Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] po ładowaniu akumulatora nie zapala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=315548)

Rafiwrc 12-12-2020 13:15

po ładowaniu akumulatora nie zapala
 
Witam
Wczoraj został wyciągnięty akumulator z MK2 1.6 benzyna. Akumulator został naładowany i później wsadzony do auta ( montaż zrobił mój tato czyli włascieciel auta - wiec nie wiem czy coś sie nie rąbnął :( i np. pomylił plus z minusem) Niestety po włożeniu kluczyka do stacyjki - na wyświetlaczu pojawia się czerwona kropka oraz informacja - uszkodzona skrzynia biegów (nadmienię, iż w focusie jest skrzynia manualna) nie ma żadnego impulsu na rozrusznik. Proszę o pomoc bo jeśli nie ogarnę czeka mnie laweta :(
R.

Vultar 12-12-2020 13:23

Odp: Focus mk2 po ładowaniu akumulatora nie zapala
 
Przy akumulatorze idzie wiązka do skrzynki bezpieczników, wyciągnij wtyczkę i włóż ją jeszcze raz, zwróć uwagę na zabezpieczenie wtyczki u mnie jest wajcha którą trzeba podnieść.

Jakie jest napięcie na akumulatorze?

Rafiwrc 12-12-2020 14:07

Odp: Focus mk2 po ładowaniu akumulatora nie zapala
 
Cytat:

Napisał Vultar (Post 3302792)
Przy akumulatorze idzie wiązka do skrzynki bezpieczników, wyciągnij wtyczkę i włóż ją jeszcze raz, zwróć uwagę na zabezpieczenie wtyczki u mnie jest wajcha którą trzeba podnieść.

Bump
Jakie jest napięcie na akumulatorze?


Szczerze mówiąc nie wiem, jakie jest napięcie.... wiesz nigdy nie miałem problemow z aku :(
Czy żeby dostać się do wiązki należy wyciągnąć akumulator ??

Vultar 12-12-2020 14:32

Odp: Focus mk2 po ładowaniu akumulatora nie zapala
 
Nie musisz zdejmować akumulatora, po prawej stronie od akumulatora masz czarną skrzynkę to jest skrzynka bezpieczników w komorze silnika, do niej dochodzi wiązka która idzie przy akumulatorze.

Rafiwrc 12-12-2020 14:45

Odp: Focus mk2 po ładowaniu akumulatora nie zapala
 
Cytat:

Napisał Vultar (Post 3302811)
Nie musisz zdejmować akumulatora, po prawej stronie od akumulatora masz czarną skrzynkę to jest skrzynka bezpieczników w komorze silnika, do niej dochodzi wiązka która idzie przy akumulatorze.

To już to zrobiłem :( wyciągnałem wtyczkę przedmuchałem i dałem spray kontaktowy :( co prawda nie wyciągnałem akumulatora ale boje się, że coś mój tata zmajstrował :(

Fulara 12-12-2020 14:51

Odp: Focus mk2 po ładowaniu akumulatora nie zapala
 
przemierzyć bezpieczniki który spalony

Vultar 12-12-2020 14:53

Odp: Focus mk2 po ładowaniu akumulatora nie zapala
 
To możesz jeszcze sprawdzić kable/wtyczki które są w okolicach akumulatora oraz sprawdzeniu bezpieczniki właśnie w tej skrzynce. Akumulator sprawdza się miernikiem. Więcej pomysłów nie mam.

Rafiwrc 12-12-2020 14:53

Odp: Focus mk2 po ładowaniu akumulatora nie zapala
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3302814)
przemierzyć bezpieczniki który spalony


Boję się że, ojciec podłączył na odwrót aku i skonczy się na lawecie i mechaniku :( oby nie spało wielu rzeczy ;/

Bump:
Cytat:

Napisał Vultar (Post 3302815)
To możesz jeszcze sprawdzić kable/wtyczki które są w okolicach akumulatora oraz sprawdzeniu bezpieczniki właśnie w tej skrzynce. Akumulator sprawdza się miernikiem. Więcej pomysłów nie mam.


Najgorszą informacją jest to że jest komunikat o uszkodzonej skrzyni biegów (wtf) jeśli to manual;/

Fulara 12-12-2020 15:47

Odp: po ładowaniu akumulatora nie zapala
 
albo spaliło bezpieczniki albo spaliło centralkę

czego się boisz, co można więcej napochać

olafik 12-12-2020 16:53

Odp: po ładowaniu akumulatora nie zapala
 
Nie wiem jak jest u kolegi, ale w moim, pomylenie biegunów jest wręcz niemożliwe jeśli wiązka jest w oryginale.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.