Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Klapka wlewu, korek paliwa - jakie występują? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=287131)

Michal345 09-10-2018 20:57

Klapka wlewu, korek paliwa - jakie występują?
 
Mam pytanie odnośnie klapek paliwa i korków do wlewów we Fieście. Pacjent to Fiesta z 2009r, z silnikiem 1.25 82KM. Klapka paliwa ma charakterystyczne "wgniecenie" pod palec, po naciśnięciu w tym miejscu, otwiera się wlew paliwa. Pod nim nie ma korka. Klapkę można otworzyć w każdym momencie, nawet gdy samochód jest zamknięty. Natomiast na parkingu zauważyłem taką samą fiestę, jednak na klapce już nie miała "wgniecenia" pod palec, po naciśnięciu klapki - nic się nie dzieje - zapewne otwierana jest od środka. Czy był korek - nie wiem, nie miałem jak sprawdzić.
Czytałem, że Ford montował wlewy bez korka tzw "easy fuel - no cap", jednak pasuje mi to bardziej do wersji z klapką otwieraną od środka (o ile takie wlewy były montowane w tym roczniku?). Jest to samochód znajomego, kupił go bez korka wlewu i zastanawia się czy powinien mieć korek oraz czy klapka powinna być blokowana po zamknięciu auta. Prosiłbym o rozwianie wątpliwości.

arturek 10-10-2018 07:25

Odp: Klapka wlewu, korek paliwa - jakie występują?
 
3 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Michal345 (Post 3039951)
[...]
Natomiast na parkingu zauważyłem taką samą fiestę, jednak na klapce już nie miała "wgniecenia" pod palec, po naciśnięciu klapki - nic się nie dzieje - zapewne otwierana jest od środka.
[...]


Witam

1) Mnie to wygląda na klapkę blokowaną przez centralny zamek

Takie rozwiązanie było w niektórych Fordach



Cytat:

Napisał Michal345 (Post 3039951)
[...]
Czytałem, że Ford montował wlewy bez korka tzw "easy fuel - no cap", jednak pasuje mi to bardziej do wersji z klapką otwieraną od środka (o ile takie wlewy były montowane w tym roczniku?). Jest to samochód znajomego, kupił go bez korka wlewu i zastanawia się czy powinien mieć korek oraz czy klapka powinna być blokowana po zamknięciu auta. Prosiłbym o rozwianie wątpliwości.

2) W większości modeli Forda z Easy Fuel, klapka NIE jest blokowana: Fiesta, Focus, itd.
a korka brak, bo korek jest zastąpiony przez wlew EasyFuel

3) Gdy znajoma miała kupić Fiestą, to ją poinformowałem żeby nie szukała korka wlewu paliwa,
bo w tym modelu nie istnieje - podziękowała mi

4) Youtube
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

5) Instrukcja obsługi online
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


6) katalogi wyposażenia np. na tej stronie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

boncio 11-10-2018 10:44

Odp: Klapka wlewu, korek paliwa - jakie występują?
 
Fiesty miały 2 rodzaje klapek. Taka jak opisuje autor z zagłębieniem na palec montowaną od początku produkcji.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Potem jeszcze przed liftem zmienili ją na inną z wypustką na palec, czyli taką co się palcem pociąga. Oszczędzili na tym wypychaczu.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Innych klapek nie widziałem.

AnonimowyAlkoholik 11-10-2018 18:23

Odp: Klapka wlewu, korek paliwa - jakie występują?
 
Była jeszcze trzecia opcja- zupełnie gładka:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dreamer1055 13-10-2018 10:41

wlew paliwa easy fuel
 
Hej,
Niedawno kupiłem forda fieste 2010 i przy tankowaniu było małe zdziwienie gdy zauważyłem, że klapka jest stale otwarta i nie ma korka :). Przeszukałem internet i znalazłem coś takiego ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) - korek na klucz do systemu easy fuel.
Jednak nie jestem pewnien czy ta konkretnie zaślepka będzie pasowała do mojego modelu fiesty z 2010. Czy ktoś z was ma może jakies informacje na ten temat? :)
Jak sądzicie czy jest jakaś możliwość dołożenia blokady klapki do wlewu paliwa przez kluczyk centralny? Wtedy można by zrezygnować z zakupu jakichś korków.

weuek 13-10-2018 10:49

Odp: Fiesta wlew paliwa easy fuel
 
A na czorta ci blokować klapkę? 4 lata miałem nieblokowaną i do głowy mi nie przyszło, żeby to zmieniać.

Ten easy fuel to jedna z niewielu udanych rzeczy w fordzie, więc tylko korzystać z tego i się cieszyć. :-)

arturek 13-10-2018 14:03

Odp: Fiesta wlew paliwa easy fuel
 
Witam

1) No ja pierdziele - co tydzień pytanie o to samo


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

i wiele innych na forum => wystarczy użyć SZUKAJ

2) PRZECZYTAJ INSTRUKCJĘ OBSŁUGI

GDY SIĘ DOWIESZ CO TO JEST Ford Easy Fuel, to możesz wrócić na forum

pozdrawiam
Arturek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.