Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] 2.4 tddi 90km dziwne objawy, brak mocy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=285641)

maly9307 03-09-2018 10:14

2.4 tddi 90km dziwne objawy, brak mocy
 
Witam, jestem posiadaczem transita 2004 2.4 tddi d2fa, Przebieg samochodu 320000km 100% prawdziwy.
Problem z transitem taki ze samochód normalnie odpali, ma moc , nie kopci, ale po przejechaniu jakis 200-300m zaczyna mu brakować mocy, zaczyna sie dusić przerywać i po okołu 500m już ciężko nim jechać, aż potrafi zgasnąć i już nie odpalić. Po odczekaniu jakiegoś czasu (godzina moze dwie) samochód znów odpali i będzie przerywał to tych 200m.
Błedy jakie wywalił WOWI to
p0149 p1564 p1631 c0915 c2416
Proszę o jakieś rady od czego zacząć, czytałem ze moze moduł pompy wtryskowej lub ze już czas na regeneracje pompy wtryskowej.
Aaa dodam ze samochód jeździł na normalnym paliwie,
Jeśli założyłem zbędny temat przepraszam.

wojtekjanus 03-09-2018 14:16

Odp: 2.4 tddi 90km dziwne objawy, brak mocy
 
Jeszcze na wszelki wypadek pojechałbym na dobry tester (IDS) z dobrym diagnostą. Jeżeli powtórzą się błędy - to pompa do robienia. Trudno stwierdzić, czy to sterownik, czy wada nastawnika w pompie.

O tych błędach były dziesiątki wątków, np. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jedyne co mogę radzić - nie żałuj grosza i wyślij pompę do dobrego warsztatu. Wyjęcie pompy i potem wsadzenie/odpowietrzenie też niech robi kumaty, sprawdzony mechanik, który zna silniki Puma. Taki mechanik ma wieszak koła łańcuchowego pompy, więc przy wyjmowaniu pompy nie dotyka się do łańcucha rozrządu.

VectroV 20-11-2021 10:27

Odp: 2.4 tddi 90km dziwne objawy, brak mocy
 
Witajcie panocki, przychodzę znowu z problemem ale tym razem się podpinam. 2.4 TDDI 90KM. Podczas jazdy stracił moc, rzuca silnikiem aż w środku czuć i dymi na siwo (nie jakoś mocno ale za autem się ciągnie) i śmierdzi z nich ropą. A jako że ja wiecznie muszę mieć przypadki które są dziwne i nie mogę ich pod nic podpiąć to piszę ponownie.

Generalnie auto miało moc, teraz przy zerowych temperaturach odpalał w nocy na strzała, żadnych dziwnych dźwięków nie było. Potrafił zakopcić bardzo delikatnie na siwo jak się za mocno mu depnęło. Co ciekawe sprężynka się nie pali, a jedyny błąd to P0167 czyli "FIP zgłasza błąd czasu (kąta wyprzedzenia) podawania dawki paliwa". Silnik niby stuka (trochę jak wtryski), ale przy dodaniu gazu cichnie. Wyrywać od razu pompę i wtryski do sprawdzenia czy raczej rozrząd mógł się posypać? Na moje gdyby to był rozrząd, to chodziłby jak czołg, nie szło by go odpalić albo bardzo ciężko i powinien się pojawić błąd od położenia wałka/wału. Ale wolę się dopytać.

Olej na bagnecie był podczas działania na minimum (rano miał połowę miarki) i wyglądało jakby w zbiorniczku płyn też był ale wolałem gorącego nie odkręcać. Zostawiłem go na drugim końcu miasta, więc dopiero jutro sprawdzę dokładniej obie rzeczy. Olej na swoim miejscu, płyn również. Zimny odpalił, trochę ciężej ale za czwartym obrotem zapalił. Nadal lekko dymi ale chodzi bez dziwnych dźwięków. Wszystkie moje przygody z pompami to była choinka na desce i masa błędów stąd moje zdziwienie i niewiedza.

ekrecik83 01-12-2021 20:00

Odp: 2.4 tddi 90km dziwne objawy, brak mocy
 
A jak ma się filtr paliwa? Czy te objawy nie mogą się kojarzyć ze zmianą stacji do tankowania ? czyli ostatnie tankowanie ?
Ja bym najpierw wymienił filtr a póżniej podejrzewałbym pozostałe punkty !

VectroV 02-12-2021 10:23

Odp: 2.4 tddi 90km dziwne objawy, brak mocy
 
Cytat:

Napisał ekrecik83 (Post 3382897)
A jak ma się filtr paliwa?

Filtr miał ledwo 5k nalatane. Tankowane cały czas na tej samej stacji. Pompę wymontowałem i posłałem do zakładu. Wczoraj telefon że sterownik sprawdzali, zawory wymienione i nadal nie działa więc obstawiają mechanikę. Pytali się czy chce ją regenerować więc jej nie rozbierali dalej. Jak się czegoś dowiem to dopiszę co się w środku uszkodziło.

Ale przy okazji rozkręcania chciałbym pozdrowić jegomościa który grzebał przy tym aucie. Wałki dźwigienek były tak dokręcone że nie mogłem ich za chiny odkręcić. Wałek pękł w pół i gniazdo od ramki wywaliło w kosmos. I pomyśleć jak długo na tych dźwigienkach jeździłem bo zero różnicy w pracy silnika...

https://i.imgur.com/zIo9ThM.jpg
https://i.imgur.com/08MewN1.jpg

wojtekjanus 02-12-2021 20:59

Odp: 2.4 tddi 90km dziwne objawy, brak mocy
 
Cytat:

Napisał VectroV (Post 3382956)
Wczoraj telefon że sterownik sprawdzali, zawory wymienione i nadal nie działa więc obstawiają mechanikę. Pytali się czy chce ją regenerować więc jej nie rozbierali dalej. Jak się czegoś dowiem to dopiszę co się w środku uszkodziło.

Prawdopodobnie osady z chrzczonego paliwa - jeśli tak jest, to trzeba pompę rozebrać i wszystko myć...
Cytat:

Napisał VectroV (Post 3382956)
gniazdo od ramki wywaliło w kosmos.

Masz problem, bo ramka stanowi niezamienny kpl z głowicą, posiadający jeden wspólny numer. Wynika to z faktu, że głowica i ramka są obrabiane podczas produkcji razem w złożeniu, w tym bardzo dokładne otwory wałków rozrządu. Potem już wędrują zawsze razem jako komplet. Ramka od innej głowicy może nie pasować do głowicy, w praktyce bywa bardzo różnie.
Aby prawidła zostały dochowane, powinno kupować się taki zestaw:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

VectroV 03-12-2021 11:14

Odp: 2.4 tddi 90km dziwne objawy, brak mocy
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 3383109)
Prawdopodobnie osady z chrzczonego paliwa

Ja tam nie wiem na czym poprzedni właściciel tankował, ale odkąd go mam to cały czas na auchanie z którym od lat nie mam problemów.

Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 3383109)
Masz problem, bo ramka stanowi niezamienny kpl z głowicą, posiadający jeden wspólny numer.

Wiem :D:D

Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 3383109)
Wynika to z faktu, że głowica i ramka są obrabiane podczas produkcji razem w złożeniu, w tym bardzo dokładne otwory wałków rozrządu. Potem już wędrują zawsze razem jako komplet. Ramka od innej głowicy może nie pasować do głowicy, w praktyce bywa bardzo różnie.

W mojej logice (czyli kogoś kto mechanikiem nie jest, ale śrubkami pokręci bo się nie boi) na chłopski rozum wałki od rozrządu które są w sprzedaży jako część zamienna powinny być tej samej wielkości (w sensie takie same co do setki w miejscach gdzie siedzą na głowicy) co fabryczne. Idąc tym tokiem nie uważam żeby był z tym jakiś problem, ale wiem na pewno tyle, że niczego nie można być pewnym. Kupiłem kompletną głowicę z 2.4 TDDI 125KM i w weekend jadę po cały silnik 2.4 TDDI 90KM w bardzo dobrej cenie więc sobie porównam czy będzie pasować. Ale patrząc że WSZYSTKIE aukcje w internecie są bez ramki to śmiem zakładać że w 99% powinno pasować. Nie wiem. I tak muszę dekiel od rozrządu ściągnąć to sobie na spokojnie bez łańcucha skręcę i zobaczę czy wałki nie mają oporów.

wojtekjanus 05-12-2021 08:46

Odp: 2.4 tddi 90km dziwne objawy, brak mocy
 
Cytat:

Napisał VectroV (Post 3383200)
na chłopski rozum wałki od rozrządu które są w sprzedaży jako część zamienna powinny być tej samej wielkości (w sensie takie same co do setki w miejscach gdzie siedzą na głowicy) co fabryczne. Idąc tym tokiem nie uważam żeby był z tym jakiś problem,

Nie chodzi o średnicę wałków, tylko o kształt otworu w którym łożyskowany jest wałek - otwór utworzony jest w połowie przez głowicę, w połowie przez ramkę. Tylko przez przypadek te dwa nieobrabiane razem elementy utworzą w złożeniu prawidłowy, idealny otwór. Taka jest rzeczywistość i praktyka pokazuje, jak fatalnie małe przebiegi mają silniki złożone z "obcych sobie" głowic i ramek - potem jest płacz i zgrzytanie zębami.

VectroV 06-12-2021 18:26

Odp: 2.4 tddi 90km dziwne objawy, brak mocy
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 3383620)
Taka jest rzeczywistość i praktyka pokazuje, jak fatalnie małe przebiegi mają silniki złożone z "obcych sobie" głowic i ramek - potem jest płacz i zgrzytanie zębami.

Teraz rozumiem lepiej. Dziękuje. Faktycznie po założeniu ramki z innej głowicy czuć pod palcem wyżłobienie. Na oryginalnym nie czuć kompletnie nic. Jedynie gładką powierzchnię, czyli tak jak powinno być. Cóż, chyba mnie czeka zdejmowanie głowicy...

W sumie od razu dopytam w razie co. Jest jakaś tabelka dla tych silników z zakresami do doboru uszczelki pod głowicą? Teoretycznie jeśli blok i głowica będą równe i nie będzie trzeba jej planować to wystarczy że kupie uszczelkę "1-karb" tak?

Jacek062 11-12-2021 20:49

Odp: 2.4 tddi 90km dziwne objawy, brak mocy
 
Witam ,kupiłem Transita z 2001 roku i jak ma 2500 obrotów to nie chce jechać sprawdzałem u diagnosty i wyszło małe ciśnienie na czujniku N75 lub uszkodzony.
Szukałem tego czujnika i dziwna sprawa bo EGR z gruchy nie ma wężyka ten co idzie z kabiny podłączony do EGR z góry na dolocie , z filtra powietrza idzie po chłodnicy luzem zaślepiony metalowa kulka, z pompy podciśnienia idzie tylko do serwa.
Wiem że był silnik zmieniany to jest 55 kw czyli 80 konny.tak przynajmniej w dowodzie pisze.
A ten czujnik jeszcze nie wiem czy to jest to bo jest pod podszybiem tam gdzie wchodzi rurka do kabiny pin na 3 kable i wychodzi tylko jeden wężyk nie wiadomo co z tym zrobić proszę o radę bo nie mogę nigdzie znaleźć. Informacji jak to połaczyc.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.