Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2004-2008] niedziałające tylne głośniki i kupno nowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=217887)

jackobt 12-01-2015 18:27

niedziałające tylne głośniki i kupno nowych
 
Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem Focusa Mk2 i mam problem. Nie działają mi dwa tylne głośniki. Próbowałem już praktycznie wszystkiego. Grzebałem w menu radia (6000 cd), ustawiłem fade i balance. Odkreciłem też radio i dołączyłem je od zasilania. Po wpisaniu kodu problem wciąż był obecny. W końcu zdjąłem tapicerkę drzwi i sprawdziłem przewody, styki, wszystko nietknięte. Nie sprawdzałem napięcia na głośniku, ale wnioskuję że połączenie z radiem jest ponieważ wcześniej wymieniona przeze mnie funkcja fade jest dostępna, a jak wyczytałem osoby u których obwód między głośnikiem a radiem jest otwarty w menu nie mają opcji fade. Membrana po naciśnięciu chodzi miękko. Czy głośnik jest w takim razie mimo wszystko spalony? Jeżeli tak to jakie głośniki mogę kupić? Przełożył bym głośniki z przodu na tył a w ich miejsce wstawił bym coś ciekawiej grającego. Jakie głośniki zagrają z tym radiem dobrze? (przypomnę 6000 cd z czerwonym podświetleniem i funkcją aux) pozdrawiam

adi fokus 12-01-2015 21:46

Odp: niedziałające tylne głośniki i kupno nowych
 
kolego mialem w swojej foce to samo ale lewa strone przod i tyl w drzwiach, nie wiem czy to ma jakis zwiazek ale ta strona byla kiedys przetarta i malowana. Moze kiedy drzwi byly sciagane do malowania, o ile byly sciagane doszlo do jakiegos uszkodzenia, na tyl nie zwracalem uwagi dopoki sie przod nie przepalil.Raz gral raz nie az w koncu padl w ogole kupilem uzywki na allegro 50 zl za sztuke rozebralem drzwi zmienilem glosniki i graja do dzis :razz:

Kaju88 12-01-2015 23:45

Odp: niedziałające tylne głośniki i kupno nowych
 
Ja bym się nie sugerował tym czy obwód jest zamknięty, bo z elektronicznego punktu widzenia obwód może być zamknięty, a z akustycznego - głośniki nie będą przetwarzały dostarczonego sygnału elektrycznego na fale dźwiękowe. Pare razy spotkałem się z takim czymś, ale nie w aucie, a przyczyny były różne. Czy głośniki nie wydają żadnego dźwięku, czy może jest charakterystyczne "syczenie" podczas odtwarzania dźwięku? Auto masz od nowego? Może wtyczka ISO jest przerobiona pod inne radio i ma styki od głośników w innym pinie? Sprawdź piny gniazda radia w manualu radia i piny wtyczki w manualu forda(powinna być taka informacja). Wrzuć jakieś fotki. Radio orginalne było tam od nowego? Zdjęcie boczki z drzwi to połowa sukcesu, słyszałem o samochodach "niebitych, niemalowanych" z przeciętą instalacją audio na słupku pomiędzy drzwiami przód-tył. Możesz także sprawdzić miernikiem czy jest sygnał na kablu z tyłu przy głośniku podczas odtwarzania dźwięku. Gdyby to było za trudne możesz zawsze po prostu przełożyć radio do innego auta ze sprawdzonymi głośnikami (zważając na parametry) i sprawdzić czy jest ok, lub trochę więcej zabawy - posprawdzać w analogiczny sposób głośniki.

jackobt 13-01-2015 09:03

Odp: niedziałające tylne głośniki i kupno nowych
 
Auto było od samego początku w rodzinie, nie bite, nie spawane, nie palone :). Głośniki wcześniej grały, więc wiązki są podpięte dobrze. Nie, nie wydają żadnych dźwięków mimo bardzo mocnego podkręcenia radia. Radio też oryginalne, nie było od nowości ruszane. Zakładam że jedyną słuszną przyczyną jest to, że auto przez kilka miesięcy stało na podjeździe z rozładowanym akumulatorem. Dziś przełoże działający głośnik z przodu na tył i zobaczę, czy zagra czy też nie. Tak chyba najszybciej będę mógł się zorientować co się dzieje. Jeszcze pytanie odnośnie głośników. Jeżeli miałbym kupować nowe, to raczej dedykowane, tak jak kolega wyżej za 50zł? Rozumiem że nic innego nie zagra z tym radiem dobrze?

Kaju88 27-01-2015 21:07

Odp: niedziałające tylne głośniki i kupno nowych
 
Z tego akurat radia więcej raczej nie wyciągniesz, ale jeśli jesteś fanem słuchania muzyki to polecam zakupić jakiś zestawik car audio. Może dla niektórych spory wydatek, ale uwierzcie mi - opłaca się.

luszeqmobile 28-04-2015 22:59

Odp: niedziałające tylne głośniki i kupno nowych
 
Panowie mam podobny problem z głośnikami jak kolega jackobt z tym ze, po zakupie auta działały mi wszystkie, ale po pewnym czasie wysiadł prawy tylni, potem wysiadł lewy. Jak zresetuje radio to załącza sie lewy tył ale prawy nadal nie działa. Co więcej po pewnej chwili przestaje działać i działają ponownie tylko przednie.
Kiedyś z ciekawości sprawdziłem napięcie na wtyczkach w boczkach i niestety nie dochodzi nic. Co więcej przejrzałem kable i pozostałe połączenia włącznie z wymontowaniem tapicerki słupka i nie ma żadnej rdzy,ani nic nie wskazuje na problemy z przewodami. Sprawdziłem napięcie na wtyczce przy radiu opierajac sie na wiedzy z forum [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] moje radio to podpunkt g czyli 6000CD ISO2
Co zauważyłem ze po podpięcia miernika do styku 1 i 5 mam 0V odpowiednio dla 4 i 8 tez 0V. Dla porównania sprawdziłem fronty i tez 0V. Dziwne. Wiec uziemilem na masie w aucie miernik i sprawdzałem samym plusem okazało sie ze każdy styk na radiu od 1 do 8 ma 6V. To mnie jeszcze bardziej zdziwiło.
Obecnie wertuje forum i szukam pomocy żeby naprawić te tylne głośniki. Znalazłem tutaj podobny objaw i postanowiłem poprosić bardziej doświadczonych i znających sie na temacie o pomoc. Mam nadzieje ze aż tak sie nie ośmieszyłem ale specjalista od car audio nie jestem ale bardzo lubię zrobić coś samemu i nauczyć sie czegoś na przyszłość;) Generalnie liczę na pomoc

KonGos 29-04-2015 17:17

Odp: niedziałające tylne głośniki i kupno nowych
 
Cytat:

Napisał luszeqmobile (Post 2395574)
Panowie mam podobny problem z głośnikami jak kolega jackobt z tym ze, po zakupie auta działały mi wszystkie, ale po pewnym czasie wysiadł prawy tylni, potem wysiadł lewy. Jak zresetuje radio to załącza sie lewy tył ale prawy nadal nie działa. Co więcej po pewnej chwili przestaje działać i działają ponownie tylko przednie.
Kiedyś z ciekawości sprawdziłem napięcie na wtyczkach w boczkach i niestety nie dochodzi nic. Co więcej przejrzałem kable i pozostałe połączenia włącznie z wymontowaniem tapicerki słupka i nie ma żadnej rdzy,ani nic nie wskazuje na problemy z przewodami. Sprawdziłem napięcie na wtyczce przy radiu opierajac sie na wiedzy z forum [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] moje radio to podpunkt g czyli 6000CD ISO2
Co zauważyłem ze po podpięcia miernika do styku 1 i 5 mam 0V odpowiednio dla 4 i 8 tez 0V. Dla porównania sprawdziłem fronty i tez 0V. Dziwne. Wiec uziemilem na masie w aucie miernik i sprawdzałem samym plusem okazało sie ze każdy styk na radiu od 1 do 8 ma 6V. To mnie jeszcze bardziej zdziwiło.
Obecnie wertuje forum i szukam pomocy żeby naprawić te tylne głośniki. Znalazłem tutaj podobny objaw i postanowiłem poprosić bardziej doświadczonych i znających sie na temacie o pomoc. Mam nadzieje ze aż tak sie nie ośmieszyłem ale specjalista od car audio nie jestem ale bardzo lubię zrobić coś samemu i nauczyć sie czegoś na przyszłość;) Generalnie liczę na pomoc

Hej :)

a sprawdzałeś czy głośniki są dobre lub podpinałeś inne?
Mi natomiast grał prawy tył, lewy od zakupu 2 razy się załączył. Dzisiaj jadąc do pracy nagle piękne stereo z basem :O wszystkie graja. Radocha :razz:
Wracając do domu czekała na mnie muzyka tylko z przodu. Ani prawy (co działał zawsze) ani lewy nie wykrzesały z siebie dźwięku. Stukałem, pukałem, głaskałem, ruszałem wiązką i nic. Też chce się za to zabrać ale to jakaś loteria... Pozdrawiam. Będę walczył z tym i dzielił się rezultatami i również podawajcie co robiliście u siebie co pomogło a co nie.

lgruszkos 10-07-2015 09:30

Odp: niedziałające tylne głośniki i kupno nowych
 
U mnie podobnie, pierw poleciał prawy tył, kupiłem cała blache i przełozyłem, jakis czas grały wszystkie a wczoraj zauwazyłem że nie gra znowy lewy tył....czy to jest normalne że w focusa tak czesto przepalaja sie głośniki?

syncpoland 08-09-2015 14:13

Odp: niedziałające tylne głośniki i kupno nowych
 
W moim Focusie MKII Hatchback mam problem z prawym przodem i tylnimi.
Wszystkie są sprawne, tylko że mają kaprysy... raz działa raz nie działa. Powiedziałbym że 85% czasu działają tylko wysokotonowe z przodu i lewy w drzwiach z przodu, a prawy i tylnie to tylko w 15% czasu słuchania muzyki.

Nie wiem od czego to zależy, już sprawdzałem na 2 radiach, 2 razy sprawdzałem kostki połączenia. Wydaje mi się że gdzieś musi nie stykać sygnał.

Pytanie mam czy na tył kable idą jedną stroną (np. prawą? zgadzałoby się), czy może obiema. Nie chce mi się za to zabrać to nienawidzę rozkręcać plastików ale będzie trzeba.

Gzp 19-09-2015 17:26

Odp: niedziałające tylne głośniki i kupno nowych
 
Podepne się pod temat ponieważ problem mam podobny, radio 6000cd z serii v (pokrętło na środku). Działają mi tylko głośniki z przodu kierowcy i od wysokich tonów pasażera tył nic nie gra(fade/bal jest na 0), jednak po teście 3i6 słychać dźwięki ze wszystkich głośników powiedzcie mi czy potrzebna będzie wymiana głośników czy to coś z radiem. Albo za co wgl się tu zabierać


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.