Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2006-2014] sygnał przy zamykaniu drzwi bez pilota (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286357)

Mathun 19-09-2018 16:57

sygnał przy zamykaniu drzwi bez pilota
 
Cześć!
Jakiś czas temu popsuł mi się pilot. W jednym serwisie forda zaśpiewali mi 700zł+250 za programowanie. W innym 500zł+250zł. Z racji dużego wydatku zamykam auto kluczykiem, ale prawie za każdym razem auto trąbi (tak jakby jakieś drzwi były cały czas otwarte). Nie ma znaczenia czy np boczne są otwarte, czy zamknięte - po przekręceniu kluczyka klakson się uruchamia.
Jest to bardzo uciążliwe. Zamykam auto, a później się okazuje że ktoś czegoś zapomniał i 3 razy trąbie. Wszyscy zwracają na mnie uwagę.

W związku z powyższym czy ktoś z Was się orientuje co można zrobić żeby tego sygnału nie było? Muszę to zrobić, bo już mi ktoś zagroził że więcej do mnie nie wsiądzie, do póki tego nie zrobię :)
pozdrawiam

wojtekjanus 19-09-2018 17:36

Odp: sygnał przy zamykaniu drzwi bez pilota
 
Nie wiem jak z klaksonem, ale generalnie przeprogramowanie zamka w modelu mk7 możliwe jest tylko przy pomocy fordowskiego IDS-a.

Mathun 20-09-2018 08:11

Odp: sygnał przy zamykaniu drzwi bez pilota
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 3031931)
generalnie przeprogramowanie zamka w modelu mk7 możliwe jest tylko przy pomocy fordowskiego IDS-a.

Wiem, dlatego pytam o coś innego, a mianowicie jak wyłączyć klakson przy zamykaniu i otwieraniu.

ps. A czy ktoś z Was się orientuje czy można zaprogramować tańszego pilota w zamian za oryginalnego. np coś takiego ??https://images91.fotosik.pl/40/5af249dc33e8454bmed.jpg

wojtekjanus 20-09-2018 10:27

Odp: sygnał przy zamykaniu drzwi bez pilota
 
Cytat:

Napisał Mathun (Post 3032168)
Wiem, dlatego pytam o coś innego,

Pytasz o to samo, bo wszystkimi funkcjami zamka centralnego steruje ten sam moduł.

Sprawdź, czy po usłyszeniu sygnału dźwiękowego na pewno zamki się zamknęły. W Mk7 jest tak, że przy nieprawidłowo domkniętych drzwiach (może być uszkodzony elektrycznie obwód zamka), próba zamknięcia z podwójnym ryglowaniem kończy się krótkim sygnałem syreny alarmu.

W Mk7 możesz zaprogramować do ośmiu różnych pilotów jednocześnie działajacych. Jeżeli ten o którym myślisz wysyła prawidłowy sygnał na prawidłowej częstotliwości - to można go zaprogramować jako kolejny. Lub wykasować poprzednie i wprowadzić kod tylko tego nowego.

Mathun 20-09-2018 15:19

Odp: sygnał przy zamykaniu drzwi bez pilota
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 3032214)
Sprawdź, czy po usłyszeniu sygnału dźwiękowego na pewno zamki się zamknęły.

To nie ma znaczenia przekręcając klucz mam kontrolę tylko nad zamknięciem drzwi przednich i bagażnika. Jeśli chodzi o otwieranie to otwierają się tylko przednie (bagażnik trzeba otworzyć ręcznie od wewnątrz). Drzwi boczne muszę zamykać i otwierać ręcznie.

Kiedy zamknę drzwi boczne i użyje klucza do zamknięcia reszty. 19razy na 20 usłyszę klakson. Tak jakby drzwi boczne cały czas były otwarte. Mimo że nie są. Ten sam klakson będzie kiedy drzwi boczne będą otwarte. Sprawdzone to mam bo auta używam na codzien i kilka razy dziennie zostawiając auto muszę obejść i sprawdzić czy wszystko jest na pewno zamknięte.

No właśnie skoro to ten sam moduł, to może wystarczyło by odłączyć ten klakson, tylko nie mam pojęcia gdzie go szukać.

mihau134 20-09-2018 18:12

Odp: sygnał przy zamykaniu drzwi bez pilota
 
Przeczyścić wszystkie styki na bocznych drzwiach ( taka potrójna blaszka ) papierem ściernym delikatnie , u kolegi w trasicie było to samo , po czyszczeniu styków wszystkich problem ustal

Mathun 20-11-2018 22:30

Odp: sygnał przy zamykaniu drzwi bez pilota
 
Cytat:

Napisał mihau134 (Post 3032358)
Przeczyścić wszystkie styki

W moim przypadku to nie pomogło.

wojtekjanus 21-11-2018 08:20

Odp: sygnał przy zamykaniu drzwi bez pilota
 
Nie wiadomo na ile na ten problem nakłada się zaprogramowanie sterownika zamka centralnego (możliwości jest sporo), a ile jakieś uszkodzenie w układzie (wiązki, styki w zamkach).
Ja bym spróbował zdjąć tapicerkę i potraktować zamki preparatem WD40 - w wersji z rurką przez szczeliny i otwory wtrysnąć preparat. Jest szansa, że listwy włączników są brudne i zaśniedziałe, WD40 ładnie je czyści...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.