę się nie znać.

D_Mrozu 04-11-2016 07:34

Odp: Zmiana podświetlenia zegarów
 
Dioda typu RGB będzie świeciła w dowolnym kolorze, w zależności od wartości prądu płynącego przez każdą z 3 LED.
Ale w licznikach na pewno nie są RGB tylko jednokolorowe. Zmiana koloru podświetlenia tylko poprzez wymianę diód.

wojtekpl 04-11-2016 09:11

Odp: Zmiana podświetlenia zegarów
 
Tyle, że dioda rgb ma chyba cztery nóżki, a nie dwie...
I wsadź to do licznika.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.