Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Serwis poza ASO, ale bez utraty gwarancji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=299934)

tryhp3 21-08-2019 13:38

Serwis poza ASO, ale bez utraty gwarancji
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Generalnie od 2010 roku można serwisować poza ASO.
Są jednak pewne szczegóły:

Cytat:

Warto więc pamiętać, że diler nie może zmusić właściciela pojazdu do serwisowania go w sieci ASO. Może jednak zaoferować pakiety przedłużonej gwarancji, pakiety assistance lub inne ubezpieczenia, które w warunkach szczególnych mają zawartą klauzulę, że konieczne jest serwisowanie w autoryzowanym warsztacie. Jest to działanie w pełni zgodne z prawem, warto więc dokładnie zapoznać się z podpisywanymi dokumentami.
Jak jest z tym w Fordzie? Niby można przedłużyć gwarancje - trzeba się zdecydować najpóźniej po roku od zakupu. Z automatu też jest assistance.

Cytat:

Trzeba więc wybrać taki warsztat, który ma odpowiednie wyposażenie, a procedura i technologia napraw jest zgodna z tą, którą jest wykorzystywana w serwisach autoryzowanych.
Jest gdzieś lista takich warsztatów dla Forda?

AdoKrycha007 21-08-2019 14:14

Odp: Serwis poza ASO, ale bez utraty gwarancji
 
nie kombinuj bo stracisz gwarancje.
oleju od ludzi też nie chcą przyjmować, a w innych chcą, i co im zrobisz?
Ford nie ma żadnego interesu w tym aby dawać komuś licencję na nieautoryzowany, więc okaże się, że nie możesz poza Aso, bo można tylko jeśli jakiś warsztat Józka uzyska licencje od Ford Polska. Życzę powodzenia w szukaniu takiego.

tryhp3 21-08-2019 15:39

Odp: Serwis poza ASO, ale bez utraty gwarancji
 
Mi w jednym salonie powiedzieli, że mogę ze swoim olejem przyjechać.

AdoKrycha007 21-08-2019 15:41

Odp: Serwis poza ASO, ale bez utraty gwarancji
 
No a ja w swoim nie mogę :) Ale to nie ma znaczenia - przepis, który wprowadziła EU i na który się powołujesz mówi wyraźnie, że nieautoryzowany serwis musi mieć licencję centrali marki. Nie ma szans na coś takiego w naszym kraju, bo licencje centrali dostają... salony ASO, ale franczyzowe. I tyle. Ten przepis Eu ma zastosowanie od paru lat w cywilizowanych krajach, a nie zadupiu jak Polska.

CHARONSKI 21-08-2019 15:43

Odp: Serwis poza ASO, ale bez utraty gwarancji
 
Adokrych,nie pisz banialuków,od 2005 roku ,jeżdżę z gwarancyjnymi samochodami na przegląd poza aso i nie miałem i nie mam z tym problemu aby naprawić w aso na gwarancji.Przepisy unijne o tym piszą i nie wciskaj ludziom kitu.

AdoKrycha007 21-08-2019 15:43

Odp: Serwis poza ASO, ale bez utraty gwarancji
 
szkoda że nie od 20 lat jeździsz :P

CHARONSKI 21-08-2019 15:53

Odp: Serwis poza ASO, ale bez utraty gwarancji
 
Dalej żyj w swojej niewiedzy,ja tobie tego nie zabronie

AdoKrycha007 21-08-2019 16:39

Odp: Serwis poza ASO, ale bez utraty gwarancji
 
Tak, tak...

I jeszcze jedno - post dotyczy nowego modelu, na nowej platformie podłogowej, z nową konstrukcją również silnika i nowymi rozwiązaniami elektryki. Sami w ASO go jeszcze nie ogarniają, to skąd ma Józek w szopie ogarnąć? Wydając +\- 80 tys na auto ludzie żałują paru stówek na dwa przeglądy w czasie gwarancji. Ewentualnie 5 jeśli ktoś wykupi rozszerzoną. A potem się użeraj że przecież EU pozwoliła !

CHARONSKI 21-08-2019 16:58

Odp: Serwis poza ASO, ale bez utraty gwarancji
 
Czy ty możesz zrozumieć,że mamy wolny wybór od 2005 roku,czy jesteś pracownikiem aso i agitujesz:)

makinen 21-08-2019 17:01

Odp: Serwis poza ASO, ale bez utraty gwarancji
 
Te przeglądy dziecko w przedszkolu ogarnia.
Przegląd dotyczy tylko podstaw.
Prawdziwe naprawy wymagające wiedzy specjalistycznej nie wchodzą w skład przeglądu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.