Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=223975)

orczyk5 09-08-2016 23:41

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Ja NIE MIAŁEM PINU!!! Dzięki kolegom RB-NET i MAYAK dowiedziałem się co i jak. Kupiłem wtyczkę z obciętymi kablami i wymontowałem potrzebne piny. Potem schylasz się pod schowek (jak umiesz to wyjmujesz) i wypinasz wtyczkę. Otwierasz ją (bezinwazyjnie bez narzędzi) wsuwasz w odpowiednie miejsce piny i składasz wtyczkę. I masz już gotowy kabelek do podłączenia wiązki (czyli wcześniej pociągniętych 3 kabelków owiniętych materiałową izolacją).

kuuba89 10-08-2016 08:27

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Cytat:

Napisał orczyk5 (Post 2640292)
Ja NIE MIAŁEM PINU!!! Dzięki kolegom RB-NET i MAYAK dowiedziałem się co i jak. Kupiłem wtyczkę z obciętymi kablami i wymontowałem potrzebne piny. Potem schylasz się pod schowek (jak umiesz to wyjmujesz) i wypinasz wtyczkę. Otwierasz ją (bezinwazyjnie bez narzędzi) wsuwasz w odpowiednie miejsce piny i składasz wtyczkę. I masz już gotowy kabelek do podłączenia wiązki (czyli wcześniej pociągniętych 3 kabelków owiniętych materiałową izolacją).

Jeszcze raz, ze zrozumieniem :)
Każde złącze to dwa piny. Jeden pin jest we wtyczce (którego nie miałeś i dołożyłeś) a drugi pin jest w gnieździe (w module BCM, który zapewne u Ciebie występował) - o nim pisałem.
Być może problem nie dotyczy pinu do czujnika, ale w zależności od modelu BCM'a nie wszystkie piny w jego gniazdach występują - trzeba to sprawdzać przed montażem.

Przy okazji, ktoś próbował dodawać piny do gniazd module BCM ?

gavin2002 10-08-2016 09:00

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] chyba trochę przesadzasz, musiałyby być różne bcm.

Tu moja rozbebeszona wtyczka. Naprawdę nic trudnego.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/...6104810448.jpg

kuuba89 10-08-2016 09:11

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Niestety spotkało mnie takie rozczarowanie, że brakowało mi pinu po stronie BCM'a. Odpowiedzialny był za zasilanie modułu, który nie był zamontowany w samochodzie, więc było to możliwe do obejścia - jest to też mocno powiązane z tym, jakie bezpieczniki zostały zamontowane fabrycznie z BCM'ie.
Od tego momentu zwracam również na to uwagę, czy po stronie BCM'a jest komplet.

adnim 10-08-2016 09:36

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
No dobra Panowie, a może ktos napisać które to kable trzeba dołożyc, w które miejsce się wpiąć -- mowa o czujniku deszczu.

orczyk5 10-08-2016 11:35

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Tak na początek to jest to jeden czujnik do automatycznych świateł i wycieraczek.....grzech nie podłączyć obu funkcjonalności naraz. Szukasz BCM-a i tam jest wtyczka C4ROOF (nadruk na białym plastiku). Wypinasz wtyczkę i sprawdzasz czy masz w BCM PIN C4-17 (też są numerki na plastiku i wtyczce) to jest zasilanie sensora 1 pin w sensorze i PIN C4-13 to LIN sensora 3 pin sensora. Jeżeli masz takie piny w BCM to z innej wtyczki C4 ROOF dokładasz 2 brakujące kabelki do wtyczki. Pin 2 w czujniku to masa ja wziąłem z lampki oświetlenia schowka. Do czujnika potrzebna jest jeszcze podkładka żelowa (na allegro nowe dostępne) i blaszka trzymająca sensor z ASO za 17 zł. Do świateł potrzeba jeszcze przełącznika z opcją AUTO. Potem jedziesz do Kolegi Mayaka i masz komplet działający :) ale jak widzę jesteś ze Szczecina.....czyli szukasz lokalnego Magika :)

adnim 10-08-2016 12:17

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
dzięki wielkie @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] za tak jasny opis. Tylko że byłem przed chwilą w autku i za cholere nie widzę tej wtyczki, to jest zdjęcie z mojej skrzynki...
Która to będzie ?https://www.dropbox.com/s/8lam2z4cgy...31146.jpg?dl=0

orczyk5 10-08-2016 13:28

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Prawy dolny róg koło bezpieczników.

adnim 10-08-2016 15:51

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
No juz namierzone. Podpowiedz jeszcze tylko jak wtyczkę rozbroic bo coś mi nie idzie ;)

orczyk5 10-08-2016 17:15

Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia
 
Ale już wypiąłeś wtyczkę z BCMa? Czy nie wiesz jak wypiąć?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.