Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Zepsuty zamek maski (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=74571)

hubertmlody 17-07-2009 16:25

Zepsuty zamek maski
 
Witam was

Popsuł mi się zamek który otwiera maskę silnika

Jak sie do niego dostać może ktoś już to robił

Jak otworzyć maskę teraz

Pozdrawiam

kolopeter 19-07-2009 07:43

Odp: Zamek maski C-max
 
troszke ciezko. tam jest taki cwancyk , ze teoretycznie jak wyrwiesz stacyjke z atrapa to pozostaje zamek na miejscu. ogolnie linka laczaca stacyjke z zamkiem jest na plastikowy wcisk/zatrzask, a zdaje sie atrapa od gory na dwie plastikowe chyba srubki. wiec w zasadzie jesli bys cos uszkodzil, to tylko mocowanie srubek. mowie to z pamieci bo auta nie widzialem od 3 miesiecy. moze ktos mnie poprawi. ogolnie jak juz to sciagniesz to popatrz jak wyglada koncowka linki i jakims podobnym toolsem moze uda ci sie przekrecic zamek. wydaje mi sie,ze to nie zamek ci sie zepsul, a raczej wyskoczyla ci ta linka. moze ktos szarpnal ci za znaczek, albo atrape. zlozenie tez jest troszke problematyczne. linka musi byc odpowiednio wcisnieta i w zamek i stacyjke , aby to zaczelo razem dzialac. wiec przy montazu lepiej pare razy pobawic sie w zamykanie bez uzywania klapy,tylko za pomoca srubowkreta. powodzenia .

Gabrycha 20-07-2009 06:39

Odp: Zamek maski C-max
 
poszukaj na forum FOCUSA - w ub. tygodniu coś o tym tam czytałem, ktoś podpowiadał żeby od dołu zdjąć osłonę komory silnika i w jakiś bliżej nieokreślony sposób sięgać ręką między zderzakiem a chłodnicą,
jak znajdę troszkę czasu to odszukam to - to zalinkuję tutaj
od siebie dodam że idąc tym "torem" pomocn może być zdemontowanie zderzaka, zrobi się wiecej miejsca dla ręki, i znacznie skróci odległość dosięgania. Tak czy siak bez drugiego focusa pod ręką celem wizualnej oceny działania mechanizmu nic po omacku nie zdziałasz.
Powodzenia.

Gabrycha 20-07-2009 07:27

Odp: Zamek maski C-max
 
No i poszukałem - proszę
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
z tym zderzakiem to mi chyba nie wyszło z tego co piszą w pierwszym linku

Jeszcze coś mi się przypomniało - spróbuj postawić auto w innym miejscu. problem w tym że czasami ustawi się ta że "naprężenia skrętne" karoserii tak ciągną za zamek że odryglowanie nie jest możliwe, zjedź na równe podłoże wszystkimi czterema kołami. Może to coś pomoże. Sam to kiedyś miałem tyle że w bag. w Escorcie.

Koyot. 20-07-2009 11:49

Odp: Zamek maski C-max
 
ja wiem ze w c-maxie jest kawalek linki i jak ona sie rozpadnie to ciezka sprawa dlatego jak mielem podejrzenia ze zaraz padnie to wymienilem na nowy sama linka koszt 150zł a atrapka ktora latwo uszkodzic przy probie otworzenia 450zł

Gabrycha 21-07-2009 11:27

Odp: Zamek maski C-max
 
zajrzałem pod maskę
mam motorek 1.8 TDCI - i jest tak:
zamek przykręcony do pasa przedniego na 2 sruby 6-kąty nr 8
dostęp do nich od spodu ciężki ale możliwy
potrzebny kluczyk grzechotkowy i długie sprytne ręce.
łapy wkładać pomiędzy chłodnicą a motorem po odjęciu dolnej osłony.
zamek jest dokładnie tam gdzie zamek maski - na wprost
jedna śruba jest na wprost krawedzi odłony wentylatorz chłodnicy (prawa) druga (lewa) jest już nad tą osłoną (potrzebne gętkie ręce)
pod zamkiem po lewej stronie podłączony jest przewód czujnika zamknięcia klapy - trza go wypiąć ciągnąc w dół (uwaga zatrzaskowy wtyk)
a potem jakimś dużym śrubentem odsuwać odginać odkręcony zamek w kierunku kabiny.
Sam zaczep zamka jest dość "długi" żeby zamek mógł się odsunąć (na tę częśc operacji kontrolnie dociskałbym maskę aby nie ciągnęła zbytnio w górę na odbijakach - druga osoba wskazana)
śruby są na wysokości dokładnie pokrywy silnika tej w środku pod maską. i może ona co nieco utrudniać podejście ze zbyt wysokim kluczem.

linek żadnych nie zobaczyłem - ale....może cos pomiędzy bębenkiem a ryglem jest bo odległość od klucza do rygla to okoł 15cm.
Jak potrzeba to pstryknę jakies fotki i na maila podam

a i jeszcze jedno - kręcąc kluczem w zamku - nic od środka się nie porusza - tylko rygle w zamku

Koyot. 21-07-2009 12:02

Odp: Zamek maski C-max
 
dokładnie pomiedzy bębenkiem a samym zamkiem jest stalowa linka ktora prznosci moment skretny. jest plastik ktory lubi sie odczepic od linki i wtedy d....a nie da sie otworzyc.
linki nie widac jest w czarnym pancerzu

rfireman 30-07-2009 23:17

Odp: Zamek maski C-max
 
witam mi sie wydawało że tez się popsól ale: Jak przekrecam w lewo to naciskam maskę i ona w tedy odskakuje do góry a puźniej pcham kluczyk w kierunku auta i działa a normalnie krecąc kluczykiem pałowałem się dwie godziny i przez przypadek oparłem się na masce i przez przypadek w cisnąłem kluczyk w kierunku auta . Pozdrawiam.

Koyot. 31-07-2009 13:25

Odp: Zamek maski C-max
 
to znaczy ze juz Ci powoli wysiada linka ktora łączy bebenek zamka z zamkniem. wymien koszt 150zł a atrapki ok 400 a trzeba zniszczyc atrapke zeby dobrac sie do zepsutego zamka

gamak 05-08-2009 01:17

Odp: Zamek maski C-max
 
Witam Wszystkich
Problem mam podobny i po kilku dniach prób maskę udało się otworzyć -kluczykiem. Na pierwszy rzut oka wyrobił się plastikowy krzyżak który łączy wkładkę od kluczyka ( z linką i białym owalnym plastikiem na końcu) i zamek maski. Element dorobiłem i myślałem że będzie ok. Ale po kilku próbach maska nie zawsze się otwierała.

Obok wyrobionego krzyżaka dodatkowo ewidentnie szwankuje część wkładki z linką tj. źle przenosi ruch kluczyka -wg mnie jakby ruch kluczyka przenoszony był ze zbyt małą siłą i zamek nie zawsze działa.

W ASO oczywiści wymienić chcą całą wkładkę z linką (koszt 500zł z czego większość to dopasowanie zamka do kluczyka). Nie bardzo widzę możliwość wymiany samej linki. Zastanawiam się czy nie można jakoś rozebrać plastikowej końcówki która jest za linką - może w tym elemencie jest problem. Czy ktoś może próbował rozebrać element za linką?

Koyot. 05-08-2009 13:29

Odp: Zamek maski C-max
 
a ja kupilem sam element linki z krzyżakami. koszt ok 150zł brutto

kajro 11-08-2009 06:55

Odp: Zamek maski C-max
 
Cytat:

Napisał Koyot. (Post 1219195)
a ja kupilem sam element linki z krzyżakami. koszt ok 150zł brutto

Jeśliś taki spryciarzg;) to podziel się wiedzą jak oddzielić część link z tym całym plasticzanym ustrojstwem co idzie do zamka od bembenka z wkładką.
Jakościk nie marzy mi się dźwiganie dodatkowego kluczyka do machy autka.

Koyot. 11-08-2009 12:24

Odp: Zamek maski C-max
 
chyba mam gdzies fotki tej czesci jak znajde to wrzuce i napiszę cos szerzej na ten temat :)

nubus 13-08-2009 06:11

Odp: Zamek maski C-max
 
Ja z braku czasu wyciągnąłem to ustrojstwo i otwieram długim śrubokrętem:)ale też bede musiał to zamówić u mnie około 130zł Pozdrawiam

MMarcin76 07-05-2010 20:35

Odp: Zamek maski C-max
 
Koledzy i mnie trafiło się z tym cholernym zamkiem, nie wicie może gdzie można kupić sam plastikowy wałek przesuwny łączący wkładkę maski z zamkiem?

c-matix 09-05-2010 10:28

Odp: Zamek maski C-max
 
Mysle ze alegro pomoże, lub dobry sklep z czesciami forda

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kazzuk 09-05-2010 10:40

Odp: Zamek maski C-max
 
Może u tego gościa na allegro

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

MMarcin76 09-05-2010 14:08

Odp: Zamek maski C-max
 
tu to ja mam już taniej, ale dzięki za zainteresowanie.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

szukam może ktoś ma tylko sam plastik i tyle

bart25440 10-05-2010 20:56

Odp: Zamek maski C-max
 
Witam. Miałem taki problem miesiąc temu. Trzeba kupić całą taką część a potem u kogoś kto dorabia klucze zestroić wkładkę z kluczykiem. Niestety trzeba troszkę kombinować żeby otworzyć maskę, najlepiej z kanału. :roll:

gamak 12-05-2010 21:16

Odp: Zamek maski C-max
 
Cytat:

Napisał MMarcin76 (Post 1432390)
tu to ja mam już taniej, ale dzięki za zainteresowanie.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

szukam może ktoś ma tylko sam plastik i tyle

Czy to znaczy, że ten mechanizm można wykorzystać także w starszych rocznikach? Mam rocznik 2004, trochę inny zamek i problem z wałkiem. Nie bardzo widzę możliwość oddzielenia mechanizmu. A na forum tyle wpisów, że wystarczy wymienić sam wałek. (rozumiem nie chodzi o luźny krzyżakowy element wchodzący w sam mechanizm)
Czy ktoś może coś więcej napisać jak się dobrać do samego wałka?

ucho 25-05-2010 16:59

Odp: Zamek maski C-max
 
Również mam taki problem ale w roczniku 2004. Czy ten element [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] podejdzie do mojego modelu?

dzięki za pomoc

kapro27 12-12-2012 18:40

Odp: Zamek maski C-max
 
Mam ten sam problem przy przekręceniu kluczykiem w lewo za którymś razem przy jednoczesnym dociskaniu maski odskoczy ,w prawo nic.Widzę ,że temat ma już dwa lata to i może ktoś coś wymyślił ,żeby otworzyć maskę. Może jakieś fotki?

tedi_k 12-12-2012 19:48

Odp: Zamek maski C-max
 
2 załącznik(i)
Sprawa wyjaśniona jest na fotkach zamka.
Przekręcenie kluczyka w lewo zwalnia dolną zapadkę zamka i opuszcza pokrywę silnika do pozycji półotwartej. Jeśli ta zapadka się uszkodzi to jest bardzo duży problem - praktycznie trzeba zniszczyć maskę aby ją otworzyć. Odkręcenie z kanału dwóch śrub mocujących zamek dostępnych od strony komory silnika uważam za praktycznie nie wykonalne... No ale może ktoś jest cudotwórcą....
Na szczęście w lewo da się klapę odpuścić - wtedy zamek ustawia się jak na foto 2.
Przekręcenie kluczyka w prawo powoduje schowanie górnej zapadki zamka i pozwala podnieść pokrywę. Jeśli ta zapadka jest uszkodzona - tak jak w tym przypadku, to sytuacja jest bardzo trudna, ale nie jest beznadziejna.
Trzeba nacisnąć z góry na tę górną zapadkę bolcem o średnicy 6-7mm i wówczas zapadka się schowa i pozwoli otworzyć maskę.
Problem polega na tym, że dostęp do zamka blokuje metalowy uchwyt maski (takie metalowe ucho, które wchodzi w zamek).

kapro27 13-12-2012 14:25

Odp: Zamek maski C-max
 
No tak tylko przez tą szparę nic nie widać ,mechanik boi się to ruszać .Czy wiecie czy w pobliżu Malborka ktoś się tego podejmie ,czy tylko ASO.

jaqbwp 22-03-2013 15:57

Odp: Zamek maski C-max
 
Na początku pomaga otwieranie Z dociskiem klapy.
Ja wymieniłem zamek i problem powrócił.
Namierzałem część Z linką

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

w Bydgoszczy z tą częścią jedziemy do [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
na ulicy 3-go maja 10.
za regulacje da kluczyka chcą 60PLN
za montaż 30 PLN
za otwarcie zablokowanej maski 100 PLN

zamek z linką około 200 PLN z dostawą.

Właśnie czekam na część.

Od siebie mogę doradzić przy wymianie samego ryglowania, sprawdzić czy wasz zamek ze zdjęć tedi-k, ma piny na kostkę instalacji alarmu. Bo kable są instalowane i podłączane zawsze, a niekumaty mechanik kupi wam O 150 PLN droższy zamek.

kapro27 22-03-2013 17:03

Odp: Zamek maski C-max
 
Po telefonicznym ustaleniu problemu z ASO w Elblągu .Za otwarcie maski 0 zł.,trwało to 5 minut,zamek 185 zł.robocizna chyba 70 ,ale nie pamiętam dokładnie.Spytałem się mechanika jak to zrobił,bo samochód stał u dwóch mechaników i nikt sobie nie poradził,powiedział "nie powiem jest jeden punkt".Chyba nie warto się męczyć tylko od razu jechać do ASO.

tedi_k 22-03-2013 17:14

Odp: Zamek maski C-max
 
Cytat:

Napisał kapro27 (Post 1981649)
Po telefonicznym ustaleniu problemu z ASO w Elblągu .Za otwarcie maski 0 zł.,trwało to 5 minut,....

Budowa zamka jest równie prosta jak budowa cepa - cudów nie ma i nie miałeś uszkodzonych zapadek tylko uszkodzone cięgno. W takim przypadku trzeba mieć tylko wprawę w trafieniu śrubokrętem lub podobnym przyrządem w ten krzyżak jak na moich powyższych fotkach... Wtedy otwiera się bez problemu tak jak to widać na tym wyjętym zamku. Tak że ASOwy mechanik dorobił trochę magii do roboty za 0zł8)

kapro27 22-03-2013 18:31

Odp: Zamek maski C-max
 
Nie mam wprawy, nie mam kanału i ochoty od tego są fachowcy w Malborku dwóch nie dało rady!

jaqbwp 23-03-2013 10:02

Odp: Zamek maski C-max
 
Cytat:

Napisał kapro27 (Post 1981649)
Po telefonicznym ustaleniu problemu z ASO w Elblągu .Za otwarcie maski 0 zł.,trwało to 5 minut,zamek 185 zł.robocizna chyba 70 ,ale nie pamiętam dokładnie.Spytałem się mechanika jak to zrobił,bo samochód stał u dwóch mechaników i nikt sobie nie poradził,powiedział "nie powiem jest jeden punkt".Chyba nie warto się męczyć tylko od razu jechać do ASO.

ode mnie w ASO inowrocławska w Bydgoszczy za zamek chcieli 250PLN nie pytałem o robociznę bo mechanicy byli czyści i wyglądali bardziej jak fryzjerzy.
Za tą cenę mam z montażem.

Zamek trzeba ustawić na posiadany kluczyk co kosztuje - nie mylcie z ryglowaniem które można kupić za 100.

W c-max mk1 linka jest nierozłączna z bębenkiem zamka trzeba kupić komplet.
w kuga, c-max od mk2 już jest sztywne połączenie na przegubach -link.
Niestety w moim c-max mk1 jest to nędzne rozwiązanie z linką.

http://www.ford-esklep.pl/userdata/g...adda247a73.jpg

wrzoch 23-03-2013 14:53

Odp: Zamek maski C-max
 
Pytanie precyzujące, bo wydaje mi się, że przeczytałem, że się da, ale chcę mieć pewność.
Czy da radę podmienić rozwiązanie zamka Mk1 z linką na Mk2 z plastikowym sztywnym wałkiem?
Na co dokładnie musiałbym polować? ASO raczej odpada z ich bandyckimi cenami, także pozostaje rynek wtórny.
Na razie zamek mi niby jeszcze otwiera, ale był naprawiany już i ostatnio miałem 2 razy pietra, że sobie płynu do psikaczy szybko nie naleję.

jaqbwp 09-04-2013 21:10

Odp: Zepsuty zamek maski
 
dziś zajrzałem na nowy zamek z linką.
to rozwiązanie jest elastyczne i działa bez idealnego dopasowania.
wałek z mk2 może i by pasował tylko on też może się skruszyć (na zdjęciu wygląda na plastikowy), przy lince wiesz że się kończy :P

każdy patent ma wady.

po wymianie masz około 6lat eksploatacji linki (moja tyle wytrzymała).
Zrób jak uważasz (jak ci się uda napisz).

wrzoch 14-05-2013 00:21

Odp: Zamek maski C-max
 
Cytat:

Napisał jaqbwp (Post 1981607)
Bo kable są instalowane i podłączane zawsze, a niekumaty mechanik kupi wam O 150 PLN droższy zamek.

U mnie ani kabla, ani złączki w zamku nie ma :(
Znaczy złączka jest, ale pinów brak.

tedi_k 14-05-2013 08:38

Odp: Zamek maski C-max
 
Cytat:

Napisał wrzoch (Post 2012168)
U mnie ani kabla, ani złączki w zamku nie ma :(
Znaczy złączka jest, ale pinów brak.

To, że brak pinów to niestety standard... Koszt miedzianych blaszek do zrobienia czujnika zamknięcia maski wynosi jakieś 3 centy, ale kolegom z FoMoCo opłaca się zrobić wariant bez czujnika, bo wtedy za ten z czujnikiem (i pinami) mogą zawołać 50 USD więcej!

chudyyy 25-06-2013 22:20

Odp: Zamek maski C-max
 
ma ktos namiar na otworzenie maski w Warszawie - ale nie aso - na wszelki wypadek pytam

juz nawet po docisnieciu maska sie otwiera ;(
ale ostatnio przezornie wyjalem kolki ktore mocuja grill, moze w weekend powalcze z tym i mam pytanie czy jak mam ten element
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i zsune ta czarna gumke to dostane sie jakos srubokretem do zamka maski i przekrece ten magiczny otwor krzyzakowy?

ptaq1978 29-06-2013 20:56

Odp: Zamek maski C-max
 
Cytat:

Napisał chudyyy (Post 2035647)
i mam pytanie czy jak mam ten element
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i zsune ta czarna gumke to dostane sie jakos srubokretem do zamka maski i przekrece ten magiczny otwor krzyzakowy?

..myślę, że spokojnie uda Ci się-tylko nie śrubokrętem a kombinerkami bo ten krzyżak siedzi w zamku,trzyma się na takie rozpórki(krzyżak zostanie w zamku i wtedy za pomocą kombinerek otworzysz zamek-najpierw w lewo aby zwolnic zatrzask a później w prawo) . Radzę delikatnie kręcić bo plastik jest naprawdę miękki i szybko się uszkadza. Dla przykładu u mnie w ASO w Lubinie za zamek i dopasowanie zamka do mojego kluczyka zapłaciłem 242,17zł w czerwcu tego roku.

chudyyy 06-07-2013 13:52

Odp: Zamek maski C-max
 
Cytat:

Napisał ptaq1978 (Post 2037543)
..myślę, że spokojnie uda .

udalo sie uporac - od strony grila, mialem kolki mocujace zdjete -> gril do srodak i jakos udalo sie otworzyc maske ruszajac ta palstikowa wkladka i tym magicznym krzyzakiem. nastepnie wymiana wkladki zamak na ta z focusa mk2 - jes na stalym polaczeniu na kulce a nie na takie tandecie jak mial focus c-max

Mat3usz 04-08-2013 10:41

Odp: Zamek maski C-max
 
Na wstępie witam wszystkich serdecznie

Cytat:

Napisał Gabrycha (Post 1209303)
No i poszukałem - proszę
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
z tym zderzakiem to mi chyba nie wyszło z tego co piszą w pierwszym linku

Jeszcze coś mi się przypomniało - spróbuj postawić auto w innym miejscu. problem w tym że czasami ustawi się ta że "naprężenia skrętne" karoserii tak ciągną za zamek że odryglowanie nie jest możliwe, zjedź na równe podłoże wszystkimi czterema kołami. Może to coś pomoże. Sam to kiedyś miałem tyle że w bag. w Escorcie.

W sobotę przerabiałem temat otwarcia klapy po zerwaniu linki i potwierdzam że się da, jednak nie pamiętam kiedy ostatnio użyłem naraz tyle wulgaryzmów co przy tej operacji :619:.
Mam jeszcze pytanie do bardziej wtajemniczonych. Widziałem że w focusie c-max występują zamki z końcówkami żeńskimi [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i męskimi [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ( tak bym to obrazowo opisał :619:) u mnie był męski. Musze kupić komplet i teraz czy ma znaczenie czy założę zamek z końcówką jedną czy drugą? oczywiście wkładka i łącznik dopasowany do końcówek. Może ktoś przerabiał temat i podzieli się doświadczeniem.

janosek 05-08-2013 09:59

Odp: Zepsuty zamek maski
 
Jeśli masz na myśli ten biały kołeczek co jest w zamku na zdjęciu nr 2 to poprostu ktos zostawił w zamku ten plastikowy łacznik. W nowym zamku go nie ma bo on jest standardowo w lince łączącej zamek z kluczykiem

maarec 05-10-2013 20:24

Odp: Zepsuty zamek maski
 
Odświeżam temat. Da się dostać pod maskę cmaxa - przynajmniej 2.0Tdci - niestety demolując wkładkę z linką / pancerzem.

całość robiłem dziś na dworze, bez kanału a jedynie po podniesieniu auta podnośnikiem (koniecznie podłożyć coś pod auto przed wsadzeniem pod nie głowy... - u mnie stało na drewnianych solidnych klockach)..

pierwszy etap to demontaż osłony dolnej pod chłodnicami - nie tej silnika, chodź ją też trzeba poluźnić.

mamy już bardzo dobry dostęp do cięgna, które uległo uszkodzeniu - ale nic nie możemy zrobić.... po za zniszczeniem całości. Ja zrobiłem to tak :

nożyce do cięcia metalu - duże - chwyciłem nimi cięgno i przekręciłem je o 90 stopni - co spowodowało wyrwanie - ale bez zniszczeń wkładki zamka z grilla.

następnie przecinam linkę z pancerzem w połowie długości. W grillu mam otwór po wkładce - i przez ten otwór wkładam wiertło średnica 8mm - długość ok 25cm wystarczy. Rozwiercam cały biały element plastikowy trzymający linkę w zamku - na głębokość ok 4-5cm, robię ok 4 otworów wokół pancerza linki. Całość plastików jest już w kiepskim stanie - itak są do wymiany. Od dołu wkładam cążki do drutu i wyrywam nimi pancerz z zamka - wychodzi w miarę łatwo - mamy tam miejsce na dwie ręce.

kolejny etap to mocniejsze pociągnięcie za linkę - jeżeli solidnie powierciliśmy to też wyjdzie łatwo - w ten sposób mamy widok - jak kilka postów wyżej.

zamek z wystającym z niego białym krzyżakiem - który należy chwycić i przekręcić tak jak kluczyk w stacyjce - jest to najtrudniejszy etap ze względu na to, że jest to na głębokości ok 25cm od grilla, a musimy mieć mocny i pewny chwyt.

po ok pół godziny kombinowania - wpadłem na pomysł... kawałek drewienka, piła i zrobiłem sobie dopasowany do tego krzyżaka śrubokręt (tylko gniazdo oczywiście...).

pierwsze wsadzenie przez dziurę po wkładce w grillu i maska otwarta....

teraz tylko zakup i montaż wkładki i mamy zrobione.

całość operacji - ok 3-4 godziny, w kolejnym aucie zrobiłbym to na spokojnie poniżej 2 godzin.

P.S

nie jest to metoda dla złodzieja - bo nikt nie będzie Wam przy aucie 2 godziny dłubał z wiertarką... a z resztą oni itak wiedzą jak to szybciej pokonać...

jest to metoda samodzielnego bardzo awaryjnego otwarcia maski, nawet kiedy nie działa nawet kręcenie zamkiem w lewo.... - da się...

Milsik 08-10-2013 10:32

Odp: Zepsuty zamek maski
 
W moim maxie też padł zamek od maski. Poradziłem sobie inaczej. Zdemontowałem linke wraz z zamkiem, zostawiłem tylko wkładkę. W tą wkładkę wkładam metalowy pręt pasujący do tej plastikowej części zapadki. Przekręcam i działa. Nie wiem czy jest sens inwestować w nowy zamek bo też nie ma gwarancji, że wcześniej czy później nie padnie. A tak problem z głowy:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.