Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|śląska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=127)
-   -   Potrzebna życzliwa dusza Smax - przymiarka fotelików (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305804)

phpion 03-02-2020 21:25

Potrzebna życzliwa dusza Smax - przymiarka fotelików
 
Hej,
mam chyba nietypową prośbę. Noszę się*z zamiarem zmiany auta na takie, które pomieści 3 foteliki z grupy 15-36kg. Latałem już po komisach z miarką i ze swoimi fotelikami ale moje mają 58 cm szerokości, a siedziska w Smaxie mają 46 więc za cholerę nie wejdą. Miotam się między Smaxem a Espacem - w Espace konieczne byłoby przesunięcie środkowego fotela dość mocno do tyłu i wtedy obecne foteliki wejdą.

Jest również opcja zmiany fotelików na węższe. Wymiarom podanym w internecie nie do końca wierzę, a jestem w kropce. Kupić*foteliki i przymierzyć*do auta, czy kupić auto i liczyć że dopasuję foteliki?

Zatem jaka moja prośba? Czy znalazłaby się życzliwa duszyczka z okolic Katowic/Sosnowca, która byłaby skłonna mi pomóc i podjechać ze mną do sklepu z fotelikami żeby spróbować zamontować 2 wąskie obok siebie? Termin i miejsce do uzgodnienia, oczywiście odwdzięczę się*za pomoc. Jeśli ktoś byłby chętny do pomocy to prosiłbym o PW.

Dzięki :one:

kobrys 10-02-2020 13:16

Odp: Potrzebna życzliwa dusza Smax - przymiarka fotelików
 
Cytat:

Napisał phpion (Post 3220146)
moje mają 58 cm szerokości

Z ciekawości co to za foteliki, które mają aż 58cm szerokości?

Na przykład takie jak [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] wchodzą bez najmniejszego problemu obok siebie bez ruszania siedzeń w jakikolwiek sposób.

Jakiegoś Cybexa do 36kg FWF dostałem od szwagierki w prezencie i mierzyłem do S-Max'a i też spokojnie 3 na ISOFIXy wejdą.

Rafał A.(antek) 16-02-2020 15:42

Odp: Potrzebna życzliwa dusza Smax - przymiarka fotelików
 
tez jestem ciekaw co za fotelik taki szeroki.

phpion 27-02-2020 20:24

Odp: Potrzebna życzliwa dusza Smax - przymiarka fotelików
 
Foteliki to Recaro Monza Nova 2:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (tu podane 54 cm, mierzyłem i mi wyszło 58 cm)
Potencjalnie do nich dołączy Britax Romer Kidfix II XP SICT:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Też podane 54 to może machnąłem się z tym 58, może to było 54, tak czy inaczej więcej niż 46 cm szerokości siedzenia/oparcia.

Podany przez ~kobrysa fotelik ma wg strony 44cm więc matematycznie 3 takie obok siebie wejdą. Jednak znaleźć fotelik 46cm z kolejnej grupy tj. 15-36 to już problem :/ a do tego one są wyraźnie węższe w środku (pomijam węższe "boki" bo to zrozumiałe).

Rafał A.(antek) 27-02-2020 22:33

Odp: Potrzebna życzliwa dusza Smax - przymiarka fotelików
 
az zmierze swoje.
u mnie upchnołem advansafixa obok zero1 w mniejszym c4 picasso

phpion 28-02-2020 08:10

Odp: Potrzebna życzliwa dusza Smax - przymiarka fotelików
 
Wszystkie foteliki jakie podajecie to 9-36, a nie 15-36, gdzie te drugie są*szersze. W przypadku wspomnianych Recaro nawet niech to będzie 54cm to przy siedzeniu 46cm wychodzi na bok po 4cm z każdej strony. Chcąc dołożyć obok drugi taki sam fotelik wychodzi już*nadmiarowo 8cm i tego się nie przeskoczy. Nawet w Espace (choć*też ma 46cm fotel) środkowy musi być dość*znacznie cofnięty.

Wymieniając PW z ~tombalt prawdopodobnie będzie konieczna zmiana fotelików Romer Kidfix i wówczas wejdą*3 obok siebie w jednej linii. Najpierw jednak muszę*przymierzyć*do takowego fotelika największy przypadek testowy czyli syna :)

kobrys 28-02-2020 21:14

Odp: Potrzebna życzliwa dusza Smax - przymiarka fotelików
 
Cytat:

Napisał phpion (Post 3229203)
Wszystkie foteliki jakie podajecie to 9-36, a nie 15-36, gdzie te drugie są*szersze. W przypadku wspomnianych Recaro nawet niech to będzie 54cm to przy siedzeniu 46cm wychodzi na bok po 4cm z każdej strony. Chcąc dołożyć obok drugi taki sam fotelik wychodzi już*nadmiarowo 8cm i tego się nie przeskoczy. Nawet w Espace (choć*też ma 46cm fotel) środkowy musi być dość*znacznie cofnięty.

Miej na uwadze, że tak szerokie foteliki są projektowane do rodzin 2+2 gdzie w takim Mondeo wejdą bez najmniejszego problemu dwie sztuki zajmując całkowicie tylną kanapę w najszerszym ułożeniu.
Szwagier miał właśnie takie wielkie foteliki w Peugeocie. Co najlepsze dzieci mając 7 lat nie chciały już w nich jeździć więc w wieku 8 lat mając odpowiedni wzrost przesiały się na poddupki co efektywnie sprawiło, że jego Cybexy praktycznie cały czas eksploatacji były ustawione w najwęższej konfiguracji.

Nawet do Audi Q7 aby upchnąć 3 duże foteliki z tyłu trzeba kupić zestaw fotelików patentu Audi ze specjalnym fotelikiem środkowym.
(Temat przerabiany przez kolegę co ma 3 dzieci).

phpion 29-02-2020 22:52

Odp: Potrzebna życzliwa dusza Smax - przymiarka fotelików
 
Syn ma 7 lat i nie ma problemu z jazdą w foteliku. Wręcz sam wie, że to kwestia bezpieczeństwa. Wczoraj przymierzałem go do Romer Kidfix i jest ok. W ruch zatem pójdą 3 foteliki tego typu.

Zaglądałem również do instrukcji smaxa ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) i nie wiem jak interpretować pewną kwestię.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Czy zatem dzieciaki w fotelikach do 36kg nie można przewozić na ISOFIXach? :|

Rafał A.(antek) 01-03-2020 19:33

Odp: Potrzebna życzliwa dusza Smax - przymiarka fotelików
 
Cytat:

Napisał phpion (Post 3229811)
Czy zatem dzieciaki w fotelikach do 36kg nie można przewozić na ISOFIXach? :|

no nie, nigdy isofix jest do 18 kg, potem pasy a isofix do podtrzymania pustego fotela

makinen 01-03-2020 19:57

Odp: Potrzebna życzliwa dusza Smax - przymiarka fotelików
 
ISOFIX nie ma nic do rzeczy czy przypinamy dziecko pasami fotelika czy samochodu.
Zwyczajnie, jak dziecko rośnie zaczyna się nie mieścić w szelkach fotelika i przypina się go pasem.
Fotelik musi być przystosowany do obu rodzajów zapinania.
A to czy ma ISOFIX czy nie to osobna sprawa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.