Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 2,5 v6 buczenie spod maski, szarpie, falują obroty (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257221)

Michał_V6 19-01-2017 20:48

2,5 v6 buczenie spod maski, szarpie, falują obroty
 
Cześć! Mam dziwny problem, od jakiegoś miesiąca, w Mondeo podczas dodawania gazu na luzie, w okolicach 3500 obrotów słychać takie dziwne wycie/buczenie. Nie przeszkadzało mi to tak bardzo ale dziś po odpaleniu zaczął dziwnie pracować i szarpać w okolicach 3500 obr, w pewnym momencie nawet nie chciał powyżej tych obrotów przyspieszać. Gaz w podłodze na 3 biegu a on dostał czkawki pomiędzy 3,5 a 4 tys. obrotów i d**a. Później było różnie, raz szedł aż do 6 tys. a raz nie, ale czułem, że coś jest nie tak i czułem takie lekkie szarpanie, a po skończonej jeździe, na luzie zaczęły mu falować obroty 0,5-1 tys. Zauważyłem też, że na luzie to buczenie zaczyna się koło 3,5-4 tys i kiedyś tylko w tych granicach było, a teraz buczy koło 4 tys i buczy po puszczeniu gazu aż zejdzie do ok. 1,2 tys. HELP :<

Juzek 19-01-2017 21:27

Odp: 2,5 v6 buczenie spod maski, szarpie, falują obroty
 
Sprawdź bocznikowy zawór powietrza tzw. Silnik krokowy. Jest na kolektorze ssącym.

Tapnięte z Szajsunga MkIV

Michał_V6 19-01-2017 21:34

Odp: 2,5 v6 buczenie spod maski, szarpie, falują obroty
 
Cytat:

Napisał Juzek (Post 2731187)
Sprawdź bocznikowy zawór powietrza tzw. Silnik krokowy.

Właśnie znalazłem filmiki na youtube i to buczenie jest identyczne. Tylko pytanie czy on może mieć wpływ na szarpanie w czasie jazdy? Czy czyszczenie powinno pomóc? Ceny tych silniczków, a szczególnie oryginałów są "lekko" chore..

Rafał A.(antek) 19-01-2017 22:36

Odp: 2,5 v6 buczenie spod maski, szarpie, falują obroty
 
zazwyczaj nie pomaga czyszczenie. trzeba odzałować kase

Juzek 20-01-2017 05:24

Odp: 2,5 v6 buczenie spod maski, szarpie, falują obroty
 
Zanuż całą komorę w nafcie na parę godzin. Potem pędzelkiem dokładnie oczyść i sprawdź czy ten wałek chodzi swobodnie. Jeśli nie pomoże to niestety wymiana.

Tapnięte z Szajsunga MkIV

leszek 20-01-2017 08:18

Odp: 2,5 v6 buczenie spod maski, szarpie, falują obroty
 
przerabiałem to u siebie mycie pomagało zawsze na chwilę wręcz rozebrałem i jest tam śrubka co można regulować ale dużo zabawy i zawsze z różnymi skutkami aż w końcu podróbki się pokazały i kupiłem i było spokój :)
chyba koszt teraz ok 150 zł więc nie duży co do oryginału

Michał_V6 20-01-2017 11:21

Odp: 2,5 v6 buczenie spod maski, szarpie, falują obroty
 
Cytat:

Napisał leszek (Post 2731304)
chyba koszt teraz ok 150 zł więc nie duży co do oryginału

Gdzie taka cena? :) Warty ceny? Bo czytałem, że wszyscy piszą żeby brać oryginał, ale ponad 500zł. za taki kawałek silniczka.. :roll: A krokowy może wpływać na szarpanie w czasie jazdy?

Juzek 20-01-2017 11:53

Odp: 2,5 v6 buczenie spod maski, szarpie, falują obroty
 
Szarpanie to raczej nieszczelność w dolocie lub inne zaburzenie w mieszance. IMRC sprawdzone?

Tapnięte z Szajsunga MkIV

Michał_V6 20-01-2017 12:00

Odp: 2,5 v6 buczenie spod maski, szarpie, falują obroty
 
Cytat:

Napisał Juzek (Post 2731449)
IMRC sprawdzone?

Nie sprawdzałem, ale wydaje mi się, że jak by nie działał to w ogóle? Tu raz się zbiera normalnie powyżej 3,5tys. obr. a raz nie. A IMRC chyba albo działa albo całkiem nie działa? Ewentualnie czy IMRC wyjdzie na kompie?

Juzek 20-01-2017 12:29

Odp: 2,5 v6 buczenie spod maski, szarpie, falują obroty
 
IMRC wyjdzie na kompie. Ale do sprawdzenia potrzeba tylko żarówkę / diodę

Tapnięte z Szajsunga MkIV


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.