Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Brak oswietlenia wnetrza. Bezpiecznik ok. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=34199)

Przemek1234 03-12-2007 14:36

Brak oswietlenia wnetrza. Bezpiecznik ok.
 
Mam pytanko takie jak w temacie. Chodzi o standartowa lampke zamontowana w suficie, a mianowicie ze nie swieci ona w momencie otwierania drzwi. Lampka swieci tylko gdy przerzuci sie przelacznik na ciagle swiecenie. Z tego nasowa sie prosty wniosek ze zarowka nie jest przepalona- co wiec jest przyczyna? Prosze o pomoc

krzysieksa 03-12-2007 14:45

Sprawdź krańcówki (te takie czarne pypcie przy ryglu zamontowanym do słupka środkowgo) w drzwiach bo to na 99% one są za ten stan rzeczy odpowiedzialne

Przemek1234 03-12-2007 14:51

ok zaraz sprawdze ale powiedz mi czy one nie sa rowniez odpowiedzialne za tzw piszczenie gdzy otwirasz drzwi przy wlaczonych swiatlach? Bo jesli tak to przypominanie o swiatlach dziala bez zarzutu.?

krzysieksa 03-12-2007 15:01

Cytat:

Napisał Przemek1234
ok zaraz sprawdze ale powiedz mi czy one nie sa rowniez odpowiedzialne za tzw piszczenie gdzy otwirasz drzwi przy wlaczonych swiatlach? Bo jesli tak to przypominanie o swiatlach dziala bez zarzutu.?

Są odpowiedzialne. Ale (nie mam pewności) od krańcówek chyba odchodza dwa kabelki, jeden do piszczałki oświetlenia zew. a drugi do oświetlenia wnętrza. Może po prostu coś masz nie tak z kabelkami ewentualnie jakoś się programuje tymi krańcówkami oświetlenie wnętrza (gdzieś to na Forum wyczytalem ale to chyba tyczy sie mk III)

Generalnie nie pomogę Ci bo sam do końca nie wiem. Bezpiecznik też by mógł być walnięty ale wtedy nie paliło by sie w ogole światełko (mialem tak jak zrobilem zwarcie :D )


Znalazłem:
TEST SYGNAŁÓW WYJŚCIOWYCH
Ustaw przełącznik światła wewnętrznego w położeniu 12 s

Ustaw dźwignię wycieraczek w położeniu przerywany ruch wycieraczek

Wejścia i wyjścia centralnego modułu funkcji czasowych ( CTM ) są teraz nieaktywne, tzn., że np. przy otwieraniu drzwi nie włącza się oświetlenie wewnętrzne.

Jeśli podczas jednego z następujących testów pojawi się sygnał akustyczny z CTM, oznacza to, że w odpowiednim obwodzie zewnętrznym jest przerwa.

1) Wciśnij na chwilę przełącznik podgrzewanej szyby tylnej. Wycieraczki przedniej szyby wycierają stale. Po osiągnięciu położenia krańcowego ramion wycieraczek pojawia się krótki sygnał akustyczny.

2) Wciśnij na chwilę przełącznik podgrzewanej szyby tylnej. Wycieraczki pozostają w położeniu spoczynkowym.

3) Wciśnij na chwilę przełącznik podgrzewanej szyby tylnej. Włącza się ogrzewanie tylnej szyby ( sprawdź za pomocą miernika wielofunkcyjnego, czy do siatki grzejnej przyłożone jest napięcie ).

4) Wciśnij na chwilę przełącznik podgrzewanej szyby tylnej. Ogrzewanie tylnej szyby wyłączy się ponownie.

5) Wciśnij na chwilę przełącznik podgrzewanej szyby tylnej. Światło wewnętrzne włączy się.

6) Wciśnij na chwilę przełącznik podgrzewanej szyby tylnej. Światło wewnętrzne zostanie znowu wyłączone.

7) Wciśnij na chwilę przełącznik podgrzewanej szyby tylnej. Lampka ostrzegawcza znowu się wyłączy.

Ustaw dźwignię wycieraczek w położeniu wyłączone



Może własnie masz tak zaprogramowane, że po otwarciu drzwi nie zapala się światełko :)

Przemek1234 03-12-2007 15:04

dzieki za pomoc , sprawdze to zaraz a jak nie dam rady to fachowca chyba zatrudnie:)
pozdrawiam

[ Dodano: 03-12-2007, 15:07 ]
poczekaj poczekaj, poustawiam ta lampke na 12 s i wycieraczki to co dalej??

[ Dodano: 03-12-2007, 15:20 ]
no wlasnie sprawdzielm co mi napisales i w sumie zadnej reakcji mimo ze wykonywalem czynnosci po koleii. ale dzieki za pomoc, bycmoze w mk2 to ni dziala

[ Dodano: 03-12-2007, 15:43 ]
moze jakies inne propozycje ktos ma??

dempsej 03-12-2007 20:21

Witam!

Sprawdź przekaźnik R12 we wnęce na nogi kierowcy. Znajduje się on dokładnie w prawym górnym rogu skrzynki bezpiecznikowej. Może byc koloru brązowy lub biały. Jest on odpowiedzialny za czasowe oświetlenie wnętrza oraz za podświetlenie wnęk na nogi kierowcy i pasażera. Ja założyłem żaróweczki do oświetlenia wnęk jakiś czas wszystko super ale po pewnym czasie oświetlenie wewnętrzne jaki oświetlenie nóg zaczęło wariować tzn. mrugało w czasie jazdy wkurzało mnie to a że nerwy puściły mi w trasie nie bawiłem się w grzebanie za żaróweczkami tylko opuściłem skrzynkę z bezpiecznikami i przekaźnikami w nogach kierowcy i wyciągłem przekaźnik. Teraz mam dokładnie tak jak opisujesz oświetlenie ciągłe działa oświetlenie czasowe nie działa brzęczek włączenia świateł zewnętrznych działa. Wiec może u Ciebie po prostu padł ten przekaźnik.
Jeśli chcesz opis bezpieczników kliknij do mnie na gg

telesfor11 20-12-2007 22:52

mk 2 2000

u mnie mryga oswietlenie kabiny ale słysze w tym samym czsie "pstykanie"-coś jak przełąnczanie małej krańcóweczki ?? albo jakiś styk dźwięk dochodzi wyraźnie z deski rozdzielczej około schowka jest to nielada w....e kiedy jedziesz i nagle błysk błysk błysk błysk a ludziska z innych aut patrzą na cie jak na ...

please !!!! HELP !!!!!

dempsej 21-12-2007 13:21

telesfor11 spróbuj dociągnąć drzwi kierowcy w czasie kiedy będzie Ci mrygało oświetlenie. Miałem to samo w moim przypadku winna była krańcówka a raczej gumka w zamku która ma za zadanie "dociskać" (wyłączać) krańcówkę. Wytarta nie dociskała do końca krańcówki co objawiało się w czasie jazdy po naszych cudnych drogach mruganiem światła. Zauważyłem że to wina tego w momencie kiedy otworzyłem drzwi i zamknąłem je spowrotem oraz w czasie jazdy jak dociągnąłem drzwi mocniej to światło się wyłączało.

Pozdrawiam

[ Dodano: 21-12-2007, 13:24 ]
PS. pstryk jest spowodowany włączającym się i wyłączającym się przekaźnikiem :)

telesfor11 21-12-2007 21:54

dzięki jutro w drodze do pracy sprawdze :fcp26

Grzes Pszczola 03-03-2011 19:12

Odp: problem z oswietleniem wnetrza mk2
 
Cześć mam problem z oświetlniem kabiny na kierowcą prąd mi nie dochodzi bezpiecznik ok co to może być? proszę o pomoc


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.