Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Jak wyłączyć światła skandynawskie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=285943)

konstruktywny 09-09-2018 18:27

Jak wyłączyć światła skandynawskie
 
Widziałem kilka tematów na ten temat, ale żaden mi nie pomógł. Kupiłem Focusa w Szwecji, więc mam światła skandynawskie. Na włączniku świateł nie mam czegoś takiego jak "auto". Światła w pozycji "0" po włączeniu zapłonu zapalają światła pozycyjne jak i mijania. W innym aucie ze światłami "skandynawskimi" w tej pozycji włączały się światła po uruchomieniu zapłonu, ale tylko pozycyjne. To jeszcze rozumiem, ale po co mi światła mijania gdy sobie stoję na poboczu z wyłączonym silnikiem? Chciałbym zrobić tak, by w pozycji "0" po włączeniu zapłonu włączył się światła pozycyjne, a po włączeniu silnika mijania, lub by w pozycji "0" wszystkie światła były wyłączone, a światła zapalałbym sam. Były właściciel miał światła drogowe, dodatkowe, ale po nich został tylko uchwyt i dziura, a przewody w wężu zostały po prostu obcięte i tak pozostawione. Zrobię z tym porządek, tylko jestem ciekaw dlaczego jest tam kilkanaście przewodów. Może było tam kilka lamp. Ja użyje tylko dwóch przewodów gdy będę montował swoje światła, a resztę odpowiednio zabezpieczę. :razz:

Antej 09-09-2018 18:57

Odp: Jak wyłączyć światła skandynawskie
 
Swiatla skandynawskie wylaczysz przez elmconfig.
Wtedy na 0 będzie nic.
Jak nie masz kabla to podjedz do Bydgoszczy to Ci to zrobię w kilka minut.

tedi_k 09-09-2018 20:29

Odp: Jak wyłączyć światła skandynawskie
 
Cytat:

Napisał konstruktywny (Post 3028330)
.... w pozycji "0" wszystkie światła były wyłączone, a światła zapalałbym sam. ...

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - W Focusie MK2 światła skandynawskie zrobione są czysto "elektrycznie" - żaden ELMConfig nie jest potrzebny.
W celu ich wyłączenia trzeba w skrzynce bezpieczników nad nogami pasażera (GEM) wyjąć bezpiecznik F135 (obok przekaźnika R15 - też od tych świateł).

hindus 09-09-2018 20:58

Odp: Jak wyłączyć światła skandynawskie
 
Cytat:

Napisał konstruktywny (Post 3028330)
To jeszcze rozumiem, ale po co mi światła mijania gdy sobie stoję na poboczu z wyłączonym silnikiem

To włącz pozycje jak tak stoisz. ;) moim zdaniem kluczyk na zapłonie powinien służyć, jak nazwa wskazuje, na przygotowanie systemów do uruchomienia silnika. Światła się zapalają bo jakby tak nie było zgaszenie silnika w nocy (np ruszając spod świateł itd) wyłączaloby Ci światła mijania jakbyś miał je w pozycji 0 (a ja tak właśnie jeżdżę, na mijania włączam dopiero poza miastem kiedy te 30% mocy więcej się przydaje)

Antej 10-09-2018 11:20

Odp: Jak wyłączyć światła skandynawskie
 
Czy to bialy focus JWN 547?
Moja mnie czesto.
Ok, sprawdzilem juz vin ze to silnik 1.8

konstruktywny 16-09-2018 17:55

Odp: Jak wyłączyć światła skandynawskie
 
Wyciągnąłem bezpiecznik 135 i światła mijania już się nie świecą, ale nadal w pozycji 0 świecą się światła pozycyjne. Który teraz bezpiecznik wyjąć?

zolo 16-09-2018 19:43

Odp: Jak wyłączyć światła skandynawskie
 
110

konstruktywny 18-09-2018 18:30

Odp: Jak wyłączyć światła skandynawskie
 
Wyciągnąłem bezpieczniki numer 135 oraz 110 i rzeczywiście to pomogło. W pozycji "0" podczas włączonego zapłonu już nic się nie świeci, tylko szkoda, że nie ma alarmu gdy mam włączone światła, nie uruchomiony silnik oraz otwarte drzwi.

kszaq69 01-12-2020 19:41

światła dzienne/skandynawskie wyłączenie
 
Witam
FF mk2 lift 12.2008 salon Polska 1.6pb
Dużo wątków o wyłączenie świateł, ale żaden u mnie nie działa.
Wiadomo, świeca w pozycji 0 przy przekręconym zapłonie. Wyłącznik zwykły bez auto, brak czujnia zmierzchu
Wyjęcie bezpieczników 110,113,135 nic nie daje .
W elmie nie widzę opcji od świateł poza GEM> 3 strona cos tam ...autolams filed; always disabled... cos takiego, ale nic on nie zmienia .
Może trzeba zrobić kombinacje z bezpiecznikami i tym autolmaps? czy poprostu elm tego nie ogarnia do ff2?

EW1 01-12-2020 20:17

Odp: Jak wyłączyć światła skandynawskie
 
Jeśli wyjęcie F135 nic nie daje to obawiam się ,że to nie fabryczne światła skandynawskie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.