Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Większy, niż zalecany akumulator (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313439)

Pablo6736 29-09-2020 15:48

Większy, niż zalecany akumulator
 
Cześć. Stałem się posiadaczem wspaniałego egzemplarza Focusa MK3 2.0 160KM w wersji z Kanady. Wszystko jest super, autko naszpikowane jest elektroniką, jednak moje obawy budzi zamontowany tam akumulator. Wygląda na jakiś noname 59Ah i chyba 550(A). Po poprzednim aucie, który był dieslem został mi prawie nowy akumulator 70Ah 770(A) z Centry. Teoretycznie gabarytami pasuje do Focusa jednak moje pytanie brzmi czy mogę ten akumulator zamontować, jeśli zalecane fabryczne do niego akumulatory są nieco słabsze. Czytałem pełno opinii na internecie, jednak na każdej stronie podają co innego. Co Wy o tym sądzicie? Czy nic się nie stanie? Ktoś w swoim Focusie coś takiego zmontował? Alternator da radę go ładować? Gdzieś wyczytałem, że prąd, jaki podaje ten alternator to 150A, więc o ile to prawda moim zdaniem powinien dać radę, ale w tych tematach jestem totalnie ciemny. Dzięki z góry za pomoc. Nie mogłem znaleźć podobnego tematu na tym forum. Pozdrawiam :D

Jakoob 29-09-2020 15:53

Odp: Większy, niż zalecany akumulator
 
Jeśli masz system start&stop (bez znaczenia czy go używasz) musi być identyczny jak oryginał. Jeśli nie, zwyczajowo przyjmuje się, że do różnicy 5% Ah nie ma o czym mówić. Przy dużo większej różnicy tylko multimetr i czas pokażą na ile to zadziała.

Marek 29-09-2020 17:31

Odp: Większy, niż zalecany akumulator
 
Spokojnie możesz wsadzić ten 70ah

Lukasz2525 29-09-2020 21:37

Re: Większy, niż zalecany akumulator
 
To ja też podpytam, żeby nie zakładać nowego tematu, a wymieniłem akumulator w zeszłym tygodniu, też na większy. Focus mk2fl 2.0 tdci, miałem 75ah, przeczytał w internecie że niby 71-77ah jest okej. Oglądałem test, gdzie Banner 77ah miał 92ah pojemności zmierzonej przez urządzenie, czyli duża nadwyżka. Chciałem go kupić, ale seria Pro była za wysoka i nie wszedłby w skrzynkę. Ogólnie w testach każdy producent miał chociaż 6-8ah nadwyżki przy dużych aku.

Stanęło na zwykłej serii Bannera (nie Pro), bo jest długa, ale niska i weszła do obudowy na aku, także mam teraz 80ah, zakładam że będzie miał pod 90ah rzeczywistej pojemności. Szukałem w elmconfigu i nie widzę, muszę mu coś przestawić?

Myślę że nie będzie za duży, teraz alternatory są mocne i spokojnie go doładuje. Miałem 75ah w 2.0 tdci, moja mam też ma 75ah w 1.6 tdci, też pewnie powinna mieć mniejszy, a nic się nie dzieje.

Pablo6736 29-09-2020 21:37

Odp: Większy, niż zalecany akumulator
 
QUOTE=Marek;3285216]Spokojnie możesz wsadzić ten 70ah[/QUOTE]


Nie pozostaje nic innego, jak spróbować, dzięki :D

daaro 29-09-2020 22:14

Odp: Większy, niż zalecany akumulator
 
Paranoja.
Moje ex audi 2,5 TDI r5 jeździło na 68 ah i miało się dobrze z alternatorem 120 a
Teraz do 1,6/2,0 wsadza się takie Aku duże.
Po co?
Zbędne kilogramy się wozi.
S&s odłączyć i wystarczy zanadto Aku 60ah
W miarę tani i lekki

luckyboy 29-09-2020 22:39

Odp: Większy, niż zalecany akumulator
 
Ile kilogramów? 3-5? [emoji23]

36ha 30-09-2020 00:54

Odp: Większy, niż zalecany akumulator
 
Cytat:

Napisał Marek (Post 3285216)
Spokojnie możesz wsadzić ten 70ah

Nie do końca.
Jeśli będzie jeżdził na krótkich odcinkach aku nigdy się nie nie doładuje.
Wiem to z autopsji na moim mk3

lsulima 30-09-2020 02:21

Odp: Większy, niż zalecany akumulator
 
Co do pojemności akumulatora to nie ma najmniejszej obawy przed włożeniem większego. Doładowany będzie napewno. Ja bym zwrócił uwagę na coś innego. Czy samochód wyposażony jest w układ inteligentnego ładowania. Czy na minusowej klemie jest zamontowany BMS? Jeżeli tak, to trzeba używać akumulatorów w technologii silver calcium. I czy ta centra jest wykonana w tej technologi? Dodatkowo po wymianie akumulatora konieczny jest reset BMSa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

36ha 30-09-2020 02:34

Odp: Większy, niż zalecany akumulator
 
Cytat:

Napisał lsulima (Post 3285321)
Doładowany będzie napewno.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie pisz bzdur bo doładoway na krótkich odcinkach na pewno nie będzie . Moja centra 75aA niestety wymaga doładowania prostownikiem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.