Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Metaliczne styki na nierównośach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=283603)

piotr55122 15-07-2018 21:42

Metaliczne styki na nierównośach
 
Witam

Mam problem z Focusem MK2 1.6 Ti (benzyna 115KM)
Problem polega na metalicznych stukach przy przejedzaniu przez nierówności, zwłaszcza łatwy w drodze. Sztuki jedynie przy skręcie w prawo. Dodam też, że przy gwaltownych ruchach kierownicą w prawo pojawia się również głośny metaliczny dźwięk natomiast przy takich samych ruchach w drugą stronę cisza. W samym zawieszenie diagnosta z SKP nie widzi problemu. Spotkał się już ktoś z podobnym problemem?
Pozdrawiam :)

alexns 15-07-2018 23:03

Odp: Metaliczne styki na nierównośach
 
U mnie podobne objawy, przy skręconych kołach w prawo słychać stuki na nierównościach. Gdy skręcę kołami w prawo i szarpie kierownicą również słychać. Padło na maglownicę.

langolier 15-07-2018 23:06

Odp: Metaliczne styki na nierównośach
 
Cytat:

Napisał alexns (Post 3006150)
U mnie podobne objawy, przy skręconych kołach w prawo słychać stuki na nierównościach. Gdy skręcę kołami w prawo i szarpie kierownicą również słychać. Padło na maglownicę.

Celnie ?
Jak, za ile, i dlaczego tak drogo ?

alexns 15-07-2018 23:12

Odp: Metaliczne styki na nierównośach
 
Jeszcze nie zregenerowali:D Za regenerację + zbieżność + wymiana płynu wspomagania wołają 900 zł.

Co do diagnozy to byłem u dwóch diagnostów i kilku mechaników. Wyraźnie czuć to na lewym drążku kierowniczym, facet rozpiął drążki, poruszał i stwierdził, że jest ok. Sprawdź jeszcze przegub na kolumnie kierowniczej obok pedału gazu.

kunte 16-07-2018 07:30

Odp: Metaliczne styki na nierównośach
 
Podepnę się pod temat, bo mam, wydaje mi się, podobny objaw i to od kilku lat. Podczas jazdy, gdy skręcam w prawo, słychać stukanie, takie metaliczne, gdzieś właśnie z prawej strony. Dzieje się to gdy wjeżdżam na nierówność, bądź nawet powoli na niski krawężnik. Żadnych luzów na wahaczach, czy drążkach nie stwierdzono. Dźwięk ani objawy się nie zwiększają. Występują zawsze w tych samych sytuacjach.

Speedo 16-07-2018 07:39

Odp: Metaliczne styki na nierównośach
 
Te "styki" i "nierównośach" w temacie i "sztuki, łatwy, zawieszenie" w treści to ładnie by wyglądało, jakby zostały poprawione...

langolier 16-07-2018 07:42

Odp: Metaliczne styki na nierównośach
 
Cytat:

Napisał alexns (Post 3006155)
Jeszcze nie zregenerowali:D Za regenerację + zbieżność + wymiana płynu wspomagania wołają 900 zł.

Rozumiem, że demontaż/montaż w ww cenie ?
BTW Zawsze mnie ciekawiło, na czym polega "regeneracja"... [emoji48]

alexns 16-07-2018 10:09

Odp: Metaliczne styki na nierównośach
 
Cytat:

Napisał langolier (Post 3006195)
Rozumiem, że demontaż/montaż w ww cenie ?

W cenie.

No ja też średnio jestem do tego przekonany, ale od jakiś dwóch miesięcy mi się nasiliły te objawy i stuka coraz częściej.

Hooch180 16-07-2018 10:36

Odp: Metaliczne styki na nierównośach
 
U mnie za regenerację przekładni kierowniczej chcą 600zł. Firma, która to regeneruje dale 1 rok gwarancji. Mechanik (nie Pani w recepcji) twierdzi, że regeneracja wystarczy na kolejne 2 lub 3 lata.

langolier 16-07-2018 10:37

Odp: Metaliczne styki na nierównośach
 
Cytat:

Napisał Hooch180 (Post 3006283)
U mnie za regenerację przekładni kierowniczej chcą 600zł. Firma, która to regeneruje dale 1 rok gwarancji. Mechanik (nie Pani w recepcji) twierdzi, że regeneracja wystarczy na kolejne 2 lub 3 lata.

A nie mówi na czym polega regeneracja ?

Bump:
Cytat:

Napisał alexns (Post 3006155)
Jeszcze nie zregenerowali:D Za regenerację + zbieżność + wymiana płynu wspomagania wołają 900 zł.

Co do diagnozy to byłem u dwóch diagnostów i kilku mechaników. Wyraźnie czuć to na lewym drążku kierowniczym, facet rozpiął drążki, poruszał i stwierdził, że jest ok. Sprawdź jeszcze przegub na kolumnie kierowniczej obok pedału gazu.

Poszukałem w sieci i mam do mojego auta i są przekładnie:
LAUBER: 926zł brutto
GENERAL RICAMBI: 976zł brutto
Lizarte: 1097zł brutto
Triscan: 1619zł brutto
Spidan 1633zł brutto

ktoś używał i może zaopiniować ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.