Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] skrzynia biegów - 2 bieg nie wchodzi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=67090)

urban233 12-04-2009 20:20

skrzynia biegów - 2 bieg nie wchodzi
 
witam wszystkich forumowiczów mam problem takiego typu wymieniłem olej w skrzyni bo miałem przeciek,a lepiej wymienić jak dolewać kiedy nie wiadomo co tam jest i teraz po wymianie oleju biegi wchodziły bardzo fajnie,po przejechani paru kilometrów przy próbie wbicia dwójki ona nie wchodzi puszczam sprzęgło trzymając lewarek do tyłu po chwili zaskakuje ale ze zgrzytem i to samo jest ze wstecznym

nieumialek 12-04-2009 20:35

Odp: skrzynia biegów
 
na zimnym czy cieplym oleju [ te pare] i jeki olej wlales

urban233 12-04-2009 20:53

Odp: skrzynia biegów
 
olej wlałem półsyntetyczny taki jak zaleca producent 75w90,jak auto chodzi i stoje w miejscu wchodzą super czuć kiedy wchodzi każdy bieg,a wczasie jazdy zaczyna się problem wrzucam dwójke a lewarek wraca na luz jak przytrzymam lewarek to wskoczy ale po chwili cz mocno szarpie jak wskoczy

Jarek P. 13-04-2009 12:45

Odp: skrzynia biegów
 
Witam
Poczytaj na temat oleju do skrzyni biegów w wyszukiwarce
z tego co pamietam to wszyscy wskazują na DextronIII
Pozdrawiam Jarek

kor1011 15-04-2009 20:18

Odp: skrzynia biegów
 
Przypomnij sobie jaki kolor miał olej który spuściłeś ze skrzyni.

wojtek_gtx 11-02-2010 08:49

Odp: skrzynia biegów manualna - jaki olej ??
 
Właśnie miałem wyciek z pół ośki prawej no i troszkę oleju poszło w glebę teraz zastanawiam się nad wymianą
Podobno właśnie Dextron 3 ale myślałem konkretniej o ELF MATIC G3 dobry będzie ??

subratri 11-02-2010 08:54

Odp: skrzynia biegów
 
kolego budujący forum mające naśladować nasz dział :D:D oryginalnie jest D III ale jeśli ELF to on zaleca 75w90 - tak stoi w katalogu elfa.

Goliaty2 11-02-2010 08:58

Odp: skrzynia biegów
 
Kurde, trzeba wkroczyć, Dexron III to tylko do automatu. Do ręcznych 75W90. Do AG4 (automat) leje sie 75w90 ale tylko do przekładni głównej.
Tu jest olej do manuala: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
skrzynia w galaxie to VXT75

wojtek_gtx 11-02-2010 09:07

Odp: skrzynia biegów
 
Cytat:

Napisał subratri (Post 1359606)
ale jeśli ELF to on zaleca 75w90 - tak stoi w katalogu elfa.

Jest do tego jakiś link bo właśnie szukam i nie mogę znaleźć

Cytat:

Napisał subratri (Post 1359606)
kolego budujący forum mające naśladować nasz dział

Takie docinki nie są chyba na miejscu - ale w stylu każdego "FORUM member"
Szkoda ci że ty nie mogłeś czegoś takiego zapoczątkować to chyba dobre podejście do sprawy - wtedy masz wszystkich użytkowników danego segmentu auta zgromadzonych na jednym forum jak to jest w SGAF.DE z którymi dogaduje się w sprawie połączenia forów, ich doświadczeń etc.

Cytat:

Napisał Goliaty2 (Post 1359610)
Kurde, trzeba wkroczyć, Dexron III to tylko do automatu. Do ręcznych 75W90. Do AG4 (automat) leje sie 75w90 ale tylko do przekładni głównej.
Tu jest olej do manuala: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
skrzynia w galaxie to VXT75

Dzięki wielkie - to się nazywa pomoc !!

galo 11-03-2011 03:17

Odp: skrzynia biegów
 
ODNAWIAM TEMAT

Wymieniłem skrzynie biegów i na warsztacie zalali mi olejem 75w80 jak odebrałem auto to wszystko było OK. biegi ładnie wchodzą na rozgrzanej skrzyni, ale po długim postoju (zimna skrzynia) to przy toczącym się samochodzie nie idzie wbić 1 ani 2 no może przy 10km/h z trudem jakoś 2 idzie jeszcze wcisnąć dodam jeszcze, że sprzęgło jest nowe wysprzęgla prawidłowo i przy zmianie biegów nic nie zgrzyta.

Teraz tak do końca nie wiem czy skrzynia wadliwa, bo dopiero, co nabyta czy wina oleju, bo na warsztacie powiedzieli, że 75w90 jest niby niewiele rzadszy i nie powinien mieć na to aż tak dużego wpływu.

Może miał ktoś identyczny przypadek i jest wstanie na podstawie swojego doświadczenia potwierdzić lub zaprzeczyć temu, co mówi mechanik.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.