Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2004-2008] Wymiana audio, maty, głośniki, radio (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303579)

Ciniasty11 29-11-2019 23:27

Wymiana audio, maty, głośniki, radio
 
Cześć wszystkim. Bije się z myślami i przeglądam fora. Mianowicie jestem na etapie zamawiania części.
Pacjent Focus mk2 ghia kombiak
Fabrycznie 6000cd jakieś papierowe głośniki (tyle co udało się zerknąć przez dziurki)

Maty:
Padło na stp Silver 35zl za 75x50
6 sztuk starczy na jedną parę drzwi?
Piankę elastyczna mam 3mm postaram się wykorzystać ta która już mam
Co myślicie o stp Silver?

Radio:
Chciałbym pozostać przy tym wyglądzie kokpitu więc postawiłem na ori Forda Sony 1 cd ten z mp3

No i najgorsze co mnie czeka to głośniki:
No i tu w zasadzie najgorsza decyzja...
Szukałem ori z wersji titanium, czyli te z niebieska membrana? Czy to jest jakiś sens? 4 głośniki przód tył można już kupić za 200zl a i czasem się trafiają zestawy z ssyczkami.
To jedno a drugie czy takie zestawy pasują od innych modeli np. C-max mondeo
Dużo też czytałem o hertzach czy jest ktoś w stanie poratowac konkretnym modelem?

Jestem mało rozgarniety w tym temacie i o ile wydaje mi się że na tyle manualny żeby wygłuszyc drzwi i wszystko spasowac.
Nie jestem mocno wymagający ale w aktualnej wersji brakuje volume max

A no i koszt
Radio udało mi sie znaleźć w granicach 150
Maty około 220 przód
No i głośniki około 200 przód
Mogę odpuścić sobie tył w tym roku niestety nie mogę sobie pozwolić na tysieczny wydatek na jeden raz

Dzięki za pomoc,
Pozdrawiam

CHARONSKI 30-11-2019 23:22

Odp: Wymiana audio maty głośniki radio
 
2 niebieskie z polipropylenu mam do odstąpienia dużo taniej.Razem z radiem Sony grają o klasę lepiej niz papierowe.

Antej 01-12-2019 05:50

Odp: Wymiana audio maty głośniki radio
 
To mam inną propozycję.
Spróbuj zmienić radio na poliftowe sony u kogoś na chwilę i posluchaj efektu.
Bardzo się zdziwisz i moze kupisz tylko sony w ramce pasujacej do obecnego panelu.

majtol88 01-12-2019 09:07

Odp: Wymiana audio maty głośniki radio
 
Skoro już mowa o radiu Sony to się podepnę. Mam 6000CD z zestawem głośnomówiącym. Czy jeśli wymienię na Sony to wszystko będzie plug&play i zestaw głośnomówiący będzie nadal działał ?

CHARONSKI 01-12-2019 10:33

Odp: Wymiana audio maty głośniki radio
 
Oczywiście najlepiej poliftowe Sony,to inny poziom plus głośniki oryginalne z polipropylenu

majtol88 01-12-2019 10:49

Odp: Wymiana audio maty głośniki radio
 
Radio wymienię i zobaczę jaki będzie efekt. Ewentualnie zastanowię się nad tymi głośnikami bo widzę ze nie są jakieś drogie ( około 100zl za przód )

kln1920 01-12-2019 10:50

Odp: Wymiana audio maty głośniki radio
 
Polecam, u siebie wymieniłem 6000CD i zwykle głośniki na radio Sony, głośniki premium, wygłuszylem drzwi i boczki i efekt jest zaskakująco dobry

Antej 01-12-2019 10:58

Odp: Wymiana audio maty głośniki radio
 
za 100zł to już bym wstawiał nowe Mac Audio i obstawiam że efekt będzie taki sam.
Wymieniałem 5x7 4szt na Mac Audio w innym fordzie, było lepiej, ale radio musiało zostać fabryczne.
Ta Konfiguracja i tak gra o wiele gorzej niż poliftowe sony w FF Mk2 z 6 zwykłymi głośnikami.
To radio robi robotę w tej konfiguracji, bez wzmacniacza nie ma co szaleć z głośnikami.

majtol88 01-12-2019 11:04

Odp: Wymiana audio maty głośniki radio
 
Czyli wymiana samego radia da już zadowalające efekty. Samochód mam z końcówki 2007 roku, wiec srodek ma w wersji po lifcie, także wymiana na owalne Sony.

Antej 01-12-2019 11:12

Odp: Wymiana audio maty głośniki radio
 
Tobie osobno trzeba to powtarzać?
:568:
Cytat:

Napisał Antej (Post 3198883)
Spróbuj zmienić radio na poliftowe sony u kogoś na chwilę i posluchaj efektu.



Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.