Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wymiana akumulatora jak to zrobić ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=183482)

Yakac 27-01-2014 23:56

Odp: Wymiana akumulatora(prośba o porade)
 
Przy tej pogodzie, po 2 tygodniach zastaniesz wyczerpany akumulator, którego pewnie nie zregenerujesz, mimo tego, że był nowy. Po prostu przy dużych mrozach akumulator błyskawicznie traci pojemność, i juz po 2-3 dniach może co po prostu zamarznąć.
Ja przez ostatni tydzień nie ruszałem Maxa, stał grzecznie pod wiatą, z założonym prostownikiem w trybie "zima". Po tygodniu mrozów do 18-20 stopni zapalił żwawo. Gdybym go nie trzymał "pod prądem" toby nie zapalił.

Bartek_P 28-01-2014 07:11

Odp: Wymiana akumulatora(prośba o porade)
 
Polecam lekturkę
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

drozdt 05-02-2014 17:51

Odp: Wymiana akumulatora(prośba o porade)
 
przy demontażu aku najpierw odkręcamy klemę ujemną a późnij dodatnią

motorek4612 05-02-2014 18:32

Odp: Wymiana akumulatora(prośba o porade)
 
Drozt jak mi powiesz jak to fizycznie zrobić w maxi u,,,najpierw ujemna a potem plus to masz zgrzewe browara:)

petrus1 05-02-2014 18:49

Odp: Wymiana akumulatora(prośba o porade)
 
Cytat:

Napisał motorek4612 (Post 2153962)
najpierw ujemna a potem plus

Prawdopodobnie odkręcał wiązkę klemy z elementu (kołka) mocującego ja do karoserii.
Tak robił "fachowiec" na filmiku na youtube i chyba stąd - najpierw "-" potem "+".
Ja w Mondeo robiłem "klasycznie" najpierw klema dodatnia potem po wysunięciu klema ujemna, bez odkręcania wiązki od karoserii.

motorek4612 05-02-2014 21:19

Odp: Wymiana akumulatora(prośba o porade)
 
dokładnie Petrus1 ja robie tak samo:)

tombalt 03-03-2014 08:35

Re: Wymiana akumulatora(prośba o porade)
 
tak z ciekawości, czy po wymianie akumulatora trzeba go zgłosić w komputerze, że został zmieniony i ma inne parametry?

cliner 03-03-2014 09:23

Nie trzeba. Mam wiekszy od fabrycznego i komputer przyjal to zeroproblemowo.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

tombalt 03-03-2014 09:51

Re: Wymiana akumulatora(prośba o porade)
 
może inaczej, że nie trzeba (działa bez tego zgłaszania) to wiem, tylko czy się powinno. Byłem dziś u mechanika, bo będe zmieniał akku i on nie był pewien czy właśnie nie powinno się tego faktu zgłosić, że od tej chwili jest nowy akumulator o takich i takich parametrach. Ma to jeszcze sprawdzić, ale mnie to już teraz zastanawia :)

tedi_k 03-03-2014 11:16

Odp: Re: Wymiana akumulatora(prośba o porade)
 
Cytat:

Napisał tombalt (Post 2170059)
...Byłem dziś u mechanika, bo będe zmieniał akku i on nie był pewien czy właśnie nie powinno się tego faktu zgłosić, że od tej chwili jest nowy akumulator o takich i takich parametrach.

No oczywiście - trzeba OBOWIĄZKOWO wysłać zgłoszenie wymiany aku na ozdobnym blankiecie na adres:
Bill Ford
Executive Chairman
Ford Motor Company
One American Road
Dearborn, MI 48126
USA

Mile widziane jest osobiste dostarczenie tego zgłoszenia na w/w adres:568:
Zwykle cena wymiany aku u mechanika zawiera już koszty takiego osobistego zgłoszenia wymiany...:wink:

A poważnie - jak ów "komputer" miałby wykorzystać tę cenną informację o wymianie? Monitorowanie stanu naładowania odbywa się przez pomiar napięcia - bez kontekstu jak nowy czy jak duży jest aku... To tak z fizyki... Oczywiście różne VAGi albo inne Mercedesy mogą odnotowywać w "komputerze" różne zdarzenia - w tym i wymianę aku. Jednak w Fordzie nie ma rejestratora zdarzeń historycznych (przeglądów) i w związku z tym nie ma gdzie odnotowywać takich danych.

Poza żartami - warto sobie oczywiście odnotować fakt wymiany (wraz z danymi aku) gdzieś w książce serwisowej, aby było info co i kiedy na przyszłość...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.