Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=135038)

FP93GS 10-07-2011 13:03

Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
Witam Wszystkich
Mam mały problem. Koła z tyłu auta ( tak przynajmniej z daleka widać ) zaczynają ustawiać się do środka / \ i teraz mam do Was pytanie. Jakie elementy zawieszenia wymienia się w takim wypadku. Tylko proszę nie piszcie abym jechał na zbieżność i zobaczył bo na pewno ktoś już się z tym spotykał. Auta ma przejechane prawie 210 tyś .. ( 70 to moja wina :) ) no i niestety powoli zaczyna przebieg o sobie dawać znać. Interesuje mnie też jaki element , część zawieszenia odpowiada za kładzenie kół z przodu.

Pozdrawiam
Michał

Wojtek 10-07-2011 13:18

Odp: Zawieszenie tył negatywy
 
Temat ciekawy , więc popraw tytuł na właściwy. Inaczej temat zostanie przeniesiony w odpowiednie miejsce...

Pozdrawiam
Wojtek.

Dinar 10-07-2011 16:47

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za to
 
Cytat:

Napisał FP93GS (Post 1680765)
Interesuje mnie też jaki element , część zawieszenia odpowiada za kładzenie kół

Główny element to ten - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - dodatkowo poprzeczny wachacz jeżeli ma luzy ten co jest mimośród do ustawiania zbieżności.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - wymiana tego jest trudna,trzeba ciąć śruby,radzę poczytać o naprawie tylnego zawieszenia.

klb 10-07-2011 17:15

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za to
 
dzisiaj z ciekawości spojrzałem na tyle zawieszenie i tez mam wrażenie ze kola układają mi się / \ i nasuwa mi sie pytanie czy jak pojadę na geometrie wyprostują mi to czy muszę wymieniać elementy zawieszenie . Ile mniej więcej kosztuje geometria itp

FP93GS 10-07-2011 17:24

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za to
 
Dinar wielkie dzięki.. właśnie o te elementy mi chodziło. Mam założone 18" od st 220 i szkoda mi opon bo dopiero co kupiłem.
Jutro zamówię, założę i zobaczę jaki będzie efekt :)

korek007 10-07-2011 19:19

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za to
 
Cytat:

Napisał FP93GS (Post 1680889)
...Jutro zamówię, założę i zobaczę jaki będzie efekt :)

Witam.
Kupując, pamiętaj o jednym - we wcześniejszych postach niektórzy forumowicze narzekali na tańsze zamienniki. Lepiej zapłacić trochę więcej za coś lepszego. W którymś ze sklepów internetowych widziałem Lemforder'y za coś ok. 140-150 zł. Oryginał można znależć za 200 zł.

nazar00 10-07-2011 19:59

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
FP93GS lepiej wymień same tuleje wahacza, sam zrobisz tylko wieksze imadlo potrzebne, kupuj tylko tulejki Lemfordera bo inaczej mimo wymiany bedziesz mial dalej pochylone, lemforder to orginal

FP93GS 10-07-2011 21:21

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
Tzn chodzi o tuleje w tym [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tak mam to rozumieć ?
Wiem o tym , że tylko ta firma robi coś sensownego :)

nazar00 11-07-2011 09:09

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
zgadza się chodzi o tuleje w tym wahaczu, trzeba je ustawic otworami tak jak byly w orginalne, ja mam wymienione tuleje i jest ok, koszt okolo 50zl za 2 szt Lemfordera

Dinar 11-07-2011 09:38

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
Cytat:

Napisał nazar00 (Post 1681136)
ja mam wymienione tuleje i jest ok,

Ten za 82zł jest też dobry i niedrogi,wymienione same tulejki trzeba złapać migomatem lub spawarką bo przesuwa się wahacz z tulejki.Radzę kupić całe wahacze jak wymieniać tulejki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.