Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] auto po wystrzeleniu poduszek (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=301077)

crystian 22-09-2019 19:13

auto po wystrzeleniu poduszek
 
Witam,
Mam fiestę po kolizji, do wymiany maska, przedni zderzak, pas przedni i reflektory. O ile z tym sobie poradzimy, to problem jest z poduszkami. Obydwie wystrzelone, co ciekawe nie było pasażera w środku, a poduszka pasażera i tak wystrzeliła, pas również zablokowany. Czego szukać, jakich części zamiennych? Na co zwrócić uwagę przy zakupie części. Czy wystarczy zakupić cały wkład do kierownicy i poduszkę dla pasażera i szukać kogoś do skasowania błędu? Czy może macie do polecenia kogoś na śląsku, kto się tym zajmuje?

Pozdrawiam i dziękuję

AJU 23-09-2019 06:17

Odp: auto po wystrzeleniu poduszek
 
Jeśli chodzi o poduszki to jak nie była wyłączona pasażera to niestety ale tez zostaje aktywowana.

A pasy musisz wymienić 2x, czyli pasażera tez bo został również aktywowany

Teraz tak masz 2 opcje
1. Kupujesz caly zestaw z innego auta nie regenerowane czyli kokpit, poduszki, 2xpasy, opcja droższa
2. Kupujesz kokpit regenerowany wraz z poduszkami oraz pasami opcja troszke tańsza

Jeśli chodzi o sterownik to podobnie, tylko z tym że sterownika po kablu nie skasujesz, musisz odac go do jakiegoś magika, lub po prostu kupisz używany tylko tu nie masz pewności czy tez nie kupisz z rozbitka

crystian 23-09-2019 08:13

Odp: auto po wystrzeleniu poduszek
 
Dziękuję za odpowiedź. A czy istnieje opcja bez wymiany kokpitu? Na estetyce mi nie zależy, posypały się wydatki. O ile poduszka kierowcy to nie problem, to czy idzie jakos zregenerować pasażera?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Piasek80 23-09-2019 08:27

Odp: auto po wystrzeleniu poduszek
 
[QUOTE=crystian;3176239]to czy idzie jakos zregenerować pasażera?

bardzo prosto

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

crystian 23-09-2019 09:15

Odp: auto po wystrzeleniu poduszek
 
Czy kiedy tylko wytne i zakleje poduszke pasażera a kierowcy wymienię, wymienię sterownik to nie będzie wywalalo błędu? Chodzi o to, że samochód nikogo nie wozi, chodzi tylko o kierowcę

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

K@mix 23-09-2019 09:30

Odp: auto po wystrzeleniu poduszek
 
Musi być założona poduszka pasażera. Moduł sprawdza obecnosć wszystkich elementów.

crystian 23-09-2019 09:31

Odp: auto po wystrzeleniu poduszek
 
Dziękuję za odpowiedź. Czy da się więc wymienić ja bez demontażu kokpitu?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Piasek80 23-09-2019 09:47

Odp: auto po wystrzeleniu poduszek
 
Nie sądzę. Poduszka mocowana jest do ramy/konstrukcji trzymającej pulpit. Jak w autach są "zaślepki" z których wyskakuje poduszka - można tego dokonać bez demontażu choć to karkołomne bo dostęp do śrub jest i tak od spodu ale często się da, ale w przyp gdzie poduszka wyskakuje bezpośrednio z "pełnego" pulpitu rozrywajac go raczej niewykonalne bez demontażu. To raz.
Dwa - przy widocznych uszkodzeniach pulpitu sugerujących wystrzał poduszki ŻADEN diagnosta nie podbije ci przeglądu (a nawet jak znajdziesz takiego samobójcę) pierwsza kontrola policji na drodze zabierze ci dowód.
Trzy - wiesz że za taki numer jest kryminał a to i tak najmniejsze możliwe konsekwencje. Przy sprzedaży kiedyś MUSI to być odnotowane że pojazd nie ma poduszki/poduszek lub układ jest niesprawny.

Co tam ? "okazja" się trafiła a teraz policzyłeś koszty i wyszło o wiele drożej niż byś całego w PL kupił ?
;)

crystian 23-09-2019 09:53

Odp: auto po wystrzeleniu poduszek
 
Nie, po prostu w jednym czasie dwa auta w rodzinie dopadł pech i trzeba szybko robić. Fiesta jest z PL i ma 60kkm. Sama szyba, reflektory, maska, zderzak i cały pas przedni wyjdzie niemało. A cały środek oryginalny to koszta drugie tyle.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Piasek80 23-09-2019 10:03

Odp: auto po wystrzeleniu poduszek
 
Zezłomuj oba i kup jedno sprawne albo poczekaj, uzbiera i zrób jak należy. Kup używany ale ori kpl do przekładki (pulpit, poduszki, pasy, napinacze, sensor i moduł) najlepiej z jednego auta, przełożysz wszystko, kontrolki pogasną a układ będzie aktywny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.