Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   1.6 EcoBoost 150 KM czy mozna założyc gaz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=175912)

Marcin-Prezes 14-02-2013 17:44

1.6 EcoBoost 150 KM czy mozna założyc gaz
 
Witam. Zastanawiam sie nad zakupem samochodu z silnikiem 1.6 EcoBoost 150KM i zastanawiam się czy jest mozliwośc założenia do tego silnika instalacji LPG a jesli tak to jakiej? pozdrawiam forumowiczów

Markoo 14-02-2013 19:55

Odp: 1.6 EcoBoost 150 KM czy mozna założyc gaz
 
Za sensowne pieniądze, nie da się.
AC nie ma instalacji do tych silników.... Pozostaje Instalacja ICOM JTG HP ale uprzedzam, może to być 6-ta część ceny nowego samochodu z takim silnikiem :)
No chyba że coś się ostatnio pojawiło.

Marcin-Prezes 16-02-2013 14:34

Odp: 1.6 EcoBoost 150 KM czy mozna założyc gaz
 
dziekuje za informacje faktycznie do tej nowosci silnikowej forda może byc cięzko cos sensownego dobrać. Ale pocieszyli mnie koledzy posiadajacy ten silnik w s-max ze plai nie za wiele tzn miasto ok 9 a trasa ok 7,5-8 l na 100 km
pozdrawiam
Marcin

kicaj 17-02-2013 16:32

Odp: 1.6 EcoBoost 150 KM czy mozna założyc gaz
 
kosztów nie znam ale się da, [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

sorki, ale nie mogę się powstrzymać - prezes i gaz chcesz zakładać?

Marcin-Prezes 17-02-2013 17:15

Odp: 1.6 EcoBoost 150 KM czy mozna założyc gaz
 
Prezes to mój przydomek nadany przez znajomych:) A tak na marginesie nie znasz tej zasady (choć ja jej nie popieram) im więcej masz tym wiekszego węża ma sie w kieszeni:) Tak juz całkiem powaznie to pytam o gaz bo jedyne co mi spedza sen z powiek to obawa by kuga z tym silnikiem nie palila nie wiadomo ile benzynki

boncio 17-02-2013 19:38

Odp: 1.6 EcoBoost 150 KM czy mozna założyc gaz
 
Kuga z tym silnikiem spali Ci proporcjonalnie tyle samo więcej od C-maxa co C-max względem Focusa, czyli średnio jakieś 8-8,5l, a w mieście to nawet do 12l na 100km. Podobnie słabiej będzie jeździć.

Markoo 17-02-2013 21:33

Odp: 1.6 EcoBoost 150 KM czy mozna założyc gaz
 
Cytat:

Napisał kicaj (Post 1960234)
kosztów nie znam ale się da, [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

To mi wygląda na coś podobnego do Stag 400DPI czyli wtrysk LPG tak jak w zwykłej sekwencji i pewnie ciągły dotrysk Pb by wtryski nie padły, nie piszą za wiele tam.
To co ja podałem to wtrysk LPG postaci płynnej wtryskami benzynowymi.

kicaj 18-02-2013 08:15

Odp: 1.6 EcoBoost 150 KM czy mozna założyc gaz
 
no obawiam się że to z dotryskiem Pb bo nie ma jeszcze dedykowanych wtryskiwaczy Pb i LPG do silników z wtryskiem bezpośrednim poza VW. Zresztą podobne rozwiązanie stosują w silnikach 1.6 THP, a więc - uniwersalne a nie dedykowane...
ta instalacja co podałeś ma dedykowane wtryski do 1.6 ecoboost? czy, jeśli dobrze zrozumiałem, wykorzystywane są wtryski benzynowe, nawet do wtrysku ciekłego LPG?

Marcin-Prezes 18-02-2013 14:44

Odp: 1.6 EcoBoost 150 KM czy mozna założyc gaz
 
z zasiegnietych informacji kuga powinna palic z tym silnikiem w miescie ok 10l a poza nim 8

Markoo 18-02-2013 16:38

Odp: 1.6 EcoBoost 150 KM czy mozna założyc gaz
 
Cytat:

Napisał kicaj (Post 1960581)
ta instalacja co podałeś ma dedykowane wtryski do 1.6 ecoboost? czy, jeśli dobrze zrozumiałem, wykorzystywane są wtryski benzynowe, nawet do wtrysku ciekłego LPG?

Tak.... o tu coś jest więcej napisane [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] w takim dziwnym języku :)
A co do silników, to nie wiem czy mają wszystkie Ecobosty opracowane, czy tylko dwa, Musiałbyś się dopytać w podkrakowskiej firmie, ale o cenach to już wcześniej pisałem :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.